שתף קטע נבחר

פרשת ח"כ גטאס: אישום נגד האיש סיפק טלפונים

הפרקליטות הגישה כתב אישום נגד אסעד דקה, אחיו של המחבל הביטחוני שכלוא בבית הסוהר שאליו הבריח חבר הכנסת את מכשירי הטלפון. סעיפי האישום: הכנסת טלפונים ניידים לכלא ואיסור פעולה ברכוש למטרות טרור

 

 

פרקליטות מחוז דרום הגישה בצהריים (יום א') כתב אישום נגד אסעד דקה בן ה-51, אחיו של המחבל וליד דקה, בגין הכנסת טלפונים ניידים לכלא ואיסור פעולה ברכוש למטרות טרור. על פי כתב האישום, דקה הצטרף לקשר שקשרו אחיו וחבר הכנסת באסל גטאס (הרשימה המשותפת) להכניס לכלא טלפונים ניידים על מנת שיעבירם לדקה ולאסירים בטחוניים אחרים. עוד עולה מכתב האישום כי וליד יצר קשר עם אחיו וח"כ גטאס מהכלא באמצעות טלפון נייד שהוכנס ללא היתר.

סיפק את הטלפונים הניידים. הנאשם אסעד דקה (צילום: בראל אפרים) (צילום: בראל אפרים)
סיפק את הטלפונים הניידים. הנאשם אסעד דקה(צילום: בראל אפרים)

מכתב האישום עולה גם כי במסגרת הקשר ביניהם, הגיע ח"כ גטאס ב-18 בדצמבר בשעה 11:55 לכלא קציעות. גטאס נכנס לכלא כשהוא נושא עליו את החבילות מוסתרות בתוך חולצתו, וכן מסמכים נוספים. בעת כניסתו של גטאס לכלא נמנעו הסוהרים לערוך עליו חיפוש בשל היותו ח"כ. בשעה 12:12 נפגש גטאס עם המחבל בחדר המפגש בכלא, וכאשר גטאס והמחבל היו לבד בחדר הוא מסר לו מסמכים. וליד קיפל את המסמכים והכניסם למכנסיו, אך כאשר יצא מחדר המפגש ערכו הסוהרים על המחבל חיפוש ומצאו את המסמכים.

 

בחדר המפגשים בכלא נפגש גטאס גם עם באסל ביזרה, אסיר השפוט ל-15 שנה בגין מעשי טרור. ביזרה הוא גם חבר בארגון פתח ושימש כדובר האסירים חברי הארגון בכלא. בשעה 13:35 נפגש עמו גטאס והוציא מחולצתו את החבילות המכילות את הטלפונים הניידים - ביזרה הכניס את החבילות למכנסיו. לאחר שיצא מחדר המפגש, ערכו הסוהרים חיפוש על ביזרה ומצאו את הציוד.

"אין שום ראיה על שימוש כלשהו שיסכן את ביטחון המדינה". עו"ד עלא תילאווי (צילום: בראל אפרים) (צילום: בראל אפרים)
"אין שום ראיה על שימוש כלשהו שיסכן את ביטחון המדינה". עו"ד עלא תילאווי(צילום: בראל אפרים)

עו"ד עלא תלאווי, סניגורו של דקה, אמר כי "אנו לא מכירים את חומרי החקירה. בימים הקרובים נקבלם ונגבש עמדה. אין להם שום ראיה ישירה שמישהו ידע שייעשה שימוש כלשהו אשר מסכן את ביטחון המדינה, אלא זהות מקבלי הטלפונים היא שיצרה את החשד".

 

עוד אמר עו"ד תלאווי כי הנאשם "לא ידע שהוא מסר טלפונים, והוא לא מסר שום טלפון. הוא לא ידע מה הוא קיבל בחבילה". מעצרו של דקה הוארך עד יום רביעי, אז יתקיים דיון נוסף בעניינו.

במעצר בית. ח"כ גטאס ()
במעצר בית. ח"כ גטאס

בשבוע שעבר שוחרר ח"כ גטאס למעצר בית של 10 ימים, זאת לאחר שהמשטרה ביקשה 45 ימים - אולם השופט מנחם מזרחי נענה לבקשה באופן חלקי בלבד.

 

על פי סיכום מקדים, עורכי דינו של גטאס ביקשו שייצא להצבעות בכנסת. נציג המשטרה, פקד עודד אררה, אמר בדיון כי "מעצר הבית יאפשר לו להגיע למליאה בליווי" - והשופט אישר זאת. גטאס נאלץ לשלם 50 אלף שקלים ערבות אישית, וארבעה מפקחים ישמרו עליו בבית וילוו אותו לכנסת. כמו כן, נאסר עליו לצאת מהארץ בששת החודשים הקרובים.

 

גטאס נעצר לפני כשבוע וחצי אחרי שהוסרה חסינותו, בחשד שהעביר טלפונים סלולריים לאסירים ביטחוניים. בהמשך נערך חיפוש בלשכתו ובביתו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: בראל אפרים
אסעד דקה
צילום: בראל אפרים
מומלצים