שתף קטע נבחר

"הגעת ליעד הסופי בהחלט": Waze בבית הקברות

מאות-אלפי קברים ומעל לאלף בתי עלמין ממופים בימים אלה, במטרה לתת נ"צ מדויק של מיקום הקבר ומצבו. כבונוס, יקבלו קרובי הנפטרים לאפליקציה את אותיות "נשמה" של הנפטר, לאמירת תהילים - ולנעדרי הסמארטפון יחכה "קיוסק מידע" שאף ידפיס את מפת הדרך עד לקבר. עכשיו חסרה רק המפה שתראה את הדרך לגן העדן

 

 

אפליקציות הניווט מתגייסות לעזור לנו גם אחרי החיים: המשרד לשרותי דת משיק מיפוי של כל הקברים במדינת ישראל, ומי שאין לו טלפון חכם – יוכל לקבל את השביל המדויק לקבר של יקירו ב"קיוסק מידע" שיוצב בפתח של כל בית עלמין במדינת ישראל. "אצלנו זה הגעת ליעד הסופי בהחלט", אומר ליאור אשכנזי, מנהל אגף מערכות מידע וסייבר במשרד לשרותי דת.

 

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

"זה יהיה ממש קיוסק מידע, עם מפה שאנשים יוכלו להדפיס את מסלול ההגעה לקבר יקירם", מסביר אשכנזי ל-ynet. "כל כרית קבר תצולם. זה כבר קרה, הרמנו פיילוט בבית העלמין תל רגב שבאיזור הצפון, יחד עם 'יעל תוכנה'. הרמנו פיילוט גדול שם, ומיפינו את כל איזור תל רגב".

 

אנשים לא יודעים להגיע עד הקבר של יקיריהם?

 

"הצורך שזיהינו הוא דווקא לדורות המאוחרים יותר. אנחנו מאמינים שהנכדים, או הנינים לצורך העניין, פחות יכירו את ההגעה לקבר של הנפטר".

 

קראו עוד בערוץ היהדות  

 

הפרויקט עתיד לכסות כ-50% מבתי העלמין של ישראל עד סוף שנת 2017, ואשכנזי מבהיר כי "אתה צריך לדעת כמה מקומות קבורה יש לך במדינת ישראל, את מיפוי הקברים, ומה צורת התיחום של בית העלמין. אז ראינו צורך מאוד נכון למפות את זה ב-ג'י-פי-אס, וגם לתת לאנשים את האפשרות לקבל תזכורות בסמס או באפליקציה".

 

הפרויקט הבא: הר המנוחות

קרובי הנפטר יקבלו את אותיות ה"נשמה" בסמארטפון, עם הגיעם לבית העלמין. "לקחנו את הקידמה, השתמשנו בטכנולוגיה הקיימת... מיחשבנו 132 אתרים, נמחשב 600 גופי קבורה, ובסופו של דבר נמפה מעל אלף בתי עלמין, שזה משהו גדול מאוד".

 

 

בשלב הבא מתכוונים במשרד לשרותי דת למפות את הר המנוחות בירושלים. "זה בערך 400 אלף קברים שנמפה, כולל קברים מלפני קום המדינה", אומר אשכנזי, "ואפילו נחדש את התהליכים בתוך כריות ומצבות הקברים, כדי שנוכל לראות אותם פיזית".

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"אצלנו זה הגעת ליעד הסופי בהחלט". ליאור אשכנזי
מומלצים