שתף קטע נבחר

שמעון שבס למען הרופא המתחזה: "היה לעזר רב"

מנכ"ל משרד רה"מ לשעבר הגיע לפני כשבועיים לחדר המיון בשיבא עם בן משפחתו שחש ברע, ופגש את החשוד ב"טיפול" ב-300 חולים: "הוא סיפר לי שהוא סטודנט. הוא עזר לכל האנשים ולא נגע בבן משפחתי, רק סייע"

 

 

 

מנכ"ל משרד ראש הממשלה לשעבר, שמעון שבס, זיהה בפרסומים בתקשורת את האדם שסייע לו ולבן משפחתו בחדר המיון בבית החולים שיבא בתל השומר. מתברר כי אותו אדם הוא החשוד בהתחזות לרופא, הילאל עזאיזה (26) מהכפר דבורייה. "הוא נהג בנו בנימוס ובכבוד רב מבלי שהכיר אותי אישית או מישהו מבני משפחתי", כתב שבס במכתב שהגיע לידי ynet והוסיף: "קראתי את הכתבות והזדעזעתי. אני מלא תקווה שאעזור לצדק לנצח".

 

במוצאי שבת, לפני כשבועיים, הגיע שבס לחדר המיון של בית החולים שיבא בתל השומר כדי ללוות את קרוב משפחתו שחש ברע. "הגיעה אליו אחות מלווה באותו בחור, הילאל מהכפר דבורייה. האחות ביצעה את הבדיקות הראשונות ובמקביל הילאל שאל את חמי מה קרה לו ומה הוא מרגיש", שחזר שבס במכתב. "חמי תיאר בפניו מה קרה, האחות הקשיבה, והילאל רשם על פתק את מה שנאמר".

הילאל עזאיזה. שבס: "הוא סייע ככל יכולתו עד שעזבנו את המיון" ()
הילאל עזאיזה. שבס: "הוא סייע ככל יכולתו עד שעזבנו את המיון"

שמעון שבס. למען החשוד (צילום: אבי כהן) (צילום: אבי כהן)
שמעון שבס. למען החשוד(צילום: אבי כהן)

בהמשך מציין שבס כי הילאל הלך לדבר עם הרופאה האחראית והבהיר כי החשוד לא ביצע בחמו כל פעולה רפואית. "הוא היה לנו לעזר רב", ציין שבס והוסיף: "לא נעים היה להיות שם בערב שכזה. שאלתי אותו לשמו ולמקום שממנו הגיע כמתעניין, והוא סיפר לי שהוא סטודנט שמגיע לבית החולים להתנדב בימים שיש לו פנאי ומרגיש צורך לסייע לצוות הרפואי".

 

"אנחנו, החברים המשפחה, נדנדנו כי רציני שחמי יאושפז במהרה. הילאל פנה בשמנו לרופאה האחראית שהייתה עסוקה ואמר לי לפנות לסטאז'ר שישב בסמוך למחשב וכתב דו"ח. הוא אפילו לא אמר שהוא סטאז'ר. הוא סייע ככל יכולתו עד שעזבנו את המיון".

 

בשיחה עם ynet הוסיף שבס: "אני לא ידע מה עשה עם השאר, אבל הוא עזר לכל האנשים שהיו שם. הוא רשם ודיווח לרופאה. הוא לא נגע בבן משפחתי, רק סייע. הרגשתי צורך לכתוב תצהיר כדי לסייע לו מאחר שאני לא נמצא בישראל".

 

עורכת דינו של החשוד מטעם הסנגוריה הציבורית, מירב בן שבת, מסרה כי "הילאל טען מתחילת החקירה שהוא התנדב בבית החולים באישור של הצוות הרפואי וכל מטרתו הייתה לסייע לחולים ולבני משפחותיהם".

 

עזאיזה חשוד שהתחזה לרופא ו"טיפל" במשך כחודש וחצי ב-300 חולים בחדר המיון של בית החולים שיבא. אתמול האריך בית המשפט את מעצרו עד ליום ראשון. במשטרה חושדים כי בין היתר הוא ביצע טיפולים פולשניים דוגמת לקיחת דגימת דם והחדרת עירויים ותרופות. כמו כן התברר כי עזאיזה נהג לצלם את עצמו בחדרי הטיפולים השונים בבית החולים, לבוש בחלוק ועוטה סטתוסקופ. אחד מעובדי חדר המיון סיפר כי כשהבין שנפתחה חקירה הוא מחק את דף הפייסבוק שלו.

 

עזאיזה עבד בעבר בבית החולים כסטודנט לסיעוד ופוטר לפני כמה חודשים. אף שהוא "טיפל" בחולים במחלקות השונות כבר זמן רב, רק בתחילת השבוע הגיש איש סגל רפואי תלונה במשטרה.

 

אתמול, בעקבות דיווח על כך למפקד תחנת המשטרה בבית החולים, אלי חדד, נפתחה חקירה והוחלט לעצור אותו מיד. "קיבלתי תלונה מאחד מאנשי הצוות בבית החולים ומתברר שתושב הצפון התחזה לסטודנט לרפואה במשך כחודש וחצי בבית החולים", סיפר חדד. "מרגע שהתקבלה התלונה פתחנו מיד בחקירה, ואתמול הוא נעצר. מעצרו עד ליום ראשון".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הילאל עזאיזה, החשוד בהתחזות לרופא
מומלצים