שתף קטע נבחר

סוף השידורים? צו חסימה לאתר התוכן הפיראטי "סדרות"

אתר הצפייה הישירה שנתבע על ידי ספקיות התוכן הגדולות בישראל בהן "הוט", "רשת" ו"קשת", קיבל פסק דין חלקי, אולם צוות האתר נחוש להמשיך בפעילות

המלחמה בתוכן פיראטי ברשת עולה מדרגה: אתר "סדרות" הפופולרי, שהציע קטלוג רחב של סדרות לצפייה ישירה, קיבל צו חסימה במסגרת פסק דין חלקי שניתן מוקדם יותר השבוע. התובעות - ספקיות תוכן ישראליות בהן "רשת", "קשת", "הוט", ו"סרטי יונייטד קינג", המאוחדות תחת חברת זיר"ה - זכויות יוצרים ברשת האינטרנט, שהוקמה לפני כחמש שנים במטרה להילחם בהפצת תכנים פיראטיים ברשת.

 

אתר "סדרות" מדורג במקום ה-55 ברשימת אתרי האינטרנט הפופולריים בישראל לפי מדד "אלכסה", ובחודשים האחרונים סובל מקריסות חוזרות ונשנות. לטענת צוות האתר מדובר בתקיפות שמקורן בבעלי אינטרסים שמעוניינים בהורדת האתר מהאוויר. "סדרות" מרוויח על בסיס מכירת מנויים ומכירת שטחי פרסום באתר.

 

התובעות טוענות כי "סדרות" מפר זכויות יוצרים ואף מרוויח על חשבון הפצה ושידור של תכנים שלהן, ואילו צוות האתר טוען כי הוא יוצא נגד המחירים הגבוהים של ספקיות התוכן ומעודד צריכה חופשית של תכנים.

 

על פי פסק הדין החלקי, "ניתן צו חסימה מוחלט לאתר הקרוי סדרות", והעומד בראשו יידרש בתשלום של 1,000 שקלים או ביומיים מאסר עבור כל יום של הפרת פסק הדין. המאבק המשפטי הנוכחי החל בשנת 2013, אולם צוות האתר נותר אנונימי עקב פעילותו הבלתי חוקית. על פי פסק הדין, מפעיל האתר הראשי הנו מיכאל בן עמי.

 

צוות האתר ממשיך להפעיל אותו ואת עמוד הפייסבוק שלו, ואף פרסם ביום הדיון פוסט התומך במייסד: "אנחנו סדרות! לא 'גוזלן' שנכנע לכם, ולא אתר מורידים המשת"פ שלכם, אשר תוקפים שרתים של אתרים, פורצים למחשבים ומשתילים טרויאנים, כל זאת כדי להשיג מידע למענכם על מנת להפליל את המתחרים. נמשיך לשרת את קהיליית הצופים אשר מאסו בתשלומים הזויים לתאגידי השידור. כי עבודתנו היא עבודת קודש למענם! חשוב לנו שתביני שלא ניתן לעצור את הקידמה ואנחנו פה כדי להישאר! ואנחנו בהחלט נהיה פה גם אחריכם".

 

בסמוך לפרסום על צו החסימה, פרסמו חברי האתר מדריך לשימוש ב"אינטרנט חופשי", ולמתן גישה חופשית לאתר.

 

מצוות האתר נמסר: "אין בכוחו של בית המשפט לבצע ולאכוף את הצנזורה באינטרנט, מתוקף חופש המידע. פירסמנו פוסט לפני שעה קלה בו אנו מביאים פיתרון שלם ומושלם לבעיית החסימה לכשתגיע. לא ידענו כי בדיון הוחלט על חסימת האתר ומבחינתנו עסקים כרגיל. האתר ימשיך לתמוך בחולי סרטן ובחולי ניוון שרירים, האתר ימשיך לפעול רגיל. במקרה של חסימה נשנה את כתובתו".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים