שתף קטע נבחר

פרשת הצוללות: היועץ המשפטי של משרד הביטחון העיד

עו"ד אחז בן ארי, שעו"ד שמרון פנה אליו בעבר בעניין מכרז לרכש כלי שיט, מסר עדות בפני חוקרי היחידה הכלכלית של המשטרה

היועץ המשפטי של משרד הביטחון, עו"ד אחז בן ארי, מסר בשבוע שעבר עדות בפני חוקרי היחידה הכלכלית של משטרת ישראל במסגרת פרשת הצוללות. כך דווח הערב (יום א') בערוץ 2.

 

בחודש שעבר דווח כי בן ארי כתב ביולי 2014 מייל למנכ"ל משרד הביטחון באותה תקופה, דן הראל, שבו סיפר לו על שיחת טלפון שיזם עו"ד דוד שמרון, פרקליטו האישי של ראש הממשלה בנימין נתניהו ומי שייצג את המספנה הגרמנית.

 

על פי הדיווח, במייל נכתב: "חוץ מזה שקיבלתי פניית ראש מל"ל אליך, התקשר אליי עו"ד דוד שמרון המייצג את קונסורציום טיסנקרופ, וביקש לדעת אם אנחנו עוצרים את הליכי המכרז על מנת לשאת ולתת עם לקוחותיו, כפי שנתבקשנו על ידי ראש הממשלה".

 

על פי הדיווח, בן ארי אמר בעדותו שראש הממשלה נתניהו לא הוזכר בשיחה.

 

לפני כשבוע וחצי היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הורה על פתיחת בדיקה משטרתית בפרשת הצוללות. ממשרד המשפטים נמסר אז כי "היועץ קיים היום התייעצויות נוספות ב'פרשת כלי השיט', בהשתתפות פרקליט המדינה וגורמים נוספים במשרד המשפטים, וכן בהשתתפות ראש אגף החקירות והמודיעין במשטרת ישראל".

 

לפי ההודעה, ההתייעצות נערכה בעקבות "מידע חדש שהתקבל היום מהמשטרה, וכן התפתחויות נוספות בנושא. בסיכום הדיון, החליט היועץ המשפטי לממשלה להורות על קיום בדיקה באמצעות משטרת ישראל ביחס להיבטים שונים הקשורים בפרשה".

 

ראש הממשלה נתניהו הכחיש כמה פעמים כי ידע על הקשר של עורך דינו דוד שמרון לעסקת רכישת הצוללות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיא אסיאג
עו"ד אחז בן ארי
צילום: גיא אסיאג
מומלצים