שתף קטע נבחר

המקבוק פרו החדש מושק בישראל

לראשונה יושק המחשב החדש והמדובר של חברת אפל, המקבוק פרו החדש עם ה-Touch Bar גם ברשתות נוספות מלבד רשת איי דיגיטל. רשתות באג ואיי-סטור ימכרו את המחשב במחירים זולים יותר

המקבוק פרו החדש של חברת אפל הושק לפני כחודש וחצי וכעת הוא מגיע לישראל. המחשב כולל את ה-Touch Bar הייחודי שפיתחה חברת אפל, מסך מגע וצר הנמצא מעל המקלדת הרגילה ומחליף את שורת מקשי הפונקציה המסורתית. זוהי דרך חדשה ומעניינת לתקשר עם מערכת ההפעלה של המק כאשר ה-Touch Bar מתאים את עצמו לכל אפליקציה ופעולה במחשב, באמצעות הצגת הכלים הרלוונטיים לפעולה - בין אם זה בעריכת וידאו או תמונה ובין אם זה בספארי.

 

ה-Touch Bar מתאים את עצמו גם לאפליקציית התמונות, תוכנת המייל ועוד, על מנת שתציג את הלחצנים הרלוונטיים על פי בחירה. גם הפעולות הפשוטות של הגברה והנמכה של עוצמת השמע והתאורה ואפילו מקש ה-Esc עברו לוקיישן אל ה-Touch Bar.

 

 (צילום: אפל) (צילום: אפל)
(צילום: אפל)

 

סדרת מחשבי ה- MacBook Pro החדשים היא דקה וקלה יותר מאשר הסדרות הקודמות, בעלי רמת ביצועים גבוהה יותר עם מעבדים בעלי ליבה כפולה לקבלת ביצועים מהירים בשיעור של 130% יותר בהשוואה לדור הקודם. לסדרה החדשה יש את המסך הטוב ביותר שהיה אי פעם למחשבי Mac - מסך רטינה בעל יחס ניגודיות גבוה ובהירות המאפשרת לעבוד עם המחשב גם בתנאי תאורה של אור חזק ביותר. שטח הטראק פד הוגדל לנוחות המשתמש וגם המקלדת שודרגה וכעת היא כוללת את מנגנון הפרפר כפי שהוצג לראשונה במקבוק 12 אינץ'.

 

הפער במחירים (איור: גיא לוי)
הפער במחירים(איור: גיא לוי)

 

אבל הבשורה האמיתית מבחינת הצרכן הישראל היא העובדה שהמחשבים החדשים יושקו גם ברשתות אחרות מלבד איי דיגיטל. למירוץ אחר ליבו של חובב המק הישראלי הצטרפו גם רשת באג הוותיקה וגם רשת iStore שמוכרות את המחשבים במחירים זולים יותר מאשר רשת איי דיגיטל. פערי המחירים מתאפשרים הודות להכרה של חברת אפל ברשתות באג ואייסטור כ-Resellers רשמיים, מה שמאפשר את הוזלת המחירים. הפערים, כפי שניתן לראות בטבלה מגיעים ל-10 אחוזים ויותר בין המחיר היקר ביותר לזול ביותר. ייתכן ונראה עדכוני מחירים מצד רשת איי דיגיטל בעקבות הפערים הברורים לאותו מוצר. חשוב לציין שרשת איי דיגיטל מעניקה שנת אחריות נוספת לרוכשים מחשב מקבוק פרו חדש, סה"כ שנתיים אחריות. המחשבים יתחילו להמכר ביום רביעי 14.12.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים