שתף קטע נבחר

אופק בוכריס: "לוקח אחריות מלאה על המעשים"

תא"ל אופק בוכריס, שהודה בבעילה אסורה בהסכמה של פקודה שלו במסגרת הסדר טיעון, פרסם הודעה פומבית שבה נכתב: "אבהיר שהודאתי בכתב האישום מלאה ואני לוקח אחריות מלאה על המעשים המפורטים בו"

 

בוכריס. "פרסומים ביחס להסדר הטיעון של מי שמציגים עצמם כמקורביי אינם על דעתי" ()
בוכריס. "פרסומים ביחס להסדר הטיעון של מי שמציגים עצמם כמקורביי אינם על דעתי"

 

תא"ל אופק בוכריס, שהודה במסגרת הסדר טיעון בבעילה אסורה בהסכמה של פקודה שלו, מסר אחר הצהריים (יום ה') הודעה ובה כתב: "בעקבות פרסומים שונים אבהיר שהודאתי בכתב האישום מלאה ואני לוקח אחריות מלאה על המעשים המפורטים בו. אבקש לחדד כי פרסומים בכלי התקשורת ביחס להסדר הטיעון של מי שמציגים עצמם כמקורביי אינם על דעתי".

 

המכתב שפרסם היום בוכריס ()
המכתב שפרסם היום בוכריס

 

בכך מקווה בוכריס לשים סוף לטענות שלפיהן הודאתו היא מהפה לחוץ כדי להשיג את ההסדר. בוכריס התבקש לפרסם את המכתב על-ידי הפרקליטות הצבאית, והוא חתם עליו בכתב ידו.

 

ההודעה שבוכריס הפיץ לא עומדת על פניו בכל הדרישות שהציבה לו הפרקליטות הצבאית. יש הודאה מלאה בכתב האישום וחתימת ידו מופיעה במכתב. לקיחת האחריות למעשים המתוארים, לרבות יחסי המין עם החיילת והפגיעה בה - היא חלקית. בוכריס התנער ממי שהציגו עצמם כמקורביו והשתלחו במתלוננות. הקצינה שהעידה נגד בוכריס הגיבה למכתבו באמצעות עורכי דינה: "ההודאה מלאה, לקיחת האחריות מלאה ויש התנערות מכל מי שאומר אחרת. בהתחשב באמור במכתבו של תת-אלוף בוכריס, מקבלת הקצינה את הסדר הטיעון".

  

הצדדים במשפט הסכימו על עבירת בעילה אסורה בהסכמה בשל רכיב מרכזי בתיק, ששלל קיומו של רומן בין בוכריס לפקודתו:

הפער הגדול בין בוכריס, מח"ט גולני בזמן האירועים לפי כחמש שנים, למתלוננת - פער של שש דרגות וכ-22 שנים - שהפך את המגע המיני ביניהם לניצול מרות. קיומו של רומן היה מוביל לאישום קל יותר, בסעיף התנהגות שאינה הולמת.

 

הרכב השופטים בראשותה של תא"ל אורלי מרקמן צפוי לדרוש מבוכריס להשמיע בקולו באולם בית הדין את הודאתו בכתב האישום המתוקן ואת קבלת הסדר הטיעון.

 

הקצינה שהתלוננה נגד תא"ל אופק בוכריס הגיבה, באמצעות עורכי דינה, למכתב שפרסם ובו לקח אחריות על המעשים המתוארים בכתב האישום: "ההודאה מלאה, לקיחת האחריות מלאה ויש להתנער מכל מי שאומר אחרת. בהתחשב במכתבו של תא"ל בוכריס, הקצינה מקבלת את הסדר הטיעון".

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
אופק בוכריס
צילום: מוטי קמחי
מומלצים