שתף קטע נבחר
הכי באזזזז
  זירת הקניות
  מוצר חשמלי גרם לשריפה בביתכם? דאגו לחוות דעת מקיפה
  המזגן, המקרר או המיקרוגל גרמו לשריפה? מהרו להזמין חוקר שריפות ובעלי מקצוע מתאימים ודאגו לקבל חוות דעת מפורטת. אחרת, אתם יכולים למצוא את עצמכם מתנהלים בבית משפט כשהצדק לצדכם, אך ללא ראיות שיתמכו בכם. אתר "המקצוענים" עם עצות שיעזרו לכם לקבל פיצוי במקרי אסון

  בהזמנת בעל מקצוע, המחיר הוא השיקול העיקרי שאתם לוקחים בחשבון. לא תמיד מקפידים לקחת קבלה ותעודת אחריות, ובמקרה של תקלה אתם מוצאים את עצמכם רודפים אחרי החברה המייצרת והמתקין, שלעתים מתנערים מאחריות. מעבר לעובדה שכדאי לדאוג לביטוח לתכולת הדירה, הנה כמה כללים שחשוב להקפיד עליהם מיד ברגע שנגרם נזק לרכושכם.

   

  עוד כתבות בנושא:

  המדריך המלא לתיקון וטיפול במזגנים

  תיקון מזגנים: להבין את התקלות

  המדריך המלא לתיקון וטיפול במזגנים

   

  רק החודש קבע בית המשפט כי חברת אלקטרה תשלם כ-125 אלף שקל, עקב כשל טכנולוגי במזגן שגרם לשריפה בדירה בראש העין. השריפה התרחשה לפני כ-4.5 שנים, וגרמה לנזק רב לדירה ולתכולתה. הדירה הייתה מבוטחת אצל חברת הכשרה, אשר שלחה חוקר מטעמה שבדק את האירוע וסבר שהדליקה פרצה בעקבות כשל חשמלי בכרטיס לוח הפיקוד של המזגן המפוצל. במקביל, אלקטרה שלחה מומחה מטעמה, והוא שלל קיומה של תקלה הקשורה במזגן.

   

   

  מיד בקרות שריפה דאגו לקבל חוות דעת מקצועית שתהיה כמה שיותר מקיפה (צילום: shutterstock)
  מיד בקרות שריפה דאגו לקבל חוות דעת מקצועית שתהיה כמה שיותר מקיפה (צילום: shutterstock)

   

  חשוב להקפיד להשיג מיידית חוות דעת איכותית ומקיפה  

  "ניתן ללמוד שקיימת חשיבות רבה לחוות דעת איכותית, אשר מקיפה עד כמה שניתן את כלל השאלות העולות מהמקרה הנתבע", אומר עו"ד שי ליאון, העוסק בדיני ביטוח. "כשקורה אירוע מסוג זה, חשוב למהר ולהזמין חוקר שריפות ואנשי מקצוע לאבחון מהיר. זאת, כדי למנוע מצב של חוות דעת מוטית".

   

  לדבריו, "פעמים רבות, חוות-הדעת מתייחסת למזמין של חוות הדעת ומנסה לספק את רצונו. לכן יש חשיבות להקיף את הבדיקה מכל הצדדים. עליה להיות מקצועית ככל הניתן, לכלול את כלל השאלות העולות מהאירוע.

   

  "במקרה זה, בית המשפט לא נזקק לחוות דעת של מומחה ניטרלי מטעמו והעדיף את קביעת המומחה מטעם חברת הביטוח, אשר הצביעה על תבנית הבעירה המצביעה על מקור פריצת האש. זאת, בניגוד לחוות הדעת הנגדית שהוגשה בתיק והעלתה השערות בלבד באשר למקור פריצת האש".

   

  להקפיד על מתקין מקצועי, חלפים מקוריים ותעודת אחריות

  תקלות קורות, בייחוד כשמדובר במוצרי חשמל. ייתכן שבמקרה זה לא ניתן היה למנוע את התקלה, אך בכלליות, כשנגרמת תקלה שמובילה להרס רב לרכוש, חייבים לאסוף ראיות ולדאוג לקבל חוות-דעת בזמן.  

   

  "אנו תלויים בכמות גדולה במיוחד במוצרי חשמל משוכללים שדרך ייצורם, תפקודם ותיקון התקלות בהם הינם מאתנו והלאה. חשוב שנפעל בחוכמה מבחינה צרכנית" אומרים במוקד השירות של אתר "המקצוענים.

   

  "כדאי לקנות מוצרים מחברה מוכרת, להקפיד על התקנה מקצועית, להזמין בעלי מקצוע בעלי רישיונות והיתרים לעיסוק בתחום. חשוב לקבל תעודת אחריות שתכסה, הן תקלות אפשריות במוצר והן תקלות הנובעות מהתקנה בלתי מקצועית.

   

  "במקרה של החלפת רכיבים במוצר, חשוב להקפיד על מוצרים מקוריים ולשמור היטב את תעודת האחריות במקום שיהיה קל לאתר אותה בקלות בשעת הצורך".

   

  במקרה הנוכחי, התקלה במזגן התקיימה 8 שנים לאחר שהתבצע תיקון במזגן. ליאון: "זהו מקרה חריג יחסית שמאז התיקון ועד לקרות התקלה חולפות מספר שנים. ועדיין, בית-המשפט קבע כי לחברה שייצרה את המזגן השליטה המלאה עליו, משום שנדרשת מומחיות בתיקון או בהחלפה של רכיב מהסוג שהתקלקל. על כן, מאזן הכוחות נוטה לטובת היצרן, ולכן חלה עליו חובת אחריות מוגברת".

   

  מחפשים טכנאי מזגנים? לרשימה המלאה

   

  ynet הוא שותף באתר "המקצוענים" 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "מוצר חשמלי גרם לשריפה בביתכם? דאגו לחוות דעת מקיפה"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים