שתף קטע נבחר

הרב הראשי מדליק נר שני: "הרוח היהודית ניצחה אז והיום"

שמונה ימים - שמונה נרות: הצטרפו להדלקת נרות חגיגית. את הנר השני מדליק הרב הראשי לישראל, דוד לאו, שמצדיע לניצחון הרוח היהודית על היוונים בימים ההם, ומבקש שנצדיק את הניצחון גם בזמן הזה: "אפשר להגדיר את מדינת ישראל ואת מציאותנו כאן 68 שנים, כיופי של נס"

 

בואו ליהנות מהאור של חנוכה: מדי יום נעביר כאן הדלקת נרות חגיגית, ובהדלקת הנר השני מכובד הרב הראשי לישראל, דוד לאו, שמבקש להוסיף אור. "היוונים לא חיפשו להוציא אותנו מהארץ", הוא מזכיר. "לא הפריע להם שנשאר פיזית על האדמה הזו, אבל הם רצו שנהיה ברוח שונה. והרוח היהודית היא שניצחה, כי קומץ מועט של אנשים הראה לנו שאם אתה מאמין - אז אתה גם מנצח".

 

כל מה שרציתם לדעת על חנוכה - בעמוד המיוחד שלנו. היכנסו

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

"אחת לשנה כדאי שנבחן את עצמנו איפה אנחנו; האם באותה המסורת של מתתיהו ובניו?... לאור נרות החנוכה זו הזדמנות טובה לבדוק שאכן אנחנו מצדיקים את הסיבה שלשמה נלחמו ולמענה ניצחו. עצם מציאותינו כאן 68 שנים, במדינה שמתמודדת עם מלחמות וקשיים, ובכל זאת מצליחה, זה יופי של נס".

 

"כמות הנרות שמדליקים בשבוע הזה, כמות האורות שמוארים בבתי ישראל, מצביעים על כך שכנראה העם מחובר למסורת ולאור החנוכה הרבה יותר ממה שנדמה כלפיי חוץ. אז חנוכה זה לא רק לאכול סופגנייה, אלא האור היהודי של כל השנים מאז מתתיהו ועד ימינו. עכשיו התור שלנו; במשמרת שלנו נמשיך להאיר".

 

 (צילום: אורות) (צילום: אורות)
(צילום: אורות)

 

ynet ו"אורות - טלוויזיה יהודית" מזמינים אתכם להוסיף מעט אור, ולהשתתף בטקס הדלקת נר ראשון של חנוכה. אם אתם רוצים להדליק חנוכייה משלכם - אתם יכולים להדפיס כאן את הקובץ המיוחד עם כל הברכות, ההלכות והמנהגים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורות
"האם אנחנו מוסיפים אור?"
צילום: אורות
מומלצים