שתף קטע נבחר

ג'קי בן זקן נכנס לכלא. צפו

איש העסקים שהורשע בהרצת מניות של חברת "מנופים פיננסיים" מתחיל היום תקופת מאסר של 26 חודשים בכלא חרמון

ג'קי בן זקן מתחיל לרצות היום (ה') את תקופת המאסר בכלא חרמון לאחר שהורשע בהרצת מניות בחברת "מנופים פיננסיים". בן זקן היה אמור להתייצב עד שעה 12 בכלא, אך הגיע עוד לפני כן וסירב לדבר עם התקשורת. עוד לפני כניסתו לכלא הוא עבר מיון מוקדם בשב"ס שבסופו הוחלט שהוא ירצה את עונשו בכלא חרמון.

 

כלא חרמון נחשב לכלא קל וממנו נשקף נוף יפה. הוא כלא שיקומי ואסירים רבים מעדיפים לרצות בו את עונשם למרות המרחק מהמרכז. כל הפרת משמעת של אסיר מובילה להעברתו מהכלא. מייד לאחר כניסתו לכלא יעבור בן זקן ראיונות עם עובדת סוציאלית, קצין המודיעין ועוד. בן זקן יקבל ציוד ויקלט בתט באחד האגפים. במהלך מאסרו יעבור בן זקן הליך שיקומי וסדנאות. רק לאחר שהוא ירצה רבע ממאסרו ואם התנהגותו צהיה טובה הוא יוכל להגיש בקשה לחופשה ראשונה ולאחר מכן לצאת לחופשות מדי חודש. 

 

 

יירצה 26 חודשי מאסר (צילום: אפי שריר) (צילום: אפי שריר)
יירצה 26 חודשי מאסר(צילום: אפי שריר)

 (צילום: אפי שריר) (צילום: אפי שריר)
(צילום: אפי שריר)

 (צילום: אפי שריר) (צילום: אפי שריר)
(צילום: אפי שריר)

 

בטרם כניסתו לכלא הגיע בן זקן הגיע להסדר טיעון עם הפרקליטות בפרשת בנימין (פואד) בן אליעזר. לפי ההסדר הוא יורשע בעבירה של סיוע להפרת אמונים, ייקנס ב-65 אלף שקל וירצה 4 חודשי עבודות שירות בחופף ל-26 חודשי מאסר בפועל שהוטלו עליו בתיק מנופים.

 

בספטמבר האחרון החליט בית המשפט העליון להקל בעונשו של בן זקן ולגזור עליו שנתיים מאסר ועוד חודשיים, הפחתה של 10 חודשים מהעונש שהטיל עליו בית המשפט המחוזי, ועמד על שלוש שנות מאסר.

 

במסגרת הפרשה הואשמו בן זקן, פעיל שוק ההון איתן אלדר ואדם נוסף, שזוכה לבסוף, בהרצת מניות בחברה במהלך נובמבר 2010 בהיקף של יותר מ-13 מיליון שקל וזאת כדי שתיכנס למדד תל אביב 100 בבורסה. אלדר ירצה 22 חודשי מאסר. העליון החליט להגדיל באופן משמעותי את הקנסות שהוטלו על בן זקן ואלדר. איש העסקים ישלם 800 אלף שקלים ואלדר חצי מיליון.

בכניסה לכלא (צילום: אפי שריר) (צילום: אפי שריר)
בכניסה לכלא(צילום: אפי שריר)

 (צילום: אפי שריר) (צילום: אפי שריר)
(צילום: אפי שריר)

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים