שתף קטע נבחר

חשפה את פרשת סלומינסקי: "שיתפטר מהכנסת"

חגית מוריה גיבור פרסמה פוסט בפייסבוק ובו קראה לנשים שהוטרדו מינית לכאורה על-ידי חבר הכנסת מהבית היהודי לפנות אליה. לאחר שסלומינסקי פרסם הודעה שאין בכוונתו להתפטר מהכנסת, אומרת גיבור לאולפן ynet: "אין לו מקום בכנסת והוא צריך להבין את זה". יו"ר הסיעה, ח"כ שולי מועלם: "אין מנוס שניסן ישעה עצמו"

 

"אני יודעת מה אני מצפה שיקרה. אני קוראת לו להתפטר מהכנסת". כך אומרת הבוקר (ה') בראיון לאולפן ynet חגית מוריה גיבור, האישה שפרסמה פוסט בפייסבוק ובו קראה לנשים שהוטרדו מינית לכאורה על-ידי חבר הכנסת ניסן סלומינסקי (הבית היהודי) לפנות אליה. הבוקר נחשף כי סלומינסקי הוא חבר הכנסת המדובר ומאוחר יותר הוא פרסם הודעה שבה הבהיר כי אין בכוונתו להתפטר מהכנסת.

 

"לא הייתי נוכחת בוועדת הבדיקה שקמה, אך אני יודעת שהוא קיבל על עצמו את ההתפטרות מהוועדות וכתיבת מכתב ההתנצלות שהוא לקח על עצמו לנסח עם איש יחסי הציבור שלו, אבל אני לא יודעת מה קרה עכשיו", מספרת מוריה גיבור.

לא מתפטר. סלומינסקי (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
לא מתפטר. סלומינסקי(צילום: גיל יוחנן)

הפוסט של חגית מוריה גיבור ()
הפוסט של חגית מוריה גיבור

בתוך כך, קול ראשון מתוך הבית היהודי נשמע הבוקר. "אין מנוס מכך שניסן ישעה עצמו מפעילות בכנסת כדי שייעשה בירור", אמרה יו"ר סיעת הבית היהודי, ח"כ שולי מועלם-רפאלי, בראיון לרשת ב'. "בעיניי אין מקום למטרידים בהנהגה הציבורית".

 

מטעמו של סלומינסקי נמסר הבוקר: "מעולם לא הטריד נשים. מהפגישה עם הרבנים הבין שייתכן שהתנהלותו הלבבית הידועה כלפי כל אדם, באשר הוא, התפרשה לעיתים באופן אחר ועל כך הוא מצר. ח"כ סלומינסקי משרת את הציבור כ-40 שנה, כולל בכנסת, וימשיך לעשות זאת".

חגית מוריה גיבור ()
חגית מוריה גיבור

"אין מנוס שישעה את עצמו". חברת מפלגתו של סלומינסקי, ח"כ שולי מועלם רפאלי (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
"אין מנוס שישעה את עצמו". חברת מפלגתו של סלומינסקי, ח"כ שולי מועלם רפאלי(צילום: אוהד צויגנברג)

על כך אמרה מוריה גיבור: "אם ניזכר בשנה שעברה ולזכותו של ינון מגל צריך לומר שגם אז חשבתי שאין מקום לדברים כאלה בכנסת ישראל ובטח לא במפלגה שמנסה לייצג ערכים של יהדות, ולזכותו של ינון מגל ייאמר שהוא השעה את עצמו על הרבה פחות. כאן כמו שאמרנו יש שמונה עדויות חמורות שנפרסות על פני המון שנים. לדעתי אין לו מקום בכנסת ישראל והוא צריך להבין את זה ולהתפטר".

 

מוריה גיבור הוסיפה עוד כי "אני לא מכירה אף אחת שחושבת שהתנהגות לבבית וחמה זה לתקוף אותה מינית פיזית בכוח. לא מכירה דבר כזה, אני מצטערת מאוד, והעדויות הן כאלה. אני מקווה שהציבור שבחר בו, הוא זה ששלח אותו לשם, הוא גם זה שילחץ עליו להשעות את עצמו. לקחתי בחשבון שיהיו תגובות קשות והכפשות אישיות, אך זה היה שווה את זה".

 

פריצת הדרך בצוות הבדיקה של הרבנים שהוקם על-ידי רב העיר צפת שמואל אליהו הייתה בדמות תלונה אחת מאישה שהגיעה לרב אליהו ובה טענה כי הוטרדה על-ידי סלומינסקי. בעקבותיה התקיימה ביום שני פגישה עם ראש פורום תקנה יהודית שילת, כתבת גל"צ הדס שטייף ומוריה גיבור, שטוענות ששמעו בעצמן מ-8 נשים שונות את הטענות.

 

סלומינסקי זומן אתמול לפגישה עם הרבנים והכחיש את הטענות. כשהבין שזה עומד להתפרסם בתקשורת, הסכים חבר הכנסת מהבית היהודי לפרסם הודעה שבה יבהיר או יתנצל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים