שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אלון קסטיאל מואשם בשני מעשי אונס ובניסיונות אונס
  כתב האישום שהוגש נגד איש חיי הלילה ויזם הנדל"ן מתאר שורה של עבירות שביצע לכאורה נגד שש נשים. קסטיאל מואשם כי ב-2007 אנס לאחר מסיבה צעירה שעבדה איתו בחברת רואי חשבון. הוא מואשם גם כי אנס אישה במועדון שהיה בבעלותו החלקית. "קסטיאל מסוכן לציבור הנשים בכלל ולמתלוננות בפרט". גורמים בפרקליטות: ממליצים למתלוננות לפנות למשטרה, פרסום בפייסבוק ובתקשורת עלול להכין את הנאשם לחקירה

   

   

   

  קסטיאל בבית המשפט, היום    (צילום: ירון שרון)

  קסטיאל בבית המשפט, היום    (צילום: ירון שרון)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

   

  פרקליטות מחוז תל אביב הגישה הבוקר (יום ו') לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום חמור נגד יזם הנדל"ן ואיש חיי הלילה אלון קסיטאל. קסטיאל מואשם בביצוע עבירות מין בשש נשים. בין סעיפי האישום: שני מעשי אונס, כמה ניסיונות אונס, כמה מעשים מגונים בכוח וכמה מעשים מגונים. הפרקליטות ביקשה לעצור את קסטיאל עד תום ההליכים המשפטיים. בבקשת המעצר נכתב כי הוא "מסוכן לציבור הנשים בכלל ולמתלוננות בפרט". בית המשפט החליט להאריך את מעצרו של קסטיאל עד לדיון הבא בעניינו, שיתקיים ב-10.1.

   

  בסך הכל התלוננו נגד קסטיאל במשטרה 14 נשים. בכתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד רוני מודריק, נאשם קסטיאל כי בפורים 2007 אנס צעירה שעבדה עימו בחברת רואי חשבון. "לאחר שהשניים שתו משקאות אלכוהוליים במסיבה", נכתב בכתב האישום, "הציע קסטיאל למתלוננת לעזוב את המסיבה, אך היא ביקשה להישאר. זמן קצר לאחר מכן, היא חשה חולשה וערפול חושים. קסטיאל נאשם כי הסיעה אותה לבית הוריו ברמת השרון, וכאשר היא במצב המונע ממנה לתת הסכמה חופשית, בעל אותה שלא בהסכמתה, למרות שבכתה ולמרות התנגדותה". קסטיאל אישר בגרסתו כי השניים שכבו אלא שלטענתו הוא עשה זאת בהסכמתה. בעימות ביניהם היא הטיחה בו כי התנגדה לבעילתה על ידו ובכתה מאוד. חברתה הצעירה של המתלוננת שבילתה עמה במסיבה תיארה את מצבה הנפשי הקשה והנסער שלה ביום שלאחר האונס.

   

  באישום השני נאשם קסטיאל כי "באוגוסט 2007 פגש את המתלוננת במועדון שהיה בבעלותו החלקית. הוא הזמין אותה ואת חבריה לשתות אלכוהול על חשבונו, ואחר כך הציע רק למתלוננת להצטרף אליו לחדר אחורי במועדון. שם אנס אותה למרות שאמרה לו כי אינה מעוניינת בו וכי יש לה חבר. הוא חדל והרפה ממנה רק לאחר שבן זוגה התקשר לטלפון שלה".

   

  לטענת הפרקליטות המתלוננת "פירטה ברציפות ובאופן קוהורנטי את המקרה. היא סיפרה כי השניים היו בחדר האחורי, אז אחז אותה בכח, הרים אותה והעמיד אותה על ארגז שהיה במקום. הוא אחז בחוזקה בידה, הצמיד אותה אל הקיר עליו הושענו גלוני בירה ורכן לעברה על מנת לנשקה. בהמשך פגע בה מינית באופן חמור למרות התנגדותה ובקשותיה ממנו לחדול ממעשיו. בין השניים נערך עימות ובן זוגה של המתלוננת מסר עדות ותיאר את מצבה הנפשי הקשה לאחר האינוס. היא גם סיפרה לאישה נוספת לאחר המקרה וזו העידה גם כן. קסטיאל טען כי קיים עמה מגעים מיניים הדדיים בהסכמה וכי חדל ממעשיו כשביקשה ממנו לחדול".

   

   

  אלון קסטיאל, היום בבית המשפט. מעצרו הוארך עד ה-10.1 (צילום: יריב כץ) (צילום: יריב כץ)
  אלון קסטיאל, היום בבית המשפט. מעצרו הוארך עד ה-10.1(צילום: יריב כץ)

   

  על פי האישום השלישי, "בין הנאשם למתלוננת שררו יחסי ידידות. בשלהי 2013 בילו השניים במועדון 'הרדיו' בתל אביב ושתו כמות גדולה של אלכוהול. לאחר מכן חלקו מונית, אלא שקסטיאל נאשם כי עלה לביתה של המתלוננת ועל אף שאמרה לו שיישן על הספה, הוא נשכב במיטתה ובמהלך הלילה ניסה מספר רב של פעמים לאנוס אותה. המתלוננת הדפה את הנאשם, התהפכה על בטנה והרחיקה אותו על מנת למנוע ממנו לבעול אותה.

   

  "כחודשיים-שלושה לאחר מכן נפגשו השניים באקראי במועדון הרדיו, ושוב שתו אלכוהול רב. קסטיאל הציע לה שתבוא ללון בבית הוריו, לקראת ארוחת בוקר המונית שתיערך למחרת. היא נעתרה לאחר שהרגיע אותה כי בבית הוריו לנים חברים רבים 'ואין לה מה לדאוג'. קסטיאל הוביל אותה לחדר שבו לנה אישה נוספת, והשניים (הנאשם והמתלוננת) שכבו לישון במיטה נוספת בחדר. במהלך הלילה ניסה הנאשם מעת לעת לבעול את המתלוננת שלא בהסכמתה החופשית, כאשר גם הפעם היא הדפה אותו, התהפכה על בטנה והרחיקה אותו על מנת למנוע ממנו לבעול אותה". לגרסת קסטיאל, משאותתה לו כי היא אינה מעוניינת בקיום יחס מין הוא חדל ממעשיו.

   

  התובעת רוני מודריק. שתיית אלכוהול עד ערפול חושים (צילום: יריב כץ) (צילום: יריב כץ)
  התובעת רוני מודריק. שתיית אלכוהול עד ערפול חושים(צילום: יריב כץ)

  על פי האישום הרביעי, "קסטיאל הכיר את המתלוננת במועדון הבוטלג בת"א. למחרת נפגשו השניים וקסטיאל ניסה לנשקה, כאשר המתלוננת נרתעה לאחור ואמרה לו שאינה מעוניינת. בהמשך הלכו השניים עם חבר נוסף למסיבה בבוטלג. המתלוננת שתתה משקה אלכוהולי שהזמין עבורה הנאשם, ומייד לאחר מכן חשה ברע, הקיאה והתעלפה בשירותים.

   

  "למרות בקשתה להזעיק את החבר הנוסף, קסטיאל ואדם אחר גררו אותה אל מחוץ למועדון, שם הסיע אותה במונית לבית הוריה. בחדר העבודה בבית, כשהמתלוננת חשה ברע ובהיותה במצב המונע ממנה לתת הסכמה חופשית, הוא הפשיט אותה מבגדיה והתפשט בעצמו, השכיבה על המיטה וניסה לבעול אותה למרות התנגדותה המפורשת. בבוקר המחרת הוא ביצע בה מעשה מגונה בלא הסכמתה, למרות שאמרה לו כי אינה מעוניינת וביקשה מהנאשם כי יעזוב".

   

  מעבר לגרסתה ולעימות שנערך ביניהם, חברתה של המתלוננת העידה כי הייתה עדה למצבה הנפשי הקשה והנסער כשסיפרה לה אודות ניסיון האונס ביום למחרת. גם אביה של הנפגעת ראה את קסטיאל בביתו ומכרים רבים העידו לאחר המקרה ותמכו בגרסתה. גם כאן קסטיאל טען כי ניסה לקיים יחסי מין עם המתלוננת אך משסירבה הוא חדל ממעשיו.

   

  על פי האישום החמישי, "ב-2010 קסטיאל והמתלוננת בילו עם אחרים במועדון 'הבלוק' בת"א. לאחר ששתו משקאות אלכוהוליים ביקשה אחת המבלות לשוב לביתה. קסטיאל והמתלוננת הסיעו אותה לביתה, ולאחר שהמבלה ירדה לזמן קצר מהרכב, המתלוננת עברה למושב הקדמי, שם אחז בה קסטיאל וניסה בכוח לנשקה בפניה ובצווארה למרות שהבהירה לו שאינה מעוניינת. רק לאחר שהמבלה שבה לרכב, שחרר הנאשם את אחיזתו והמתלוננת יצאה מהרכב".

   

  עורכי הדין מיטל דנינו ורועי בלכר שמייצגים את קסטיאל (צילום: מוטי קמחי, יובל חן) (צילום: מוטי קמחי, יובל חן)
  עורכי הדין מיטל דנינו ורועי בלכר שמייצגים את קסטיאל(צילום: מוטי קמחי, יובל חן)

  על פי האישום השישי, "בפברואר 2015 עמדו קסטיאל והמתלוננת ליד הבר במועדון הבלוק, קסטיאל הזמין אותה לשתות משקה אלכוהולי על חשבונו והשניים שוחחו. במהלך השיחה ביצע הנאשם במתלוננת מעשה מגונה, בכך שהניח את ידו על חזה, שלא בהסכמתה. המתלוננת הדפה אותו והתרחקה ממנו. לאחר זמן קצר שבה לבר כדי להתעמת איתו על מעשיו, ובתגובה קסטיאל נאשם כי שלח שוב את ידו והניח אותה על חזה".

   

  בבקשת הארכת המעצר מסרה הפרקליטות כי "מדובר בסדרה ארוכה של עבירות מין חמורות שביצע המשיב, בדפוס פעולה חוזר ונשנה שכלל בילוי משותף עם המתלוננות במסיבות או במועדונים וכלל גם שתיית אלכוהול מרובה, תוך ניצול בוטה של השפעת האלכוהול על המתלוננות, לעיתים עד ערפול חושים.

   

  "המשיב עשה שימוש בגופן של המתלוננות ללא שמץ של אמפתיה ובאופן דורסני, על מנת לספק את יצריו". עוד נאמר, כי מקסטיאל "נשקפת מסוכנות של ממש, נוכח מאפייני העבירות בהן הוא מואשם הכוללים ניצול מתלוננות הנתונות תחת השפעת אלכוהול, נוכח ריבוי המעשים, משך הזמן בהן ביצע את העבירות על פני כעשור ועד לעת האחרונה, ובשים לב ליחסו המחפיץ של המשיב כלפי נשים, העולה, לא אחת, מגרסאותיו שלו עצמו".

   

  עו"ד רוני מודריק מפרקליטות מחוז ת"א: "הפרקליטות הגישה כתב אישום ובו שישה אישומים על ביצוע עבירות מין חמורות בשש מתלוננות. היה דפוס פעולה שכלל בילוי משותף ושתיית אלכוהול, לעיתים עד כדי ערפול חושים, כך שלא יכלו להתנגד".

   

  במהלך חקירותיו במשטרה הכחיש קסטיאל כי ביצע עבירות מין במתלוננות.

   

  עו"ד מיטל דנינו שמייצגת את אלון קסטיאל יחד עם עורך הדין רועי בלכר, אמרה בעקבות הגשת כתב האישום: "טרם קיבלנו את חומר הראיות ולכן קשה לי להתייחס לגופו של עניין. מה שכן אפשר להגיד זה ששמענו בהתחלה על 14 מקרים וכרגע נותרנו עם שישה".


  פורסם לראשונה 30/12/2016 07:59

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים