שתף קטע נבחר

ביטן נגד בגין: "גם סמל צריך להתייצב בשורה, הוא לא יכול להיות מורם מעם"

יו"ר הקואליציה מהליכוד השעה את הח"כ הוותיק ממפלגתו למשך שלושה שבועות מוועדת חוקה, חוק ומשפט בשל הצבעתו אמש נגד חוק ההסדרה. ביטן הסביר את המהלך: "הוא לא יכול לעשות מה שהוא רוצה"

יו"ר הקואליציה דוד ביטן ובני בגין (צילום: צביקה טישלר, חיים הורשנטיין) (צילום: צביקה טישלר, חיים הורשנטיין)
יו"ר הקואליציה דוד ביטן ובני בגין(צילום: צביקה טישלר, חיים הורשנטיין)

יו"ר הקואליציה ח"כ דוד ביטן מהליכוד השעה היום (ג') את חבר מפלגתו ח"כ בני בגין למשך שלושה שבועות מוועדת חוקה, חוק ומשפט, זאת בשל הצבעתו אמש במליאת הכנסת נגד חוק ההסדרה שאושר בקריאה טרומית. בראיון בערוץ הכנסת הסביר ביטן כי "מדובר בסמל אמיתי מבחינת הליכוד, אבל גם סמל צריך לעמוד ולהתייצב בשורה. הוא לא יכול להיות מורם מעם. הוא לא יכול לעשות מה שהוא רוצה".

 

ביטן כתב במכתב ההשעיה: "נוכח העובדה שהצבעת פעמיים במליאה בעניין הצעת חוק ההסדרה בניגוד לעמדת הקואליציה, הריני לעדכנך כי החלטתי להשעותך מוועדת חוקה, חוק ומשפט למשך שלושה שבועות. בזמן השעייתך, ימלא את תפקידך חבר כנסת אחר מטעם סיעת הליכוד".

 

 

 

 

 

"צריך להבין שהנושא מביא לבעיות בקואליציה", אמר ביטן היום. "הייתה לי בעיה עם סמוטריץ' בהצעה מסוימת, אמרתי לו, 'אתה רוצה השעיה?', והוא אמר לי, 'למה בני בגין לא?'. אני לא יכול לעמוד במצבים האלה".

 

יו"ר הקואליציה הוסיף בראיון לערוץ הכנסת: "אני חושב שגם בגין הבין, והיו לי שיחות איתו, שהוא יכול לקבל עונש על העניין הזה, אין לו גם שום בעיה עם זה. אף אחד לא מקבל עונש בשמחה, אבל הוא מבין שבמצב שנוצר, כדי לא ייווצר מצב שכל אחד עושה מה שהוא רוצה, נאלצתי להשעות. אף שיש לו זכויות רבות בליכוד ובמחנה הלאומי, לא הייתה לי ברירה. אני מאוד מכבד אותו. הוא מקבל כרגע עונש שהוא סמלי".

 

 

 

ח"כ ציפי לבני מהמחנה הציוני התייחסה להשעיה, ואמרה: "העובדה שמשעים את בני בגין אומרת הכול על הליכוד של היום. נתניהו ניצל את היושרה של בגין לצורכי בחירות - ועכשיו דורס אותה ואת האמת בהחלטותיו".

 

חוק ההסדרה החדש אושר אמש בקריאה טרומית ברוב של 60 תומכים מול 49 מתנגדים, שבהם היה כאמור חבר הקואליציה בגין. החוק עבר עוד קודם לכן גם בוועדת השרים לענייני חקיקה חרף ההתנגדות שהביע היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, שאמר כי גם הנוסח החדש אינו חוקתי. החוק צפוי לעלות להצבעה לקריאה ראשונה בכנסת עוד השבוע.

 

באיגרת מיוחדת שפרסמו תושבי עמונה הם טענו שהם דוחים את מתווה "נכסי הנפקדים" שהוצע במסגרת חוק ההסדרה החדש. הם האשימו את השר נפתלי בנט ואת ראש הממשלה בנימין נתניהו בכניעה ליו"ר כולנו משה כחלון. "היום אנחנו כבר יודעים לומר שלו היו בנט ונתניהו מתעקשים ודורשים ממפלגת כולנו כחברת קואליציה לכבד את הדרישה הבסיסית ולשמור על המשמעת הקואליציונית, אזי עמונה הייתה נשארת על המפה ו-200 ילדים והוריהם לא היו נעקרים מבתיהם", נכתב במכתב.


פורסם לראשונה 06/12/2016 12:31

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צביקה טישלר, חיים הורשנטיין
יו"ר הקואליציה ביטן וח"כ בגין
צילום: צביקה טישלר, חיים הורשנטיין
מומלצים