שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  חנוכה בניו ג'רזי

  חנוכה שולח זרועות

  ארגון האיי אי סי שמרחיב פעילויותיו ומתפשט מחוץ לכותלי מחוז ברגן שלח זרוע לכיוון ג'רזי סיטי שם שוכנת קהילה ישראלית שמאגדת לתוכה תושבי עיירות סמוכות גם כן. ארוע ראשון מסוגו התקיים שם לכבוד החנוכה ב"הדסון פליי" שם הועלה מחזה של תיאטרון גושן בשם "מעבר לים". בסופו של הארוע נהנו הילדים מהדלקת נרות חנוכה וסופגניות לרב.

   

  הצגה לילדים ()
  הצגה לילדים

   

  שלושה בתי ספר - חנוכה אחד

  גם בג'יי סי סי בטנפליי לא דילגו על ארועי חנוכה, ולראשונה נולד שיתוף פעולה ראשון בין בית הספר שמלמדים עברית

  וישראל אחה"צ: עמ"ק, בראשית וניצנים שהתקיים ב-18 בדצמבר בניצוחן של שלוש המנהלות גלית גולדברג, דליה צרפתי וג'ני אקרמן (בהתאמה) ובהשתתפות כ-160 אנשים. הארוע הקהילתי כלל בתוכו דוכני הפעלה וביניהם הועמד שולחן למכירת סופגניות ועוד מאכלי חג מסורתיים. הכסף שנאסף מהמכירות נתרם לבית החולים זיו בנהריה, העיר התאומה של מחוז ברגן בניו ג'רזי. גם כאן הועלתה ההצגה 'מעבר לים' עם שירי ילדים מוכרים ואהובים של המשורר חיים נחמן ביאליק, יהונתן גפן ועוד.

   

  לסיום סופגניה. צילום: אלונה כהן ()
  לסיום סופגניה. צילום: אלונה כהן

   

  מחזות וברכות

  בית הספר ניצנים חגג את חג החנוכה במסגרת בית הספר בארוע שנערך ב-21 בדצמבר בהשתתפות ההורים והתלמידים. החגיגה החלה בפעילות חוויתית בכיתות,במהלכה עיבדו הילדים את סיפור החג ולמדו על סמליו בשילוב יצירה, משחקים ואפילו ממתקים. לאחר מכן הוזמנו ההורים לחגיגה משותפת של התלמידים עם משפחותיהם על הבמה המרכזית של בית הספר. ההורים המחיזו את סיפור החג ההיסטורי וזכו לצחוקים ותשואות יחד עם ומנהלת בית הספר ג'ני אקרמן. הכיתות עלו לבמה וברכו בשיר, ריקוד או קטעי קריאה מקוריים שהתלמידים כתבו בעצמם בנושאים שכללו ברכות לאחים, הורים, חיילים, בעלי חיים אהובים, סבים ומשפחות מעבר לאוקיינוס, מדינת ישראל וחברת הילדים. הם עלו לקריאה, שיר או ריקוד שקשורים בחג החנוכה ונקרא 'ד"ש עם אור'. את הערב קינחו, איך לא, באכילת סופגניות ויצאו לפגרת החורף.

   

  הצגות וברכות מניצנים. צילום: עדי וקסמן ()
  הצגות וברכות מניצנים. צילום: עדי וקסמן

   

  צופים בחנוכה

  שבט הצופים מצדה השוכן בטנפליי ציין גם הוא את חג החנוכה בארוע תחנות שיבטי. הגדודים עברו בין תחנות ונדרשו לבצע משימות שניתנו להם ע"י הפעילים בינהם יצירה של סמלי חנוכה "מחניכים", מרוץ שדרש שיתוף פעולה חברי, פתרון חידה ומבנה צופי קלאסי שבנו הפעילים מסנדות ויצרו משחק לאיסוף מעות חנוכה תוך שהם נדרשים לקואורדינציה מושלמת בינהם. בסיום המסדר נהנה השבט מסופגניות שנתרמו ע"י משפחת בצלאל.

   

  מבנים צופיים לחנוכה. צילום: אילנית סולומונוביץ חבוט ()
  מבנים צופיים לחנוכה. צילום: אילנית סולומונוביץ חבוט

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים