שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  לייב שרייבר חוגג את היהדות

  בגאלה חגיגית קיבל השחקן לייב שרייבר פרס מיוחד על שימור התרבות היהודית.

  בערב יום שני נערכה גאלה חגיגית לכבוד זוכי פרסי הטוני ומועמד פרס גלובוס הזהב, השחקן ליב שרייבר. הגולדן גאלה נערכה במוזיאון לשימור המורשת היהודית בעיר, והשחקן זכה בפרס מיוחד.

   

  אל הגאלה החגיגית הגיע שרייבר בליווי אחד מבניו הצעירים. רק לאחרונה נודע כי השחקן וזוגתו השחקנית נעמי ווטס נפרדו אחרי 11 שנות זוגיות.

  "בחודשים

  האחרונים הגענו למסקנה שפרידה היא האפשרות הטובה ביותר למשפחה שלנו", נמסר אז בהצהרה מטעם הזוג. "נפרדנו עם המון אהבה וכבוד הדדי, ונשארנו חברים טובים. אנחנו מצפים לגדל את הילדים שלנו יחד, ולהתרגל לסטטוס הזוגי החדש".

  בגאלה החגיגית, ראינו את שרייבר מזווית שלא תמיד מוחצנת כל כך, הזווית היהודית. אייזיק לייב שרייבר נולד באוקטובר 1967 בסן פרנסיסקו, לאמנית יהודייה ולאב קתולי, שחקן תיאטרון.

   

  כשהיה בן חמש התגרשו הוריו, והאם זכתה בחזקה הבלעדית עליו, בעיקר, כך סופר, הודות לכספים הרבים שהשקיע סבו בהליכים המשפטיים. "סבא שלי הגיע לארה"ב לפני מלחמת העולם השנייה ועבד בתור קצב", סיפר בעבר, "הוא נתן לאמא שלי את כל כספי החסכונות שלו כדי שתזכה בחזקה עלי. הוא גידל אותי, ובמובנים רבים אני מחשיב אותו כאבא שלי.

   

  שרייבר בטקס החגיגי. השבוע בניו יורק ()
  שרייבר בטקס החגיגי. השבוע בניו יורק

   

  כשקיבל את הפרס על לשימור השפה והתרבות היהודית סיפר שהתרגש לקבל את הפרס ותיאר את החשיבות שבשימור התרבות היהודית. הוא סיפר על סבו שדיבר אליו ביידיש, "יידיש היא הביטוי המושלם של מי שאנחנו כיהודים", הסביר שרייבר. "ליידיש יש את הכלים לתאר אותנו כבני אדם, לצחוק דרך דמעות כדי להתגבר על מצוקות וכדי להמשיך קדימה".

   

  ממש באותו הערב ציינו את הפרידה הרשמית ממנכ"לית תיאטרון היידיש הלאומי שמצא בית בין כותלי המוזיאון. "בדיוק כשציינו 100 שנה להיווסדות המוזיאון", סיפרה המנכ"לית היוצאת בריינה וסרמן, "הבטחנו שנעשה הכל כדי להמשיך למאה שנים נוספות. כך הגענו גם למוזיאון, שילשנו את מספר העובדים ויזמנו את הפסטיבל החגיגי השנתי שלנו. כל אלו בזמן שממשיכים להפיק הצגות זוכו פרסים".

   

  בקרוב בעונה החמישית. שרייבר בתפקיד ריי דונובן ()
  בקרוב בעונה החמישית. שרייבר בתפקיד ריי דונובן

   

  שרייבר היהודי, ביקר בעבר בישראל ואפילו השתתף בנטיעות של קק"ל יחד עם אשתו לשעבר וילדיהם. לאורך השנים העיד שאינו חושש להזדהות עם ישראל גם בתקופה שבה תנועת ה-BDS וקולגות התומכים בחרם תוקפים את מי שעושה כך.

   

  בימים אלו מככב בהצגה “Les Liaisons Dangereuses" בברודווי שרצה עד 8 בינואר. בינואר יחזור לככב גם בסדרה המצליחה בכוכובו ריי דונובן, זו העונה החמישית.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים