שתף קטע נבחר

60 הרוגים בקרב בכלא בברזיל: "ערפו ראשים, עשרות נמלטו"

כנופיות פשע ענקיות עמדו בלב הקטטה ההמונית בכלא צפון המדינה, אך הסיבה לפרוץ האירועים עדיין לא ידועה. "ראשיהם של אסירים נערפו והגופות הושלכו החוצה מעבר לגדר", דווח בתקשורת המקומית. ברשויות חוששים שמספר ההרוגים ימשיך לטפס וכי "מספר לא ידוע של אסירים נמלט"

 

 

 


עשרות נרצחים, בני ערובה ואסירים נמלטים באחד מקרבות הכלא הגדולים ביותר בשנים האחרונות: לפחות 60 אסירים נהרגו במהלך קטטה המונית שפרצה בין כנופיות סמים שפרצה בבית הכלא בעיר מנאוס שבצפון ברזיל, כך דווח היום (ב') בכלי תקשורת במדינה הדרום-אמריקנית. הרשויות, שטרם עדכנו על כל הפרטים ועל הסיבות לפרוץ המהומה הקטלנית, מסרו כי מספר ההרוגים עוד צפוי לעלות, וכי "מספר לא ידוע אסירים" אף הצליח לברוח מהמקום. מדובר באחד המקרים הקשים ביותר במערכת בתי הכלא המפוקפקת בברזיל, הידועה בעיקר בשל צפיפותה הקשה והאמצעים הדלים ביותר המושקעים בה.

 

סרג'יו פונטס, ראש המשרד לביטחון פנים של מדינת אמזונס, שבה נמצא בית הכלא "אניסיו ג'ובים", עדכן כי המהומה בבית הסוהר החלה בשעות אחר הצהריים אתמול, והגיעה אל סופה המר היום בבוקר. בעוד הסיבות לפרוץ הקטטה הענקית והקטלנית עדיין אינן ידועות במלואן, ידוע כי כנופיות סמים הן שהובילו לאירוע הקשה ועמדו בלב המריבה.

כוחות משטרה מחוץ לבית הכלא בצפון ברזיל ()
כוחות משטרה מחוץ לבית הכלא בצפון ברזיל

עיתון "אם טמפו" המקומי עדכן כי ראשיהם של כמה מההרוגים נערפו, וכי הגופות מחוסרות הראש הושלכו מעבר לחומת בית הסוהר. במהלך שעות הלילה והקרבות הקשים ככל הנראה נלקחו 74 אסירים כבני ערובה - חלקם הוצאו להורג וחלקם שוחררו. כמו כן הוחזקו בשבי גם 12 שומרים של בית הכלא.

 

אתר החדשות הברזילאי G1 עדכן כי לפי משרדו של מושל מדינת אמזונס, לפחות 60 אסירים נהרגו בתקרית ומספר לא ידוע של אסירים הצליח לברוח בלב הכאוס בבית הסוהר. עוד נמסר כי הרשויות המקומיות מאמינות כי מספר ההרוגים עוד צפוי לטפס. "ייתכן כי מספר ההרוגים ימשיך לעלות בזמן שהרשויות ימשיכו לחקור את האירוע הקשה", עדכן פונטס במסיבת עיתונאים.

 

שתי הכנופיות העומדות בלב הטבח הן כנופיית הסמים PCC (פיקוד ההון הראשון), שבסיסה בסאו פאולו והיא נחשבת הגדולה והחזקה בברזיל, וכנופיה מקומית מהעיר מנאוס הידועה בשם "משפחת הצפון". לפי ההערכות, הכנופיה המקומית תוקפת באופן קבוע את יריבתה בשמה של הכנופיה השנייה בגודלה במדינה – CV (הפיקוד האדום) – המבוססת בריו דה ז'נרו.

 

מומחים במדינה טוענים כי הפסקת האש בין CV ל-PCC שנשמרה במשך שנים קרסה בשנה שעברה, ובעקבותיה פרצו קרבות רבים וקטלניים בבתי הסוהר השונים במדינה.

 

מקרים דומים התרחשו בברזיל גם בחודש אוקטובר האחרון. לפחות 25 אסירים נהרגו בקרבות בין שתי כנופיות בכלא אחר בצפון ברזיל. גורמים במשטרה אמרו לאתר החדשות G1 שראשיהם של שבעה אסירים נערפו ועוד שישה הוצתו למוות בכלא בבואה ויסטה, בירת מדינת הגבול רוריימה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שוטרים מחוץ לכותלי בית הכלא
מומלצים