שתף קטע נבחר

השר אריאל ביטל השתתפות בכנס: "ברח מביקורת"

ראשי המועצות האזוריות אמרו כי קיבלו הודעה שהשר לא יגיע, כרבע שעה לפני הופעתו המתוכננת. לדבריהם הוא קיבל מידע מוקדם על כוונתם להשמיע ביקורת נוקבת נגד התנהלות משרד החקלאות. אריאל: "נקיים בשבוע הבא פגישה שבה ילובנו הנושאים"

 

 

שר החקלאות אורי אריאל לא הגיע הבוקר (ה') לכנס השנתי של ראשי המעצות האזוריות - שמייצגים למעשה את כל היישובים החקלאיים בישראל. השר אריאל היה אמור להשתתף בכנס, אך ביטל את הגעתו. לדברי הנוכחים, הם קיבלו על כך הודעה רק כרבע שעה לפני הופעתו המתוכננת. ראשי המועצות אמרו כי ככל הידוע להם, השר קיבל מידע מוקדם על כוונתם להשמיע ביקורת נוקבת נגד התנהלות המשרד בראשותו.

 

בדיון שהתקיים אמש הביעו ראשי המועצות, המתכנסים בקיבוץ מעגן שליד הכנרת, חוסר אמון במדיניות השר וטענו שהוא מרמה את החקלאים, עורך "מכירת חיסול" לחקלאות על ידי פתיחת השוק לייבוא לא מבוקר שיפגע בפרנסת החקלאים, מעלה מחירי המים והמסים והופך את החקלאות לבלתי-רווחית - מה שיוביל לחיסול הענף.

 

עם קבלת ההודעה מלשכת השר, יצאו ראשי הרשויות להפגנה ספונטנית בצומת צמח. הם אחזו בדגלי המדינה ובדגלים שעליהם סיסמאות המאבק, וקראו : "אין חקלאות - אין התיישבות".

השר ביטל את השתתפותו. ההפגנה הספונטנית של ראשי המועצות האזוריות (צילום: ארז ביט) (צילום: ארז ביט)
השר ביטל את השתתפותו. ההפגנה הספונטנית של ראשי המועצות האזוריות(צילום: ארז ביט)

 (צילום: ארז ביט) (צילום: ארז ביט)
(צילום: ארז ביט)

ראש המועצה האזורית גליל עליון, גיורא זלץ, אמר: "אני מניח שהיועצים שלו, מבחינתם בצדק, הציעו לו שלא לבוא. יש כעס גדול של ההתיישבות הכפרית בכלל והחקלאים בפרט, בתוך הקו הירוק, גם על שר החקלאות עצמו וגם על יושב ראש מפלגתו, נפתלי בנט, שפועלים יותר כמו מזכ"לי יש"ע ופחות כמו שרים בממשלה".

 

עמיר ריטוב, ראש מועצת לב השרון ויו"ר מרכז המועצות האזוריות, הוסיף: "חבל שהשר בחר לא להגיע למפגש עם ראשי המועצות האזוריות, שהם נבחרי ציבור המייצגים את תושבי המרחב הכפרי. מנהיגות צריכה לדעת להתמודד גם עם ביקורת, ושר החקלאות צריך לייצג את החקלאים, לא לברוח מהם. החקלאות היא לחם קיומנו כמדינה, בלי חקלאות לא תהיה התיישבות".

"לא חושש מביקורת". השר אריאל (צילום: מרק ישראל סלם) (צילום: מרק ישראל סלם)
"לא חושש מביקורת". השר אריאל(צילום: מרק ישראל סלם)

סיגל מורן, ראש המועצה האזורית בני שמעון, האשימה כי החקלאות והחקלאים במדינת ישראל נשכחו. "התכוננו והתכוונו במפגש להביע בפני השר את התחושה הקשה של חקלאי ישראל, שאין מי שדואג להם ולחקלאות. לצערנו, השר החליט ברגע האחרון שלא להגיע".

 

מלשכתו של השר אריאל נמסר כי השר לא חושש מביקורת ואף התכוון לענות לשאלות במפגש עם ראשי הרשויות, "אולם לאחר שהתברר כי יש כוונה לשבש את הכנס בפרובוקציות, הוחלט בתיאום עם עמיר ריטוב, יו"ר מרכז המועצות האזוריות, לדחות את השתתפות השר בכנס, ולקיים בשבוע הבא פגישת עבודה שבה ילובנו כל הנושאים בצורה מעמיקה ועניינית".

 

ביום שני הקרוב מתכננים החקלאים לקיים הפגנה גדולה מול הכנסת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית שאבי
שר החקלאות אורי אריאל
צילום: עמית שאבי
מומלצים