שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  במאי "הטנגו האחרון בפריז" הודה: סצינת הסקס המפורסמת היא למעשה אונס

  קטע וידאו של ההודאה דלף לרשת, בו נראה ברנרדו ברטולוצ'י, הבמאי האיטלקי של הסרט האירוטי מספר כי הוא והשחקן מרלון ברנדו תכננו מראש את האונס של השחקנית, מריה שניידר, כך שסצנת הסקס תצא אותנטית. "אני מרגיש אשם אבל אני לא מתחרט", אמר

  קטע וידאו שמציג את הבמאי האיטלקי ברנרדו ברטולוצ'י מודה שהוא והשחקן מרלון ברנדו תכננו וצילמו סצנת אונס בסרט השערורייתי "הטנגו האחרון בפריז" ללא ידיעתה של השחקנית הראשית, מריה שניידר, דלף לרשת. 

   

   

  הבמאי אמר את הדברים ב-2013, במהלך מפגש שאלות ותשובות בפריז – שנתיים לאחר מותה של השחקנית. בסצנה המדוברת נראית דמותו של פול (המשוחק על ידי ברנדו, אז בן 48) חודר אל ג'יין, דמותה של שניידר בת ה-19 בזמנו, באמצעות חמאה כחומר סיכה. בוידאו ניתן לראות את ברטולוצ'י מודה שהוא חש היום אשמה על האופן בו צילמו את הסצנה.

   

  מרלון ברנדו ומריה שניידר בסצינה מתוך הסרט (צילום: Getty Images Imagebank) (צילום: Getty Images Imagebank)
  מרלון ברנדו ומריה שניידר בסצינה מתוך הסרט(צילום: Getty Images Imagebank)

  "החמאה הייתה רעיון שעלה למרלון ולי לפני שצילמנו", הוא אומר. "אבל הייתי, באופן מסוים, אכזרי כלפי מריה, מכיוון שלא אמרתי לה מה עומד לקרות. עשיתי את זה כי רציתי לקבל ממנה תגובה של אישה, ולא שחקנית. רציתי שהיא תגיב כמי שהשפילו אותה. אם זה ממשיך היא תצעק 'לא, לא'. אני חושב שהיא שנאה אותי ואת מרלון כי לא סיפרנו לה על כל עניין החמאה שמשמשת כחומר סיכה".

   

  "אני עדיין מרגיש אשם על כך", אמר הבמאי. "אני מרגיש אשם אבל אני לא מתחרט....כדי להשיג משהו אני חושב שאתה צריך להיות משוחרר לגמרי. לא רציתי שמריה תשחק את ההשפלה ואת הזעם שלה, רציתי שמריה תרגיש אותם. אחר כך היא שנאה אותי לאורך כל חייה".

  ברנדו ושניידר, יחד עם ברטולוצ'י במהלך צילומי הסרט (צילום: Getty Images Imagebank) (צילום: Getty Images Imagebank)
  ברנדו ושניידר, יחד עם ברטולוצ'י במהלך צילומי הסרט(צילום: Getty Images Imagebank)

   

  הטנגו האחרון בפריז נמנה עם הדרמות האירוטיות הסנסציוניות ביותר בשנות ה-70. יש שראו בו סרט פורנוגרפי בשל סצנות העירום הבוטות בו, והוא צונזר במדינות רבות.

   

  בראיון שהעניקה ב-2007 ל"דיילי מייל", אמרה השחקנית כי אכן הרגישה כי ברנדו אנס אותה בצילומי הסצנה. "מרלון אמר לי 'מריה, אל תדאגי, זה רק סרט'", אמרה שניידר. "במהלך צילום הסצנה, אפילו שמה שברנדו עשה לא היה באמת, אני בכיתי דמעות אמיתיות".

   

  מריה שניידר מתוך "הטנגו האחרון בפריז" (צילום: Getty Images Imagebank) (צילום: Getty Images Imagebank)
  מריה שניידר מתוך "הטנגו האחרון בפריז"(צילום: Getty Images Imagebank)

  שניידר הביעה חרטה על כך שצילמה את הסצנה וטענה כי חייה נהרסו כתוצאה מהשתתפותה בסרט. היא כינתה את ברטולוצ'י "סרסור". גם מרלון ברנדו עצמו טען כי חולל על ידי הבמאי, ונשבע לא להצטלם עוד בסרט מסוג זה.

   

  "הרגשתי מושפלת ואם לומר את האמת, הרגשתי שאנסו אותה במידה מסוימת, על ידי ברנדו וגם עלי ידי ברטולוצ'י. אחרי צילום הסצנה מרלון לא ניחם אותי או התנצל. למזלי, צולם רק טייק אחד של הסצנה הזו".

   

  לאחר הוצאת הסרט ב-1972 שניידר החליטה לא להצטלם לסצנות עירום עוד וסבלה מבעיות נפשיות, שהתבטאו בשימוש בסמים ובניסיון התאבדות. היא מתה ב-2011, כתוצאה ממחלת הסרטן.

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: Getty Images Imagebank
  מריה שניידר מתוך "הטנגו האחרון בפריז"
  צילום: Getty Images Imagebank
  לאתר ההטבות
  מומלצים