שתף קטע נבחר

הפיגוע בברלין: נמצאה גופתה של דליה אליקים

התקווה נגוזה. מאז יום שני בערב הוגדרה אליקים נעדרת – והלילה נמצאה גופתה, וזהותה אומתה. רמי, בעלה, נפצע קשה, נותח ואין סכנה לחייו. שני ילדיהם של בני הזוג מהרצליה נמצאים בברלין

 

דליה אליקים ()
דליה אליקים
בברלין נמצאה וזוהתה הלילה גופתה של דליה אליקים, בת 66 מהרצליה, שהייתה בזירת פיגוע הדריסה שאירע ביום שני בערב והוכרזה מאז כנעדרת. רמי (63), בעלה, נפצע בפיגוע באורח קשה, נותח פעמיים, לא נשקפת סכנה לחייו.

 

ממשרד החוץ נמסר כי השגרירות פועלת, בתיאום עם המשפחה, להעברת הגופה לישראל. ילדיהם של בני הזוג, אור, בן 28, וחן, בת 26, הגיעו לברלין ולבקשת המשטרה המקומית מסרו דגימות DNA כדי לסייע בזיהוי גופת אמם.

אליקים עם רמי בעלה שנפצע קשה ()
אליקים עם רמי בעלה שנפצע קשה

  

 

רחל קלינמינץ, שכנה של משפחת אליקים, סיפרה כי המסר האחרון שראתה מהם היה בפייסבוק. "ביום שני בבוקר דליה העלתה פוסט וכתבה שהם בברלין, וכמה הם נהנים וכמה אוהבים את העיר. כתבתי לה 'תבלו ותהנו'. עכשיו אנחנו בהלם. לצערנו היא לא חזרה".

 

לדברי קלינמינץ, בני הזוג הגיעו להרצליה לפני כ-15 שנים יחד עם שני ילדיהם. "דליה סיפרה לי שהיא טבריינית ממשפחה שורשית ובעלה מחיפה. זוג מקסים ושקט שאהב לטייל. כל פעם הם היו נוסעים לחו"ל. הבן סיים את הלימודים ועבר להתגורר עם חברה שלו. כששמעתי את הבשורה הייתי בהלם, ממש בשוק. לא יכולתי לדבר. אי אפשר לעכל את הבשורה הזאת. אי אפשר להאמין".

 

 

 

נינו חדד, יו"ר שכונת נווה ישראל שבו מתגוררת משפחת אליקים אמר: "אנשים נורא נחמדים. גם האישה וגם רמי. ממש כואב לי הלב, במיוחד שהם ישראלים ויהודים ואני עוד יותר מכיר אותם. זה כואב כואב ואנחנו מחזיקים אצבעות לילדים ולמשפחה".

 

נשיא המדינה ראובן ריבלין אמר הבוקר: "קיבלתי בצער גדול את ההודעה על מותה של דליה אליקים ז"ל בפיגוע הנורא בברלין. מכאן אני שולח תנחומים וכוחות למשפחתה הנמצאת כעת סמוך למיטתו של רמי, בעלה, אשר נפצע קשות בפיגוע ואנו מתפללים להחלמתו המהירה. אנחנו נשאר מאוחדים ונחושים אל מול הטרור הרצחני שפוגע בכל קצוות העולם ונאבק בכל הכח בקיצוניות ובשנאה".

 

בפיגוע בברלין נרצחו 12 בני אדם ונפצעו 48. בתחילה נעצר חשוד במעשה, מבקש מקלט פקיסטני בן 23 שהגיע למדינה בפברואר, אולם בהמשך הודיעו גורמים בגרמניה כי נעצר האדם הלא נכון. אתמול (ד') לקח ארגון דאעש אחריות לפיגוע. אדם נוסף נעצר בחשד לביצוע הפיגוע, וכמו החשוד הראשון גם הוא שוחרר מחוסר ראיות.

 

אתרי החדשות בגרמניה דיווחו כי משטרת ברלין מחפשת צעיר ממוצא תוניסאי בחשד שביצע את פיגוע הדריסה. מסמך מזהה של הצעיר, לפי הדיווחים "אשרת שהייה זמנית", נמצאה במשאית הפוגעת. שמו של הצעיר הוא אניס א', ולפי ההערכות השתמש בכמה שמות בדויים. בנוסף, לפי הדיווחים נמצא ברכב שרידי DNA. המשטרה עורכת חיפושים אחריו גם בבתי חולים בברלין.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
באדיבות המשפחה
דלה אליקים
באדיבות המשפחה
מומלצים