שתף קטע נבחר

5 עצות שיעזרו לילדים לשמור על המשקפיים

קניתם לילדים משקפי ראייה? עכשיו חשוב ללמד אותם איך לשמור עליהם. ניקוי נכון, הגנה מפני שריטות והקפדה לא לשחק איתם יותר מדי, הם רק חלק מהדגשים שכדאי ללמד בכל גיל. כן, גם את הקטנים

בשיתוף מכבי ממבט ראשון

 

תקופת הילדות היא קריטית לבריאות העיניים ולכן כדאי להשקיע מאמץ באיסוף מידע, עריכת סקרי שוק והשוואות לפני שרוכשים את משקפי ראייה לדור ההמשך. אלא שבזאת לא תמה מלאכתם של ההורים, במיוחד לאור העובדה שמדובר במוצר חשוב וחיוני שילווה את ילדכם לאורך זמן. יש להקפיד על שמירה ותחזוקה נאותה של המשקפיים ולהסביר לילדים כיצד לעשות זאת. שני שלו, אופטמטיריסטית מרשת מכבי במבט ראשון מונה מספר פעולות פשוטות והכרחיות שיעזרו לילדכם לשמור על המשקפיים שלו:

 

1. הרכבה והסרה נכונה

כדי שהמשקפיים יחזיקו מעמד לאורך זמן ועל מנת להקטין את הסיכוי שהם יחליקו מהידיים, על ההורים ללמד את ילדם להרכיב ולהסיר את המשקפיים בשתי ידיים. יש לנהוג בזהירות רבה ולהימנע מהפעלת כוח רב מדי על המסגרת עצמה, ובמיוחד על הידיות. בנוסף ובמידה והדבר אפשרי, עדיף להימנע משימוש במשקפיים בעת פעילות ספורטיבית כדי שהילד או המשקפיים לא ייפגעו. אם ילדכם חייב משקפיים כל הזמן אפשר לצייד אותו במשקפים עם מגן ספורט.

 (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)
 

2. אחסנה

המקום האידיאלי לאחסון המשקפיים, כשלא נעשה בהם שימוש, הוא הנרתיק. נרתיק מרופד ובגודל המתאים מגן עליהם מפני אבק, שריטות או שבר. יש להימנע מהשארתם על השידה, השולחן וכדומה חשופים ללא הגנה, או על הראש. הנחת המשקפיים על הראש רק מרחיבה, פוגעת במסגרת ושורטת את העדשות. מה גם שאם הילד משתמש בג'ל, מוס או תכשירי שיער אחרים, העדשות עלולות להיפגע. אם בכל זאת מניחים את המשקפיים מחוץ לנרתיק חשוב שהעדשות יהיו תמיד כלפי מעלה.

 

3. הקפדה על ניקיון

כדאי ללמד את הילד לנקות את עדשות המשקפיים באמצעות מטלית רכה המצורפת לנרתיק, שקיבל בעת רכישת המשקפיים, ותרסיס ניקוי ייעודי. אפשרות נוספת היא באמצעות שטיפה עדינה עם מים פושרים וסבון וניקויים באמצעות המטלית ולא עם חולצה או האצבעות שיכולות ליצור שריטות. ניקיון על בסיס קבע לא רק ימנע הצטברות אבק וכתמים על העדשות, אלא יאריך את חייהם.

 

היכנסו לקרוא כתבות נוספות בנושא

 

4. שימוש בעדשות עם ציפוי

מומלץ לרכוש עדשות עם ציפוי מעכב שריטות שאינו מונע את היווצרותן, אבל מעכב שריטות קטנות.

 

5. לא לשחק עם המשקפיים

משקפיים הם פריט רגיש ועדין ולא סוג של אביזר שניתן להעביר מילד לילד, ולכן הילד חייב להימנע מלתת לחבריו למדוד אותם ולשחק בהם.

 

האופטמטריסט עדי שאול, אף הוא מרשת מכבי במבט ראשון, סבור שהדרך הטובה ביותר לשמירה על המשקפיים היא שהם ישבו על אפו של הילד ולא בשום מקום אחר. "כל פעם שהילד מוריד את המשקפיים ושם אותם במקום אחר ממקומם הטבעי על הפנים, הסבירות שהם יישרטו או ייפגעו עולה. המשקפיים נשמרים הכי טוב על הפנים".

 

במידה והילדים מחליטים להוריד את המשקפיים ממליץ שאול להרחיקם ממי ים ומי מלח שהורסים את הציפוי, להניח את המשקפיים כאשר המוטות סגורים כליל, כך שהעדשות לא תפגענה. "חובה לוודא מדי פעם שברגי המוטות והמשקפיים אינם רפויים. במידה והמשקפיים רפויים מדי, יש לגשת לאופטומטריסט שיחזק אותם, אחרת הצירים יישברו. כמו כל דבר בחיים מה שלא מתחזקים, מתבלה ומתכלה".


בשיתוף מכבי ממבט ראשון

פורסם לראשונה 07/12/2016 09:51

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
הסבירו לילדים לא לתת את המשקפיים לחברים כדי למדוד או לשחק איתם
צילום: shutterstock
מומלצים