שתף קטע נבחר

סוריה: ישראל ירתה טילי קרקע-קרקע משטחה אל דמשק

גורם צבאי סורי מסר לסוכנות הידיעות הרשמית כי "האויב הישראלי שיגר בשעה שלוש לפנות בוקר כמה טילים משטחו". לפי סוכנות הידיעות הסורית, הטילים שוגרו מאזור הר אביטל בגולן. בשבוע שעבר דיווחו כלי תקשורת ערביים כי ישראל תקפה מוצב ושיירת נשק על כביש דמשק-ביירות

 

  

צבא סוריה האשים כי לפנות בוקר (יום ד') תקפה ישראל שדה תעופה בדמשק באמצעות טילי קרקע-קרקע שהיא שיגרה משטחה. על-פי סוכנות הידיעות הסורית: ישראל שיגרה את הטילים מאזור הר אביטל בגולן. גורם צבאי סורי אמר לסוכנות הידיעות הסורית: "האויב הישראלי שיגר בשעה שלוש לפנות בוקר כמה טילים משטחו לעבר מערב תל אבו א-נדי. הטילים נפלו באזור שדה התעופה הצבאי אל-מזה. כתוצאה מכך פרצה דליקה במקום ללא נפגעים".

 

מקום הפיצוצים באזור שדה התעופה בדמשק  ()
מקום הפיצוצים באזור שדה התעופה בדמשק

 

לפי הדיווחים הזרים, התקיפה בוצעה בשדה התעופה הצבאי "אל-מזה" בחלק המערבי של דמשק. הגורם הצבאי הסורי הוסיף: "הניסיונות הנואשים האלה מצד האויב הציוני לתמוך בכנופויות הטרור ולהעלות את המורל הירוד שלו רק יגבירו את הנחישות שלנו לבתר את זרועות הטרור הקשורות לאויב הציוני, שנושא באחריות להשלכות ולתוצאות התקיפות הנפשעות הללו".

 

תקיפה של צה"ל בדמשק ב-2014 ()
תקיפה של צה"ל בדמשק ב-2014
 

נשיא סוריה אסד, עדיין לא הגיב (צילום: AP) (צילום: AP)
נשיא סוריה אסד, עדיין לא הגיב(צילום: AP)

 

גורמים המזוהים עם המשטר הסורי וגם רשת "אל-מיאדין", המזוהה עם חיזבאללה, דיווחו כי ישראל תקפה הלילה מוצבים בשדה התעופה אל-מזה באזור דמשק מהמרחב האווירי הלבנוני. לפי הדיווח, כתוצאה מהתקיפה נשמעו פיצוצים עזים לסירוגין במשך חצי שעה. המשטר הסורי טרם מסר תגובה רשמית.

 

לפי "אל-מיאדין", הנסמכת על הודעה של ההסברה הצבאית בחיזבאללה, "תושבי דמשק התעוררו בשעה ארבע לפנות בוקר לפיצוצים עזים, שובלי אש ועשן באזור שדה התעופה הצבאי אל-מזה הנושק לבירה דמשק". נאמר כי גם אמבולנסים הגיעו למקום. התקיפה, כך נמסר, כוונה למוצבים צבאיים בתוך השדה. עם זאת, הם טענו כי טרם פורסמה הודעה רשמית סורית בנוגע למה שקרה, אך כמעט ודאי שמדובר בתקיפה ישראלית משטח לבנון.

 

עורך אתר החדשות "אל-מסדר" בשפה האנגלית, שנחשב למקורב למשטר אסד, טען כי לא מדובר בתקיפות ישראליות, אלא בשריפה שפרצה ככל הנראה במחסן תחמושת או נשק. ברשתות אל-ג'זירה ואל-ערבייה המזוהות עם המורדים ציטטו אתרים של המשטר שדיווחו על אותם פיצוצים, אך לא יכלו לקבוע את הסיבה מאחוריהם. ברשת אל-ערבייה ציטטו גורמים שטענו שמדובר בתקיפה ישראלית.

 

כמו כן, הבוקר נמסר באתר החדשות הלבנוני "א-נשרה" על דיווחים לא מאומתים על כך שישראל תקפה באזור שדה התעופה הצבאי אל-מזה מטה פיקוד ומסלול המראה. אך כאמור גם הוא לא הצליח לאשר את הדברים. שדה התעופה אל-מזה נחשב לאחד מהאזורים המאובטחים של המשטר בבירה וכולל שורה של מחסני נשק ותחמושת.

 

 

בשבוע שעבר דיווחו כלי תקשורת ערביים כי ישראל תקפה מוצב של הצבא הסורי בדמשק בירת סוריה, ושיירת נשק של חיזבאללה בסמוך לכביש המהיר המוביל מדמשק לבירת לבנון, ביירות. על פי הדיווחים, התקיפה בוצעה באמצעות כלי טיס של חיל האוויר שחג מעל שמי לבנון. בצה"ל סירבו לאשר או להכחיש את דבר התקיפה: "לא מתייחסים לפרסומים זרים".

 

ברשתות החברתיות המזוהות עם משטר אסד דווח כי בשעה 1:15 נשמעו ארבעה פיצוצים באזור הבירה הסורית שנבעו, על פי גורמים שונים, מתקיפה ישראלית שבוצעה על ידי כלי טיס מעל שטח לבנון. התקיפה כוונה לעבר מוצב של הצבא הסורי באזור הכביש המהיר שבין דמשק לביירות, וגרמה לנזקים בלבד.


פורסם לראשונה 07/12/2016 08:48

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים