שתף קטע נבחר

טבע תשלם חצי מיליארד דולר להסדרת פרשת שחיתות

טבע ביצעה הפרשה ברבעון השלישי בגובה 520 מיליון דולר כנגד אותה פרשה - לתשלומים בעייתיים ברוסיה, מקסיקו ואוקראינה בין 2007 ל-2013. המשמעות: התשלום לא ישפיע על הרווח הנקי ברבעון. מנכ"ל טבע: "כיום אנו חברה שונה מהיסוד"

טבע תשלם חצי מילארד דולר לממשלת ארה"ב להסדרת פרשת שחיתות: ההפרשה מתייחסת להתנהלות של חברת הפארמה בשלוש מדינות: רוסיה, מקסיקו ואוקראינה. הפרשה התרחשה בשנים 2007-2013 בנוגע לחשדות להפרת חוקי ה-FCPA האמריקאי בדבר מניעת שחיתות במדינות זרות. כבר בדוחות לרבעון השלישי של השנה, שפורסמו באמצע נובמבר, הפרישה חברת התרופות טבע 520 מיליון דולר בנוגע לפרשת שחיתות מ-2012.

 

כתבות נוספות בערוץ הכלכלה 

 

היום (ה') טבע מדווחת כי הגיע להסדר עם הרשויות בארה"ב בו היא תשלם 519 מיליון דולר, לאחר שהשלימה את המשא ומתן עם ממשלת ארה"ב בנוגע להפרות החוק לאיסור שחיתות במדינות זרות.

 

טבע טוענת כי ההסדר נוגע להתנהלות מהעבר ואף אחד מהעובדים הקשורים לתשלומים הבעייתיים אינו מועסק בטבע, כולל ברוסיה, אשר בה הוחלף כל צוות הניהול ב- 2013 וההתנהלות איננה נוגעת בשום מקרה למכירות של טבע בארה"ב.

 

ארז ויגודמן, נשיא ומנכ"ל טבע כיום, שלא היה בתפקיד בעת הפרשה, אמר כי "טבע היום היא חברה שונה מהיסוד וההתנהלות אשר הובילה לחקירה הסתיימה לפני מספר שנים ואינה מקובלת עלינו לחלוטין".

 

בפרשה נוספת, רשות ההגבלים העסקיים האמריקאית חוקרת תיאום מחירי 20 תרופות גנריות, הכוללת 12 חברות פארמה, בהן טבע. בעקבות חקירה זו נשיא ומנכ"ל חברת אימפקס לברטוריז (Impax Laboratories) פרדריק וילקינסון (Wilkinson) הנסחרת בנאסד"ק לפי שווי של כמיליארד דולר, עזב את החברה באופן מיידי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים