שתף קטע נבחר

באג 2017: השנייה הנוספת יצרה פאניקה בשרתים

בחברת Cloudflare אמרו כי טכנאים הצליחו להתגבר על התקלה שנוצרה בתוך כ-90 דקות מרגע שנפגעו השרתים

חברת שירותי האינטרנט Cloudflare מארצות הברית, התקשתה להתמודד עם השנייה שנוספה לשנת 2016: מספר של שרתים שברשות החברה כשלו בניסיון להכיל את השינוי הדרמטי, ועם המעבר ל-2017 הם הפסיקו לתפקד והציגו הודעות שגיאה חוזרות ונשנות. פירוש הדבר הוא שכמה מאתרי האינטרנט של לקוחות החברה קרסו בשעות הראשונות של השנה החדשה ולא התאפשרה גישה אליהם.

 

חגיגות השנה החדשה בלונדון (צילום: gettyimages) (צילום: gettyimages)
חגיגות השנה החדשה בלונדון(צילום: gettyimages)

 

ההחלטה להוסיף שנייה לסוף השנה האזרחית הקודמת נבעה מתוך צורך "לפצות" על ההאטה בסיבוב כדור הארץ. אנשי השירות הבינלאומי למערכות ייחוס וסיבוב ארצי (IERS), שאחראים למעקב אחר הזמנים בכל כדור הארץ, הכריזו בחודש יולי ששנייה נוספת תתווסף ב-31 בדצמבר, 2016. כלומר, בלילה שבין שבת לראשון מעט לפני חצות, השעונים הראו את השעה 11:59:60 אחרי 11:59:59.

 

בחברת Cloudflare אמרו כי טכנאים הצליחו להתגבר על התקלה שנוצרה בתוך כ-90 דקות מרגע שנפגעו השרתים. התקלה הובילה לכך שאתרים מסויימים המאוחסנים על גבי אותם שרתים הציגו הודעות שגיאה. לטענת החברה, הבעיה שנוצרה השפיעה רק על אחוז אחד מכלל הבקשות שעובדו על ידי השרתים שלה באותה העת.

 

על פי דו"ח ראשוני, התקלה בשרתים קרתה בגלל שנוצר פער בין חותמת הזמן שציפו השרתים לקבל, לבין החותמת שניתנה בפועל על ידי מערכות נפרדות ברחבי הרשת. הפער הזה הוא שגרם למערכות הפנימיות של השרתים להכנס ל"פאניקה", והובילה להודעות שגיאה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים