שתף קטע נבחר

ח"כ גטאס נחקר: "אצא בראש מורם"

הח"כ מהרשימה המשותפת, החשוד בהעברת 12 טלפונים ניידים למחבלים בכלא קציעות, התייצב במשרדי להב 433 בלוד ונחקר במשך כארבע שעות. "זו רדיפה פוליטית, ההר יוליד עכבר", אמר בתגובה

 

 

עם חנין זועבי. חברי הרשימה המשותפת ליוו את ח"כ גאטס לחקירה (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
עם חנין זועבי. חברי הרשימה המשותפת ליוו את ח"כ גאטס לחקירה(צילום: מוטי קמחי)

ח"כ באסל גטאס (הרשימה המשותפת) הגיע הבוקר (יום ג') למשרדי להב 433 של המשטרה בלוד, ושם הוא ייחקר בחשד שהבריח טלפונים סלולריים למחבלים כלואים. לפני כניסתו לחקירה אמר ח"כ גטאס: "אני יוצא עם ראש למעלה ובסוף ההר יוליד עכבר. הכול רדיפה פוליטית. הכול בסדר, התרגלנו לחקירות מסוג זה. הכול כדי לפגוע במאבק שלנו. ברגע שאצא מהחקירה אעביר דברים מסודרים".

  

 

החקירה החלה בסביבות 10:30, ובסיומה כעבור כארבע שעות נמסר מהמשטרה: "יאח"ה חקרה היום באזהרה את ח"כ גטאס בגין חשד לביצוע עבירות של קשירת קשר לביצוע פשע, מרמה והפרת אמונים, ועבירות על פי פקודת שירות בתי הסוהר (הכנסת חפץ אסור/מסוכן). על פי החשד, החדיר הח"כ טלפונים וכרטיסי סים לאסירים ביטחוניים בניגוד לחוק".

 

בחיפוש שנעשה לאחרונה לאחר פגישות בין גטאס לבין אסירים ביטחוניים, נמצאו אצל וואליד דקה, חבר בחוליה שחטפה ורצחה את החייל משה תמם ז"ל ב-1984, ואצל האסיר באסל בזרה, 12 טלפונים ניידים וכן מכתבים קטנים החשודים כמסרים מוצפנים. כבר כשהגיע חבר הכנסת לכלא הוא היה נתון תחת מעקב, זאת בשל מידע שהגיע מחטיבת המודיעין בשב"ס שלפיו הוא מתכוון להבריח טלפונים לאסירים ביטחוניים.

ח"כ גאטס מגיע ללהב 433 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
ח"כ גאטס מגיע ללהב 433(צילום: מוטי קמחי)

הברחת הטלפונים. גטאס מחוץ לכלא קציעות ()
הברחת הטלפונים. גטאס מחוץ לכלא קציעות

 

עוזרו של ח"כ גטאס, עו"ד חאלד טיטי, לפני הכניסה לחקירה הבוקר: 

 

במסגרת תפקידו מורשה גטאס לבקר אסירים פלסטינים הכלואים בישראל. על פי המידע שהתקבל מחטיבת המודיעין של שב"ס, הוא ניצל זאת ולא עבר בידוק כשהגיע לבקר את דקה ובזרה. בעקבות תפיסת הניידים עוכב ח"כ גטאס מחוץ לכלא על ידי המשטרה וזומן לחקירה.

 

גטאס הוא בן דודו של ח"כ לשעבר עזמי בשארה, שנחשד בריגול ובסיוע לחיזבאללה, ונמלט מהמדינה.

 

במשך שעות ארוכות אתמול ניסתה המשטרה ליצור קשר עם גטאס כדי לתאם מועד לחקירה, אך לטענתה הוא ועוזריו כיבו את הטלפונים הסלולריים. רק לאחר פרסום הדבר נוצר איתו קשר ותואמה הגעתו לחקירה היום.

 

השר זאב אלקין פנה לחברי הכנסת וביקש מהם לתמוך בהדחתו של ח"כ גטאס מהכנסת במסגרת חוק ההדחה שאושר הקיץ. "ההליך הפלילי ייקח הרבה מאוד זמן", אמר אלקין, "אין שום סיבה שבעולם שהוא ימשיך כל הזמן הזה לכהן בכנסת, לקבל משכורת על חשבון הציבור ולנצל את חסינותו ומעמדו לתמיכה בטרור. בואו נשים לזה קץ".


פורסם לראשונה 20/12/2016 10:28

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
ח"כ באסל גטאס מגיע לחקירה מלווה בח"כ חנין זועבי
צילום: מוטי קמחי
מומלצים