שתף קטע נבחר

הח"כ לשעבר החשוד בקבלת שוחד מיני: אמנון כהן

הותר לפרסום כי כהן, שכיהן כח"כ מטעם ש"ס במשך 16 שנה, הוא החשוד בקבלת שוחד מאיש עסקים בעת כהונתו, בין היתר באמצעות הטבות בעלות אופי מיני. התמורה, על פי החשד: קידום עניינים הנוגעים לתחום עיסוקו

 

 

אמנון כהן, היום בבית המשפט המחוזי בלוד (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
אמנון כהן, היום בבית המשפט המחוזי בלוד(צילום: מוטי קמחי)

אמנון כהן, שכיהן כח"כ מטעם ש"ס במשך 16 שנה, הוא חבר הכנסת לשעבר החשוד בשוחד, מרמה והפרת אמונים ובעבירות על חוק איסור הלבנת הון. כך הותר היום (ה') לפרסום. בית משפט השלום בראשון לציון האריך אתמול את מעצרו של כהן עד ליום ראשון.

 

אתמול בבוקר עיכבה יחידת להב 433 את כהן בגין חשד שבעת שכיהן כח"כ קיבל שוחד מאיש העסקים דניאל מולקנדוב, בין היתר באמצעות הטבות בעלות אופי מיני, בתמורה לקידום עניינים הנוגעים לתחום עיסוקו.

תיק החקירה שנפתח נגד כהן נסגר בעבר, אלא שלאחרונה חלה התפתחות חדשה בחקירה והחשד נגדו על-פי המשטרה בוסס באופן משמעותי. השופט סבר אתמול כי קיים חשד סביר נגד הח"כ לשעבר ויש "פערים בין התשובות שמסר לבין החומרים בתיק". השופט הוסיף כי "ניתן אף לומר שיש חשד לא מבוטל". הוא התיר לפרסם את שם הח"כ, אך עיכב החלטה זו עד היום בצהריים. את התיק מלווה פרקליטות מיסוי וכלכלה.

 

אתמול גם טען בדיון סנגורו של כהן, עמית חדד ממשרדו של עורך הדין יעקב וינרוט, כי כהן קיבל מכתב מאיש עסקים שדרש לכאורה מהח"כ לשעבר 1.9 מיליון שקל. לטענת עו"ד חדד, אדם שהתחזה לקצין בכיר דרש את הכסף מכהן, זה סירב, ולאחר מכן נשרף רכבו. בחקירה עומת כהן עם בחורה שנחשד כי הוא "סידר" אותה איש העסקים.

אמנון כהן בתקופתו כח"כ מטעם ש"ס (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
אמנון כהן בתקופתו כח"כ מטעם ש"ס(צילום: אוהד צויגנברג)

עורכי הדין עמית חדד ויעקב וינרוט (צילום: טל שחר, דודי ארדון) (צילום: טל שחר, דודי ארדון)
עורכי הדין עמית חדד ויעקב וינרוט(צילום: טל שחר, דודי ארדון)

 

באי כוחו של כהן, עורכי הדין ד"ר יחיאל וינרוט, עמית חדד, ליאב אינס ונועה מילשטיין ממשרד ד"ר י. וינרוט ושות', מסרו בתגובה: "החשדות נגד מרשנו אינם אלא מחזור של טענות ישנות שנבדקו עד דק על-ידי טובי חוקרי משטרת ישראל, בליווי צמוד של הפרקליטות. אותה פרקליטות הורתה אז על סגירת התיק ואנו סמוכים ובטוחים שגם הפעם התיק ייסגר".

 

פרש "מסיבות משפחתיות"

אמנון כהן (56) נבחר לכנסת מטעם ש"ס בבחירות 1999, ימי השיא של המפלגה, וכיהן כח"כ במשך שש קדנציות - בסך הכול 16 שנים. לקראת בחירות 2015 הוא הודיע על פרישה מהחיים הפוליטיים "מסיבות משפחתיות" - ככל הנראה לאחר שנודע לו כי דבר הקשר עם איש העסקים והחשדות לקבלת שוחד בדמות טובות הנאה מיניות הודלפו לתקשורת, ובניסיון למנוע את פרסומם ופתיחת חקירה בעניינו.

 

עדותו של מולקנדוב ומעשיו של ח"כ לשעבר כהן נחשפו לראשונה בתחקיר "עובדה".

 

כהן, נשוי ואב לארבעה, כיהן בעבר כממלא מקום ראש עיריית רמלה, עד ששובץ ברשימה הארצית של ש"ס כנציג העדה הבוכרית. מאז נבחר מטעמה בכל מערכת בחירות, אך בתנועה ראו בו תמיד מעין "אאוטסיידר": הוא לא היה מזוהה עם מחנה מסוים בתוכה, פעל כעצמאי והתרחק מחשיפה תקשורתית וראיונות.

 

למרות עצמאותו, הקפיד כהן שלא להגיע לחיכוכים עם ההנהגה הפוליטית והרוחנית במפלגתו, ולכן נתפס בה כ"סוליסט" ולא כמורד. הוא בלט כח"כ דומיננטי, בעיקר בקידום חקיקה בתחום הכלכלה, אך לא מונה מעולם לשר, אף שפעמים רבות הביע את רצונו בכך. כשהוצע לו תפקיד של סגן שר, העדיף תמיד לעמוד בראשות ועדה בכנסת וכיהן, בין היתר, כסגן יו"ר הכנסת וכראש ועדות הפנים, הכלכלה, ביקורת המדינה ופניות הציבור.


פורסם לראשונה 08/12/2016 13:56

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים