שתף קטע נבחר

בן 74 מת לאחר שנמצא במכוניתו ששקעה במנהרה שהוצפה

יוסף קילינסקי לא הגיע לעבודה ואשתו דיווחה על היעדרותו. בסריקות הוא נמצא במנהרה שהוצפה בחיפה כשהוא ללא הכרה במושב האחורי של מכוניתו, בגדיו רטובים והוא סובל מהיפותרמיה. לא ברור אם מת מקור או מטביעה

 

 

הרכב ששקע במנהרה שהוצפה ()
הרכב ששקע במנהרה שהוצפה

מוות בסערה. בבית החולים רמב"ם נקבע מותו של יוסף קילינסקי, בן 74 מקריית אתא, שנמצא מחוסר הכרה במכוניתו במנהרה שהוצפה ברחוב חלוצי התעשייה בחיפה. קילינסקי נמצא ברכב כשבגדיו רטובים והוא סובל מהיפותרמיה. מבית החולים נמסר כי לא ניתן לקבוע בוודאות אם מותו נגרם כתוצאה מטביעה או מהקור.

 

קילינסקי לא הגיע הבוקר לעבודתו ואשתו דיווחה על היעדרותו. במשטרה פתחו בחיפושים אחריו וסיפרו כי כל כלי הרכב ששקעו במנהרה נבדקו, אולם הנעדר לא התגלה משום ששכב במושב האחורי. רק אחרי שצוותי העירייה שאבו את המים במקום, התגלה קילינסקי כשהוא מחוסר הכרה.

 

 (צילום: שי וקנין/TPS) (צילום: שי וקנין/TPS)
(צילום: שי וקנין/TPS)

 (צילום: שי וקנין/TPS) (צילום: שי וקנין/TPS)
(צילום: שי וקנין/TPS)

קילינסקי הובהל ליחידת הטראומה בבית החולים רמב"ם, שם נמשכו פעולות ההחייאה בו, תוך ניסיון להעלות את טמפרטורת גופו, אך בסופו של דבר נאלצו הרופאים לקבוע את מותו.

 

"הוא היה ללא דופק וללא נשימה", סיפר המתנדב לירן קריספין מאיחוד הצלה והוסיף: "הוצאתי אותו מהרכב והתחלתי בפעולות החייאה עד שהגיעה ניידת טיפול נמרץ". הפרמדיק ברק רטנר ממד"א מרחב "כרמל", אמר כי חום גופו של האיש היה נמוך: "ביצענו פעולות החייאה מתקדמות בחולה, במקביל לפעולות חימום הגוף, והעברנו אותו לבית החולים כשמצבו קריטי ונשקפת סכנה לחייו".

 

המעבר התת-קרקעי מתחת לפסי הרכבת שברחוב חלוצי התעשייה מוצף כמעט מדי שנה במערכות גשם משמעותיות, וגם מוקדם יותר הבוקר נתקעו בו כלי רכב שנהגיהם חולצו. בשל ההחמרה הצפויה במזג האוויר החליטו במשטרה כי המנהרה תיסגר הערב לכניסת כלי רכב, החל מהשעה 18:00.

 

אחרי לילה של גשם בעיקר באזור הצפון, הבוקר הוא התפשט למרכז, עם ממטרים חזקים וסופות רעמים. באתר החרמון נערכים למערכת השלג שצפויה להתחיל, ועל פי ההערכות ביום רביעי כבר יהיה מושלג וסוער באתר.

 

שיבושים בתנועה נרשמו באזור הקריות וחיפה בשל הצפות שנגרמו ממשקעים רבים שירדו באזור - 46 מ"מ תוך שש שעות. ברחוב חלוצי התעשייה במפרץ חיפה הוצף הגשר והכניסה אליו חסומה. בנוסף, המעבר התת-קרקעי מתחת לכביש 75 מול קניון לב המפרץ חסום בשל הצפה. הצפות נרשמו גם ברחוב העמקים בקריית ביאליק ובקטע מרחוב טרומן בקריית חיים.

 

בחיפה נרשמים שיבושים ברמזורים בצמתים הבאים: דולפין, ההגנה ויעקב דורי-גדליהו. שדרות הציונות בעיר נחסמו באופן חלקי עקב התדרדרות אבנים. בדרך חנקין נחסם לתנועה נתיב עקב הצפה בעלייה מכיוון רוממה למרכז זיו.

 

 

הצפה נרשמה הבוקר גם בכביש 2 לכיוון דרום, ממחלף נתניה למחלף פולג, כששניים משלושת הנתיבים נסגרו בעקבות שלולית מים על הכביש. באזור נוצר עומס תנועה כבד.

 

 

במהלך היום יירדו גשמים חזקים בצפון הארץ ובמישור החוף. ייתכנו סופות רעמים והרוחות יתחזקו. קיים חשש מהצפות בערי החוף. במשך היום יתפשט הגשם ליתר חלקי המרכז ולקראת הערב לצפון הנגב. תחול ירידה בטמפרטורות ובדרום הארץ ייתכן אובך. בים התיכון תנשב רוח דרומית עד דרום מערבית וייתכנו משבים של 60 קמ"ש. גובה הגלים יהיה 5-2 מטרים.

 

בשל תנאי מזג האוויר הקשים וסערת הרוחות הצפויה קוראת החברה הממשלתית להגנת מצוקי הים התיכון לציבור להתרחק באופן מיידי ולהימנע מביקור במצוקים שלאורך חופי ישראל.

 

על-פי התראת השירות המטאורולוגי, צפויים במהלך הימים הקרובים גלים גבוהים בים אשר עלולים להגיע לגובה של 6 מ' ואף למעלה מכך. לכן, במקומות המועדים - לאורך החופים אשקלון, ת"א, בת ים הרצליה ונתניה - קיימת סכנה מעמידה בסביבות המצוקים. חשוב לציין כי גלי ים גבוהים במיוחד עלולים להביא להתמוטטות מצוקים ובכך לסכן את הציבור שנמצא בסביבתם. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים