שתף קטע נבחר

ביטן נגד בוקר: "היא קדושה מעונה - ולא נענשה"

ח"כ נאוה בוקר לא הצביעה עם הקואליציה נגד החוק להשוואת שכר הנכים לשכר המינימום, והעלתה פוסט שבו טענה כי נענשה על ידי יו"ר הקואליציה דוד ביטן. בקואליציה זעמו על השקר והיום תקף אותה ח״כ ביטן: "חבר כנסת צריך לומר את האמת". היא בתגובה: "היועצת של ביטן התקשרה בשמו ליועצת שלי. שמחה שהעונש בוטל"

 

 

בוקר וביטן. סגירת חשבון ברשת (צילום: גיל יוחנן, דוברות הכנסת) (צילום: גיל יוחנן, דוברות הכנסת)
בוקר וביטן. סגירת חשבון ברשת(צילום: גיל יוחנן, דוברות הכנסת)

 

ניצחון האופוזיציה אתמול במליאה, שעה שהצליחו להעביר בקריאה טרומית את תיקון לחוק הביטוח הלאומי המבקש להשוות את קצבת הנכים לשכר המינימום, ממשיך לתת אותותיו בקואליציה. ח"כ נאוה בוקר התגאתה שלא הצביעה עם הקואליציה וטענה כי נענשה על כך, אבל קיבלה מקלחת קרה מצד יו"ר הקואליציה דוד ביטן שטען כי היא לא נענשה וכי לדבריו היא "מוליכה שולל את ציבור הנכים".

 

את הזעם של ביטן על חברי הקואליציה ניתן היה לראות ולשמוע היטב במסדרונות הכנסת. עיקר קצפו יצא כלפי חברי כנסת שנכחו במשכן אבל לא טרחו לבוא להצביע, חלקם בכוונה כדי לאפשר לחוק לעבור בקריאה טרומית.

 

הראשונה להוציא הודעה לעיתונות בעניין הייתה בוקר. היא התגאתה בכך שלא נכנסה להצבעה ופעלה לפי צו מצפונה. היא אף ציינה שנענשה על כך על ידי ביטן. "לעיתים כח"כית אני ניצבת בפני דילמה קשה. האם להפר משמעת קואליציונית או להצביע נגד צו מצפוני. היום בחרתי לפעול

לפי צו מצפוני ולא להצביע נגד הצעת החוק של האופוזיציה להעלאת קצבאות הנכים שעלתה לקריאה טרומית. אל מול לחץ קואליציוני כבד ועונש של חודש שלא אוכל להעלות בו הצעות חוק - בחרתי בנכים".

 

אלא שיו"ר הקואליציה, לדבריו, לא העניש אותה כלל ולא את כל הסוררים שלא הצביעו. היום הוא סגר איתה חשבון בטוויטר: "חבר כנסת צריך לומר את האמת. בניגוד למה שפרסמה, נאוה בוקר לא קיבלה כל עונש. הניסיון שלה לצייר את עצמה כקדושה מעונה כדי להרשים את ציבור הנכים לא ראוי".

 

גורמים בקואליציה אמרו כי ביטן זעם על כך שבוקר מוליכה שולל את ציבור הנכים ומשלה אותם שההצעה כביכול עשויה לעבור. הוא טען כי הוא לא הטיל עליה כל עונש בשעה שהיא הוציאה את ההודעה, ושכל מטרתה היא ניצול ציני של מצוקתו של ציבור הנכים.

 

בהמשך נמסר מטעם ח"כ בוקר כי "ליאור היועצת של ח"כ ביטן התקשרה בשמו ליעקב, יועצה של ח"כ בוקר, והעבירה מסר חד משמעי כי אם נאווה לא תיכנס להצביע נגד החוק של ח"כ גלאון על העלאת קצבת הנכות היא תענש ויפילו לה את הצעת החוק הקרובה וכל הצעה במשך עד חודש ימים. פעלתי ללא דופי ובחרתי לקבל עליי את העונש ולהפר משמעת קואליציונית לטובת ציבור הנכים בישראל. אני שמחה לדעת שהעונש בוטל ושדוד ביטן מבין את המוסריות מאחורי העדר ההצבעה שלי. לא אצביע נגד ציבור הנכים בישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן, דוברות הכנסת
בוקר וביטן
צילום: גיל יוחנן, דוברות הכנסת
מומלצים