שתף קטע נבחר

כושר לגוף, וגם לנפש: אימון בשיטת ג'ירוקינסיס

אנחנו כל הזמן דואגים לעשות כושר כדי להיראות טוב מבחוץ אך זונחים את הצד הנפשי הפנימי. למה לא ליהנות משני העולמות? אימון בשיטת ג'ירוקינסיס מעניק לגוף שלמות פנימית וחיצונית גם יחד בשיטת אימון טבעית ומרגיעה. התוצאה: גוף חזק יותר ונפש בריאה יותר. רוצים גם אתם לנסות? צפו

ג'ירוקינסיס הוא אימון גופני הוליסטי ומתקדם המלמד את הגוף שפה חדשה של תנועה ללא מאמץ. התרגול מחזק את הגוף מבפנים על ידי תרגול תנועה ספיראלית, מעגלית וזורמת המותאמת לנשימה, בה כל תנועה ממשיכה את קודמתה ללא עצירה.

 

עוד כתבות:

התנועה הספירלית שתתרום לחיזוק, ריפוי ואיזון הגוף

מדריך מצולם: תרגילי בית לחיזוק הגב והיציבה

חיזוק עמוד השדרה: 6 תרגילים בלי לקום מהכיסא

 

כל תנועה בתרגול זורמת אל זו שאחריה ומאפשרת למפרקים לזוז בטווח התנועה הטבעי שלהם, ללא עומס או דחיסה. הרצפים התפורים יחד יוצרים בגוף איזון, יעילות, כוח וגמישות.

  

עבודה גופנית זו יוצרת אימון אינטנסיבי ויעיל לחיזוק פנימי וחיטוב הגוף, אך כזה שלא מורגש כעומס או כאב בעקבות הזרימה המעגלית הנעימה של התנועה. המטרה היא גוף חזק, בריא, גמיש ופונקציונאלי. תהליך זה לא קורה ברגע, התוצאות הטובות ביותר מגיעות דרך תהליך של עבודה עמוקה ומדויקת.

 

אימון ג'ירוקינסיס. איזון פנימי וחיצוני כאחד ()
אימון ג'ירוקינסיס. איזון פנימי וחיצוני כאחד

 

בין גוף לנפש

בנוסף ליתרונותיה בדמות חיזוק גמישות הגוף וחיטובו, מציעה הג'ירוקינסיס אימון גופני רך וידידותי למשתמש. אימון זה הוא סוג של אלטרנטיבה לאימונים טרנדיים בעצימות גבוהה, אשר מותחים את הגוף לקצה לפי התפיסה המיושנת של "No Pain No Gain".

 

האימון לא פוצע, לא מזיק, ומתייחס לגוף ולתחושות שלו בכבוד ובאחריות. במהלך התרגול ניתן לחוש בפתיחה ושחרור של הגוף בעדינות וברכות. מצב זה משפר את התפקוד, מגביר את תחושת החיות, ואף מסייע בבניית ההערכה העצמית.

 

בדיוק מסיבות אלו בוחרים מטופלים רבים בשיטת הג'ירוקינסיס לשיקום וריפוי מפציעות. הג'ירוקינסיס מצליחה לשכך כאבי מפרקים ושרירים בעזרת תנועה ונשימה - ועל ידי פתיחה של מקומות חסומים בגוף ואוורורם - מביאה לריפוי שלם של אזורים אלו.

 

ברמה התודעתית, הג'ירוקינסיס מייצרת שקט ורוגע נפשי. האימון מצריך ריכוז ושמירה מתמדת על החיבור העמוק במרכז הגוף, תוך סנכרון עם הנשימה. בעקבות פעולות אלו נוצר ניתוק טבעי מהמחשבות שאינן קשורות לאימון - מעין מצב מדידטיבי אשר שומר את המתרגל בנקודת זמן של "כאן ועכשיו": ללא שיפוט ומעורבות של סחרחרת המחשבות היומיומיות.

 

הקבלה שלנו את עצמנו יכולה להיות אמיתית יותר כשאנו מאוזנים גם בגוף וגם בנפש, דבר המשפיע על איך שאנחנו נראים ומרגישים. במדריך המצולם שלפניכם נבחר תרגיל אחד מכל סדרת התרגילים המהווים את הרצף של עולם הג'ירוקינסיס. אמנם זו רק טעימה קטנה, אך היא בהחלט מהווה צעד ראשון להיכרות עם עולם מופלא זה.

 

 

1. תנועה רב מימדית בעמוד השדרה

מוצא: שבו על כסא, האריכו את הגוו למעלה ולמטה לשני הכיוונים ואספו את המרכז העמוק.

 

מהלך התרגיל: הקשיתו וקמרו את הגוו. בהקשתה - קחו אוויר, פתחו את הידיים לצידי הגוף והאריכו אותם לקצוות עד שתרגישו שבית החזה נפתח והבטן מהודקת. בקימור - האריכו את הגוו, התעגלו סביב הבטן והרחיקו הידיים לפני הגוף עד אשר תרגישו מתיחה בחלקו התחתון של הגב.

 

חזרות: 8-16

 

 
תנועה רב מימדית בעמוד השדרה ()
תנועה רב מימדית בעמוד השדרה

 

2. פיתול הגוו בתנועה ספיראלית בווריאציות שונות

מוצא: שבו ישיבה ארוכה על כסא ודמיינו ציר אנכי לרצפה היורד מהקודקוד אל מרכז האגן.

 

מהלך התרגיל: פתלו את הגוו מצד לצד: החלו מבסיס האגן, עלו לצלעות וסיימו בראש. ליחצו את הידיים אחת עם השניה מול החזה, ודחפו יד אחת בכל פעם לכיוון הפיתול. שמרו על כתפיים רפויות ומסובבות החוצה, על מרפקים פרודים, ועל פיתול אחיד וארוך של הגב.

 

חזרות: 8-16

 

פיתול הגוו בתנועה ספיראלית בווריאציות שונות ()
פיתול הגוו בתנועה ספיראלית בווריאציות שונות

 

3. מתיחת הצד ופתיחת בית החזה, מפרקי הירך והקו האלכסוני

מוצא: שבו על הרצפה כאשר שתי הרגליים כפופות: רגל שמאל לפני הגוף וימין מאחוריה. הניחו יד ימין על קרסול שמאל ואת יד שמאל האריכו מעלה.

 

מהלך התרגיל:  הטו את הגוו לצד ימין (כך שהצד השמאלי יתארך) ומתחו כל עוד נעים לכם. על מנת לפתוח את האלכסון הקווי של הגוף מעקב ועד כף יד, נשמו ונסו להגדיל את טווח התנועה כך שתיהנו מהתארכות כוללת של מותן שמאל, בית השחי, החזה, ומפרק הירך בחלקו הקדמי.

 

חזרות: 4 לכל צד עם החלפה לסירוגין.

 

מתיחת הצד ופתיחת בית החזה, מפרקי הירך והקו האלכסוני ()
מתיחת הצד ופתיחת בית החזה, מפרקי הירך והקו האלכסוני

 

4. תנועה לכל הכיוונים בעמוד השדרה

מוצא: שבו על הרצפה עם רגליים ישרות לפנים כאשר רגל אחת ישרה וארוכה בפלקס, והשנייה כפופה בפוינט.

 

מהלך התרגיל: דחפו את הרגל הישרה קדימה עד אשר תרגישו מתיחה באזור הירך האחורית. משכו את הרגל הכפופה אליכם לאחור בעזרת הידיים המונחות על הברכיים. בנשיפה - התעגלו עם הגוו סביב הבטן תוך שמירה על גוו ארוך וקודקוד משוך למעלה. בשאיפה החליפו רגליים.

 

חזרות: 4-8 לכל רגל, לסירוגין.

 

 
תנועה לכל הכיוונים בעמוד השדרה ()
תנועה לכל הכיוונים בעמוד השדרה

 

5. הקשתה וקימור הגוו במנח "חתול" לחיזוק הישבן, הירכיים, והגוו

מוצא: היכנסו לעמידת שש. שימרו על גוו ארוך, מרכז אסוף וחזק, ומבט פונה קדימה.

 

מהלך התרגיל: הקשיתו וקמרו את הגוו כמו חתול, שאפו בהקשתה ונשפו בקימור. לאחר 8 חזרות הוסיפו גם את הרגל לתרגיל: בהקשתה - הרימו את הרגל מאחורי הגוף בתנועה המשרטטת מעגל עם הראש, בקימור - הורידו את הרגל וקרבו את הברך אל בית החזה.

 

שימו לב שהאגן מוביל את תנועת הרגל. בהקשתה - הוא נאסף ודוחף את הרגל כלפי מעלה, בקימור - הוא מושך את הרגל פנימה אל תוך ההתעגלות של הגוו.

 

חזרות: הקשתה וקימור - 8

לאחר הוספת הרגל – 8 לכל צד 

 

 
הקשתה וקימור הגוו במנח "חתול" לחיזוק הישבן הירכיים והגוו ()
הקשתה וקימור הגוו במנח "חתול" לחיזוק הישבן הירכיים והגוו

 

הקשתה וקימור הגוו במנח "חתול" לחיזוק הישבן הירכיים והגוו ()
הקשתה וקימור הגוו במנח "חתול" לחיזוק הישבן הירכיים והגוו

 

הכותבת היא מאמנת ומסמיכת מורים בשיטת ג'ירוטוניק וג'ירוקינסיס ובעלי סטודיו 8 בת"א


 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ג'ירוקינסיס. לאמן גם את הגוף - וגם את הנפש
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים