שתף קטע נבחר

אישום: צעירים הרגו אזרח סודני בפתח תקווה

צעיר בן 20 ונער בן 16 הואשמו בהריגת בביקיר עלי אדהם-עבדו. הקורבן ניגש לשלוש נערות בפתח תקווה, ובעקבות כך הנאשמים היכו אותו בעוצמה רבה, תוך כדי שהוא שרוע על המדרכה. ארבעה ימים לאחר מכן הוא מת בביה"ח

 

 

בעטו בעוצמה במנוח פעמים רבות והותירו אותו חבול ומדמם בזירה: לבית המשפט המחוזי בלוד הוגש הבוקר (יום א') כתב אישום נגד דניס ברשיבץ, תושב פתח תקווה בן 20, וכן נגד נער בן 16 בגין הריגתו של אזרח סודן באמצע החודש שעבר.

 

מכתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד ליאת גלבוע-אמיר מפרקליטות מחוז מרכז, עולה כי הצעיר והנער הגיעו ב-14 בנובמבר לאזור כיכר העירייה בפתח תקווה. באותה העת ישבו באזור שלוש נערות ושוחחו ביניהן. האזרח הסודני, בביקיר עלי אדהם-עבדו (40), ניגש אל הנערות והן נבהלו וצעקו לעברו שיעזוב את המקום.

לא רצח מכיוון שמדובר היה ב"אירוע ספונטני" (אילוסטרציה) (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
לא רצח מכיוון שמדובר היה ב"אירוע ספונטני" (אילוסטרציה)(צילום: shutterstock)

הנאשם הנער התקרב למנוח וצעק לעברו, ואז האיש הרים את ידיו כלפי מעלה והחל לעזוב את המקום. בעודו הולך וגבו מופנה לנער, בעט בו הנאשם והשליך לעברו פחית בירה. לאחר מכן המשיך הנער לבעוט בקורבן בעוצמה רבה, עד שהמנוח נפל על גבו. הנער המשיך לבעוט בסודני בעיטות נוספות לכיוון פלג גופו העליון, גבו, עורפו וראשו בעת שהקורבנו היה שרוע על המדרכה.

 

הנאשם הצעיר ברשיבץ, ששהה אף הוא כאמור באזור, הגיע בריצה אל המקום שבו שכב האיש, ובעת שהוא ניסה להתרומם - ברשיבץ בעט בו בחוזקה וכתוצאה מכך ראשו של המנוח הוטח במדרכה. ברשיבץ המשיך לבעוט במנוח שלוש פעמים נוספות, דחף אותו ותקף אותו באגרופיו וברגליו.

עו"ד איתי רוזין ()
עו"ד איתי רוזין

במהלך התקיפה האחרונה של ברשיבץ נשמע חרחור מצדו של המנוח ואז שני הנאשמים נמלטו מן המקום. לפי כתב האישום, כתוצאה ממעשי הנאשמים, המנוח מת מפצעיו בבית חולים לאחר ארבעה ימים.

 

ברשיבץ מואשם גם בשיבוש הליכי משפט מאחר שלא התייצב לחקירות, חרף העובדה ששוטרים הגיעו לביתו כמה פעמים. בהמשך, לאחר שהגיע שוטר מלווה בניידת משטרתית לעצור אותו, ברח ממנו ברשיבץ עד אשר נתפס.

 

בשלב ראשון ייחסה המשטרה לנאשמים עבירה של תקיפה, ורק לאחר מות הקורבן הוחמר החשד נגדם. מכיוון שמחומר הראיות עלה כי מדובר באירוע ספונטני, הבינו בפרקליטות כי יהיה קושי להוכיח עבירה של רצח.

 

בסופו של דבר הם הואשמו בהריגה גם מפני שחוות הדעת של המכון לרפואה משפטית באבו כביר קבעה מחד כי סיבת המוות היא דימום בגזע המוח וחבלות קהות בראש, אולם מאידך לא ניתן היה לקבוע איזו מבין המכות הייתה הקטלנית. שני הנאשמים הודו בחקירתם בחלק מהמעשים שיוחסו להם, אולם כל אחד מהם ניסה לייחס לאחר את חלקו.

 

עו"ד איתי רוזין, סנגורו של ברשיבץ, מסר בתגובה: "כתב האישום הוגש בגין עבירת הריגה, בניגוד לעמדת המשטרה שטענה לאורך הליכי המעצר שמדובר ברצח. אנו רואים בכך יישור קו עם הדברים שטענו מתחילת ההליך. נלמד את חומר החקירה ונשיב לכתב האישום בבית המשפט".

 

עו"ד אבי כהן, שמייצג את הנער, מסר בתגובה כי "הפרקליטות קיבלה את גרסתו של הנער כי לא מדובר בעבירת רצח. מעובדות כתב האישום עולה כי מעורבותו של הנאשם הבגיר היא זו שגרמה למותו הטרגי של המנוח. אנו נלמד את חומרי החקירה ונגיב בבית המשפט".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים