שתף קטע נבחר

חברה מישראל פיתחה תוכנה המגנה מפני מתקפות כופר

בסייבריזן אמרו כי התוכנה RansomFree, שאותה ניתן להוריד בחינם, מסוגלת לזהות ולעצור 99% מתוכנות הכופר ומבטיחה להגן על משתמשים וארגונים מפני איומי כופר עתידיים

סייבריזן (Cybereason) הישראלית, מפתחת הפלטפורמה לזיהוי ותגובה נגד מתקפות סייבר בזמן אמת, השיקה את RansomFree, תוכנה חינמית, המסוגלת להגן מפני מתקפות כופר.

 

בחברה אמרו כי התוכנה RansomFree מסוגלת לזהות ולעצור 99% מתוכנות הכופר ומבטיחה להגן על משתמשים וארגונים מפני איומי כופר עתידיים.

 

 

בסייבריזן הסבירו כי תוכנת ה-RansomFree אידאלית למשתמשים פרטיים ועסקיים כאחד: בנוסף להגנה על המחשב שעליו מותקנת, היא מונעת מתוכנות כופר להתפשט ברשת הארגונית ומונעת הצפנת כוננים משותפים ברשת. עוד הוסיפו בחברה כי התוכנה חינמית, קלה להתקנה וזמינה למחשבים עם מערכות הפעלה Windows 7, 8 ו-10 ושרתי Windows 2008 R2 ו- Windows 2012 R2. התוכנה משתמשת בטכניקות זיהוי ייחודיות המתמקדות במאפיינים ההתנהגותיים המשותפים למתקפות כופר. ברגע ש- RansomFree מזהה שתוכנת כופר מנסה להצפין קבצים, היא מפסיקה מיד את פעולתה לפני שהקבצים מוצפנים ומתריעה על כך משתמש.

 

בנוסף הסבירו בחברה כי בניגוד לאנטי-וירוס מסורתי, התוכנה מבית סייבריזן לא נסמכת על חתימות של נוזקות, דבר המאפשר לה להגן בפני מגוון רחב של זנים מתקדמים של תוכנות כופר, לרבות תוכנות כופר נטולות קבצים.

 

ליאור דיב, מנכ"ל ומייסד-שותף בסייבריזן, אמר: "בשנת 2016 תוכנת הכופרה הפכה לאיום הדיגיטלי המוביל ברשת, אשר גרם להפסדים כספים ואובדן פרודוקטיביות הן ליחידים והן לעסקים. סייבריזן רואה במלחמה נגד תוכנות הכופר כשליחות - לשים קץ לאיום הסייבר. כדי לשים קץ לאיומי כופר, המניבים רווח רב לתוקפים, עלינו להפוך אותם לבלתי רווחיים לפושעים. זו הסיבה שאנו משיקים את RansomFree, כתוכנה חינמית לשימוש נרחב של ארגונים וצרכנים פרטיים שאין להם את התקציב והמיומנויות להשיב מלחמה".

 

אורי שטרנפלד, חוקר אבטחה בכיר בסייבריזן, הוסיף: "גרסאות מתוחכמות של תוכנות כופר, כמו Cerber, Cryptolocker, Cryptowall ו- Winlocker מערימות על ההגנות המסורתיות הנפוצות, ביניהן תוכנות האנטי-וירוס, ומותירות משתמשים פרטיים וארגונים חשופים לסכנה ממשית של אובדן קובצי נתונים או של נזק כספי במקרה של מתקפת כופר. למרבית הצרכנים הפרטיים והעסקיים אחרים שנתקפו בידי תוכנות כופר אין אפשרויות רבות להתגוננות מלבד תשלום הכופר, אובדן הקבצים, שחזור קבצים מגיבוי שאורך זמן רב". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים