שתף קטע נבחר

הלך לעולמו רב-סרן חגי בן ארי שנפצע אנושות ב"צוק איתן"

בן ארי נפצע אנושות ברצועת עזה ביולי 2014 מכדור של צלף שחדר לקסדה שלו. לפני שנפגע הוא אמור היה להתמנות למפקד סיירת צנחנים ולאחר הפציעה קיבל את הפיקוד על הסיירת באופן סמלי. אתמול הוא הלך לעולמו, בן 31 במותו, והותיר אחריו אישה ושלושה ילדים

 

בן ארי עם שניים מילדיו ()
בן ארי עם שניים מילדיו
רב-סרן חגי בן ארי, 31, שנפצע אנושות במהלך מבצע "צוק איתן" ומאז היה מחוסר הכרה, הלך אתמול (יום ג') לעולמו.

 

הוא נחשב לעילוי ואמור היה להתמנות למפקד סיירת צנחנים. אך ב-21 ביולי 2014, חמישה ימים לאחר הכניסה הקרקעית לעזה במבצע "צוק איתן", נפצע בן ארי אנושות בראשו. בזמן שהוא היה בעזה, בבית חיכו לבן ארי, אז בן 29, אשתו מוריה ושלושה ילדיהם, מורן, שלו ועופרי. מוריה בדיוק חזרה מלימודים באותו לילה, ובבית חיכה לה קצין העיר. "חשבתי שהוא מת", סיפרה.

 

חגי נפצע קשה לאחר שכדור של צלף חדר דרך הקסדה שלו. מסוק הטיס אותו לבית החולים סורוקה בבאר שבע, שם נערכה שורה של ניתוחים בניסיון להצילו. כשההליכים הרפואיים הסתיימו נקבע שפגיעת הראש של חגי כל כך קשה, שאין סיכוי שיחלים ממנה, שנס שהוא בכלל נשאר בחיים.

רב-סרן חגי בן-ארי (באדיבות המשפחה) (באדיבות המשפחה)
רב-סרן חגי בן-ארי(באדיבות המשפחה)

  

 
מאז פציעתו, חגי כבר לא תיקשר עם הסביבה. גופו התגבר על סיבוכים וזיהומים, אולם הוא נותר מחוסר הכרה. הציבור לא כל כך שמע עליו עד אוקטובר 2014. אז, לאחר הידרדרות במצבו, ביקש מח"ט הצנחנים דאז, אל"מ אליעזר טולדנו, למנותו באופן סמלי למפקד סיירת צנחנים, התפקיד שהובטח לו, בסיירת שבה מילא כל כך הרבה תפקידי מפתח. תמונתו של טולדנו עומד ליד מיטתו של חגי בבית החולים בילינסון הייתה עצובה ומרגשת כאחד.

 

"צוק איתן" תפס את משפחת בן ארי בחופשה באילת. "נורא בכיתי כשהוא נסע להילחם, אבל לא בגלל שחשבתי שיקרה לו משהו, אלא בגלל שנשארתי ככה לבד עם שלושת הילדים באילת על כל מה שזה אומר", סיפרה בעבר מוריה בראיון. "כשראיתי כמה הילדים מבואסים, החלטתי שלא רק שנישאר, אלא גם נעשה את זה בכיף. בדיעבד, זאת הייתה מעין תרגולת להמשך". היא סיפרה באותו ראיון כי "בשבוע הראשון עוד הייתה בנו תקווה, אבל מהר מאוד הבנו שאין. הנפילה שהרגשתי הייתה קשה מאוד".

 

קצת לפני המלחמה סיימו חגי ומוריה לבנות את ביתם במושב נוב ברמת הגולן, שבו נולדו וגדלו שניהם. לאחר הפציעה הושלמה בנייתו של בית נוסף, לחגי בלבד, בחצר של הוריו. ביולי 2015, שנה לאחר פציעתו, הוא חזר לשם. בית יפה, נוף הגולן נשקף מהמרפסת, חדר מרווח - מצויד בכל מה שנחוץ כדי לטפל בחגי - והמון צילומים שלו במדים, עם הילדים, עם החיילים, עם ההורים. משרד הביטחון בנה את יחידת הדיור הזו וההורים אמרו שברגע שחגי יחזור לעצמו, ישמחו להשיב להם אותה. רק שיחזור. 

חגי בן ארי (באדיבות המשפחה) (באדיבות המשפחה)
חגי בן ארי(באדיבות המשפחה)
 

 (באדיבות המשפחה) (באדיבות המשפחה)
(באדיבות המשפחה)

הוא היה מפקד נערץ. גם זמן רב לאחר הפציעה, החברים המשיכו להגיע אליו, ללטף, לדבר לעודד. המרחק לא הרתיע אותם, המצב לא ייאש. "יש משהו בחגי", הם הסבירו בראיון שנערך עימם, "שגורם לנו לרצות להיות לידו, לא לעזוב, לא להסתפק בשגרת חיינו. הוא חלק מהשגרה הזו וכך יישאר".

 

"לחגי הייתה תכונה נדירה של יכולת לגעת באנשים", אמרה מוריה בראיון לנחמה דואק באוקטובר 2015, "לתת להם את ההרגשה שהם החברים הכי טובים שלו. סוג של אינטליגנציה רגשית יוצאת דופן, שגרמה לאנשים להעריץ אותו ולרצות לשתף אותו בסודות הכי כמוסים שלהם ובתוכניות שלהם ולהתייעץ איתו. אותי זה לא מפתיע. אנחנו יחד מגיל 16 וידעתי מי זה חגי. צר לי שמי שנמצא שם עכשיו בבית זה לא חגי".

 

אתמול נגמר המאבק. חגי נפטר, והוא בן 31. קצין גיבור, שלא יישכח. במותו הפך לחלל צה"ל ה-68 של מבצע "צוק איתן". הלווייתו תתקיים היום ב-14:00 בבית העלמין בחיספין.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים