שתף קטע נבחר

היועמ"ש צפוי להודיע: חקירה פלילית נגד נתניהו

על סף הכרעה: היועץ המשפטי לממשלה נחשף לעדויות המצביעות על חשד לכאורה המחייב לחקור באזהרה את ראש הממשלה. בעבר כבר הבהיר: "אם לא אראה סיכוי ממשי לאישום - לא אתן אור ירוק לחקירה"

נתניהו (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
נתניהו(צילום: מוטי קמחי)

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, צפוי להודיע בימים הקרובים באופן רשמי כי הוא מאשר לפתוח בחקירה נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו, בחשד לעבירות שחיתות. במקביל מפרסם הבוקר "ידיעות אחרונות" כי היועץ צפוי להודיע על סגירת חלק מתיקי הבדיקה שנפתחו נגד נתניהו לפני כמה חודשים, כיוון שבהם לא נמצא סיכוי סביר להעריך שבוצעה עבירה.

 

בהודעתו, יסביר מנדלבליט מהן הפרשיות שנסגרות, ומדוע ננקטה סחבת כה ארוכה בהליך הבדיקה ובמניעה מהציבור לדעת מה נחקר.

 

מזה מספר חודשים, עוסק צוות מצומצם ביחידה הארצית לחקירות הונאה, בבדיקות הקשורות לעבירות טוהר המידות של ראש הממשלה נתניהו. המידע הובא לעיונו של היועמ"ש אביחי מנדלבליט שבשלב הראשון ביטל את חלקו, ואולם בהמשך הורה למשטרה לבצע בדיקה, שבסיומה יחליט האם לאפשר פתיחה בחקירה רשמית ולזמן את נתניהו לחקירה. על ההתקדמות בחקירה פורסם אמש בערוץ עשר.

 

נראה שבשבועות האחרונים הצליחו החוקרים להשיג עדויות, חלקן קשורות לגורמים בחו"ל, אשר מצביעות על חשד לכאורה לעבירה פלילית שמחייבת את חקירת ראש הממשלה באזהרה.

 

בשבוע האחרון התקיימו מספר פגישות בלשכתו היועמ"ש מנדלבליט בהשתתפות ראש אגף החקירות ניצב מני יצחקי ופרקליט המדינה. לכל הגורמים ברור כי לנוכח החומר שהוצג בפני מנדלבליט ותגובתו בעקבותיו, וגם לאור ההשלמות שביקש - שוכנע היועמ"ש לאשר פתיחת חקירה רשמית.

 

מנדלבליט חזר והבהיר כי לא יאשר חקירה נגד ראש ממשלה אם לא יראה סיכוי שבסופה קיימת אפשרות להגשת כתב אישום, וההערכה היא כי מדובר בראיות כבדות משקל שיובילו לחקור את ראש הממשלה תחת אזהרה.

 

לגבי מספר פרשיות אחרות התברר, כי אף שהן מעלות ריח רע מאוד של התנהלות לא ראויה, לא נמצאו בהן ראיות חדשות ולא עדים שתמכו בהעלאת דרג הבדיקה לכדי חקירה ולא כל שכן לכדי כתב אישום.

 

בהודעה משותפת שמסרו משרד המשפטים והמשטרה נמסר: "בעקבות הפרסומים בנוגע לבדיקה בעניינו של ראש הממשלה - הרינו להבהיר כי לא נוכל להתייחס לפרסומים, וזאת מטעמים ברורים כאשר הבדיקה תלויה ועומדת, ואין בכך לאשר או להכחיש דבר ממה שנטען בפרסומים. יודגש, כי משטרת ישראל פועלת בתיאום הדוק עם היועץ המשפטי לממשלה והפרקליטות, ובבוא העת הציבור יעודכן באמצעות הודעה מוסמכת לגבי מהלכי הבדיקה. עד אז, כל פרסום הוא באחריות המפרסם בלבד".

 

תגובתו של ראש הממשלה לא התקבלה עד כה. עם קבלתה - נפרסמה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אפי שריר
מנדלבליט ונתניהו, ארכיון
צילום: אפי שריר
מומלצים