שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  חיוך מושלם: איך שיניים בריאות משפיעות על ההצלחה בחיים
  בשנים האחרונות גדלה מאוד המודעות לאסתטיקה של הפנים בכלל והשיניים בפרט. איך שיניים בריאות ויפות משפיעות על החיים שלנו ומה צריך לעשות כדי להשיג אותן?

  חיוך יפה ומושלם, מסב אלינו את תשומת הלב, וכמובן שמשפר פלאים את התקשורת שלנו עם אחרים. הוא תורם לביטחון ולאטרקטיביות של האדם המחייך, ואפילו משפיע על האופן בו אנו מדברים, מאחר שהוא משנה את טון הדיבור שלנו.

   

  המודעות לאסתטיקה של הפנים גדלה בשנים האחרונות באופן משמעותי. המהפכה שחוללה המדיה החברתית הביאה לביקוש ההולך וגובר ליופי ואסתטיקה, במיוחד לאופן שבו אנו מציגים עצמנו לעולם החיצוני.

   

  אנו נחשפים באופן בלתי פוסק למראה החיצוני והיופי של כוכבי קולנוע, דוגמניות או אנשים מובילי דעה בעולם שמציגים לנו חיוך זוהר עם שיניים מסודרות ופרופורציונליות.

   

  אבל גם אם השיניים שלהם לא נחשבות מושלמות בעולם הדנטלי, החיוך שלהם נראה כחיוך המתאים ביותר עבור הפנים שלהם - דבר המשדר ומעניק להם מראה חיובי מעורר הערצה.

   

  קיראו עוד בערוץ בריאות השן

   

  גם החיוך משפיע. ג'ניפר לופז (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  גם החיוך משפיע. ג'ניפר לופז(צילום: AFP)

   

  עד כמה חיובי הרושם הראשוני

  מחקר שנערך בהולנד ( Smile Attractiveness - Self-perception and Influence on Personality ) הוכיח כי בהתרשמות ראשונית אנשים יפים נתפסו באור חיובי יותר מתוך נקודת ההנחה שהם בעלי אישיות נחשקת יותר, למשל מעניינים, חכמים, ממעמד חברתי גבוה יותר, פופולריים יותר ומושכים הרבה יותר.

   

  עוד מחקר שנערך באוניברסיטת ניו מקסיקו בארצות הברית ( The Distribution of Attention Across a Talker’s Face) מראה כי בעזרת החיוך שלנו אנו יכולים להשפיע על התנהגותם של אנשים אחרים כלפינו.

   

  כשאנו יוצרים קשר עם אנשים, רוב תשומת הלב מופנית לפה שלנו, זאת מכיוון שאנו משתמשים בפה ובחיוך שלנו לביטוי רגשות בזמן שאנו מתקשרים עם אחרים.

   

  חיוך שנחשב למושך, אינו תלוי אך ורק בעמדת השיניים, גודלן, צורתן, צבען וב"כמה חניכיים חשפנו בזמן חיוך או צחוק", אלא גם תלוי בתווי הפנים, גורמי אישיות ותכונות האדם.

   

  עקרון ה- visagism

  העיקרון הלקוח מעולם האומנות ופותח על ידי פיליפ הלוואל, משלב בין בניית תדמית והתאמתה לזהות האדם. בהתבסס על עיקרון זה, נותנים לפציינטים את האפשרות להתאים את חיוכם למראה החיצוני, הרגשות והאישיות שלהם בהתאם למה שהם רוצים לשדר דרך החיוך שלהם לעולם.

   

  היו שתמונה הנקלטת על ידינו גורמת להתעוררות רגשית. כאשר אנו רואים דמות או אובייקט, הצד האחראי על הרגש במוחנו מגיב ראשון ומייצר פירוש על סמך קווים וצבעים. אותו דבר קורה בשבריר שנייה במוחנו, כאשר אנו רואים אדם, אנו קולטים אותו תחילה כקווים וצבעים ומיד נוצר פירוש על פי הרושם הראשוני שנקלט במוחנו מבלי שאפילו דיברנו אתו.

   

  ישנן 4 צורות של מבנה שיניים בטבע: מרובע, מעוגל, משולש ואובאלי.

   

  החיוך שלנו בנוי על ידי השילוב בין הצורות והקווים הללו. בעוד שקו מאונך מייצג כוח ועוצמה, קו מאוזן מייצג רוגע ושלווה. לעומת זאת, קו מוטה יכול לייצג תזזיתיות ושמחה וקימורים מייצגים עדינות וחושניות.

   

  כך לדוגמה, בתת המודע שלנו כאשר אנו רואים אדם עם תווי פנים מלבניים, שיש לו קווים מאוזנים ומאונכים ברורים וחדים סביב הלסת והפה, אדם כזה ייתפס כעוצמתי, אמיץ ובעל חוש מנהיגות.

   

  אדם עם פנים מעגולות, אף בולט ופה רחב מייצג אדם פעיל, חברותי ומוחצן.

  פנים אובאליות עם קוים מעוגלים מייצגות עדינות וחשיבה מופשטת. בעוד שבעלי פנים מרובעות עם שפתיים בולטות ועיניים גדולות נתפסים כדיסקרטיים ודיפלומטיים.

   

  באמצות ציפויי שיניים, אנו יכולים לשנות את הגודל, הצורה והצבע של השיניים בדרך לא פולשנית.  

   

  ציפויים, הם שכבה דקה של קרמיקה שמודבקת על גבי השן, כמו הדבקת ציפורנים מלאכותיות. כדי שייראה טבעי, תכנון טיפול מקיף ועיצוב קפדני הכרחי ליצירת חיוך יפה וטבעי.

   

  יש צורך לבצע התאמה אישית של צורת השן לאישיותו ורצונו של הפציינט כדי לשפר את חיוכו.

   

  הכותב הוא 'ד"ר לחיוך', בוגר NYU באסתטיקה של הפה

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שלום דוקטור
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים