שתף קטע נבחר

חמאס: "המוסד חיסל את המהנדס כפי שחיסל את מבחוח"

בארגון הטרור עקבו אחרי הדיווחים מתוניסיה על חיסולו של המהנדס מומחה המל"טים מוחמד א-זווארי. דובר הארגון ברצועה: "הגורם היחיד שמפיק תועלת מהחיסול הוא האויב הציוני". מפלגת הבת של האחים המוסלמים בתוניסיה: "מעשה טרור של כוחות שטניים בינלאומיים"

 

 

 

דובר חמאס ברצועת עזה, מושיר אל-מסרי, התייחס אמש (יום ו') לדיווחים מתוניסיה על חיסולו של המהנדס מומחה המל"טים מוחמד א-זווארי, חיסול שלפי דיווחים של כלי תקשורת במדינה ביצע המוסד הישראלי. "הגורם היחיד שמפיק תועלת מהחיסול הוא האויב הציוני", אמר אל-מסרי בראיון ולתחנת רדיו בתוניסיה. "למוסד יש היסטוריה של חיסולים פוליטיים, כפי שהיה לפני כמה שנים בדובאי עם מחמוד אל-מבחוח ובסוריה עם עז א-דין אל-חליל והשייח פתחי שקאקי".

 

איש החמאס הוסיף ואמר כי "מי שנפגע מהחיסול הוא העם התוניסאי והאומה הערבית, וגם הפלסטינים שהיו יכולים להפיק תועלת מהידע של א-זווארי". הוא הוסיף ואמר: "לאויב הציוני יש ניסיון בחיסולים פוליטיים, והוא פוגע בכל המוסלמים ובני החורין בעולם שמפתחים יכולות טכנולוגיות וצבאיות, ובעיקר בכל הקשור למטוסים ללא טייס. המוסד לא מעוניין שיהיה מוח ערבי עם ידע ומומחיות בתחום הזה".

מוחמד א-זווארי ()
מוחמד א-זווארי
כשנשאל אם הוא מאשר או מכחיש שהמהנדס שחוסל היה בקשר עם תנועת חמאס, השיב הדובר: "זה לא מה שחשוב פה, אחותי היקרה, מה שחשוב הוא שהשהיד חוסל על רקע יכולותיו והידע שלו בייצור מטוסים ללא טייס. ועל כן מי שמפיק תועלת מחיסולו הוא האויב הציוני וזה מטיל את האחריות למעשה על האויב ומראה שהוא מעורב בחיסול הפוליטי".

 

פרשננו רון בן ישי מוסיף כי איום המל"טים של חמאס אינו מסכן ממש את מדינת ישראל, אבל מהנדס תעופה כמו זה שחוסל יכול לעזור עם גלשונים ממונעים ועוד כמה אמצעי פיגוע ואיסוף מודיעין, כגון רחפנים, שיכולים לגרום לנזק.

 

"גורמים שטניים"

ראשד א-רנושי, יו"ר מפלגת א-נהדה בתוניסיה, מפלגת הבת של האחים המוסלמים, התייחס גם הוא לחיסול, ואמר: "מדובר במעשה טרור שמי שעומד מאחוריו הם כוחות שטניים בינלאומיים".

 

אתמול במהלך היום ציטטו כלי התקשורת בתוניסיה עיתונאי בשם בורהאן בסיס שכתב בעמוד הפייסבוק שלו כי המוסד הישראלי אחראי לחיסולי א-זווארי, שנורה שלשום למוות מטווח קצר במכוניתו. העיתונאי, שהפנה אצבע מאשימה לישראל, כתב עוד כי א-זווארי עזב בשנת 1991 את תוניסיה והיגר לסוריה שם יצר קשר עם אנשי ארגון חמאס, הפך למקורב לאנשיו והחל לסייע לזרוע הצבאית עם הידע שצבר. א-זווארי היה מהנדס ועבד בתחום פיתוח מטוסים ללא טייס. לטענת העיתונאי, הוא היה תחת מעקב של המוסד בתקופה האחרונה עד שכאמור חוסל שלשום ברכבו.

המכונית שבה חוסל המהנדס ()
המכונית שבה חוסל המהנדס

 

א-זווארי עם מזל"ט ()
א-זווארי עם מזל"ט
  

באתר החדשות המפרצי "אל-חליג׳ אונליין" דיווח מפי "גורמים יודעי דבר" כי א-זווארי קיבל במהלך השנים האחרונות סדרת שיחות שבהן איימו לחסלו, זאת על רקע פעילותו בתחום המטוסים ללא טייס ותמיכתו בסוגיה הפלסטינית. כמו כן, אותם גורמים הצביעו על כך שגורמי ביטחון זרים מעורבים בחיסול.

 

תחנת רדיו מקומית בתוניסיה בשם "מוזאיק" דיווחה כי יום לפני החיסול נפגש המהנדס עם אישה, שטענה שהיא עיתונאית, שהגיעה מהונגריה יחד עם שני גברים כדי לראיין אותו בעניין ההמצאות האחרונות בתחום התעופה. גורמים ששוחחו עם התחנה הוסיפו כי האישה עזבה את תוניסיה ביום רביעי ויש חשד שהיא קשורה לחיסול.

 

תוניסיה: חמישה חשודים נעצרו, נתפסו אקדחים ומשתיקי קול

משרד הפנים בתוניסיה הודיע כי חמישה חשודים נעצרו בעקבות הרצח באזור אל-עין בעיר ספאקס. החשודים הם מכמה ערים בהן ג'רבה, שבה יש קהילה יהודית. לפי משרד הפנים נתפסו גם ארבעה רכבים ששימשו את החשודים, שני אקדחים ושני משתיקי קול, טלפונים ניידים וחפצים רבים שקשורים לרצח. לפי ההודעה מנגנוני הביטחון הצליחו להרכיב קלסתרון של אחד מהחשודים בביצוע הרצח. "צוותי החקירה ממשיכים במאמץ לחשוף את המעורבים, את נסיבות הפשע ואת המניעים שעומדים מאחורין", נאמר בהודעה.

 

מוראד א-טורקי, גורם משפטי רשמי בעיר ספאקס, אמר לתוכנית רדיו מקומית כי יש כמה חשדות לגבי מעורבותו של אזרח זר בהתנקשות, בלגי ממוצא מרוקני.

לדבריו, ניתן אישור לפרסם את התמונה שלו בכלי התקשורת ובהמשך יינתן אישור לפרסם את התמונה של אדם שני שככל הנראה ביצע את ההתנקשות.  

לפי דיווח באחת מתחנות הרדיו המקומיות אמש נעצרו שלושה בני אדם בעלי אזרחות רוסית בנמל ספאקס, בהם קפטן של ספינה להעברת סחורות, בנוסף לגבר ואישה. לפי דיווח שהגיע בהמשך הצוות הרוסי שוחרר.

 

חמש שעות בלבד לאחר החיסול בתוניסיה מפכ"ל הביטחון הלאומי התוניסאי, עבד א-רחמן בלחאג' עלי, הודיע על התפטרות מתפקידו, מבלי שציין מדוע. מקורות פוליטיים בתוניסיה לא שללו את האפשרות שההתפטרות הגיע על רקע פרשיית החיסול. בהודעת משרד הפנים של תוניסיה נמסר כי עלי התפטר "בשל סיבות אישיות".


פורסם לראשונה 16/12/2016 23:44

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים