שתף קטע נבחר

מחוץ לבית הדין: אלימות וחסימות בהפגנה למען אזריה

מפגינים המזוהים עם הארגונים להב"ה ולה-פמיליה החלו להתעמת עם שוטרים שהורידו את השלטים שהביאו להפגנה. כ-400 מפגינים פרצו לכביש ברחוב קפלן וחסמו אותו לזמן קצר, גם העליות למחלף השלום בשני הכיוונים נחסמו. ארבעה נעצרו

 

מהומה מחוץ לבית הדין בזמן הקראת הכרעת הדין במשפט אזריה: מפגינים של ארגון להב"ה וארגון האוהדים של בית"ר ירושלים לה-פמיליה פרצו הבוקר (יום ד') לכביש ברחוב קפלן בתל אביב בזמן שבבית הדין הצבאי הסמוך בקריה הוקראה הכרעת הדין במשפטו של סמל אלאור אזריה.

 

כ-400 מפגינים התעמתו עם השוטרים לאחר שאלה באו להוריד את השלטים שהביאו המפגינים למקום. המפגינים דחו את הגדרות שהוקמו באזור והשוטרים השיבו אותם למקום. חלק מהמפגינים הגיעו רעולי פנים. רחוב קפלן נחסם לזמן קצר על-ידי המפגינים וכן העליות במחלף השלום בשני הכיוונים נחסמו לתנועה.

 

שוטרי יס"מ השיגו תוך זמן קצר שליטה על האירוע ועצרו שניים מהמפגינים, אך כל פרט מידע שמגיע מבית הדין נגרר לצעקו ודחיפות. בהמשך נעצרו שניים נוספים, אחד מהם גם חשוד בתקיפת שוטר. 

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

 (צילום: קובי ריכטר/TPS) (צילום: קובי ריכטר/TPS)
(צילום: קובי ריכטר/TPS)

 (צילום: דנה קופל) (צילום: דנה קופל)
(צילום: דנה קופל)

 (צילום: דנה קופל) (צילום: דנה קופל)
(צילום: דנה קופל)

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

מפגינים עם שלטים למען אזריה ושלט ממסע הבחירות של טראמפ (צילום: דנה קופל) (צילום: דנה קופל)
מפגינים עם שלטים למען אזריה ושלט ממסע הבחירות של טראמפ(צילום: דנה קופל)

סמל אזריה בבית הדין הצבאי בקריה (צילום: מרים אלסטר/פלאש90) (צילום: מרים אלסטר/פלאש90)
סמל אזריה בבית הדין הצבאי בקריה(צילום: מרים אלסטר/פלאש90)

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

בבית הדין הצבאי בקרה קבע הרכב השופטים כי "אזריה ירה בניגוד להוראות, המחבל לא היווה סכנה". ראש הרכב השופטים, אלוף משנה מאיה הלר, אמרה בפתח הקראת הכרעת הדין כי "הפרשה הובילה לדיון ציבורי רחב היקף שלא היה כמותו", והבהירה כי "הכרעת הדין מבוססת רק על הראיות שהובאו.  

 

"חזקה על השופטים להחליט באופן עצמאי", הוסיפה הלר. "הנאשם ביצע את הירי בניגוד להוראות הפתיחה באש. המחבל לא היווה סכנה. הנאשם כפר בהאשמה נגדו וטען כי המחבל היווה סכנה. הוא טען כי הוא חשד באופן סובייקטיבי שקיימת סכנה מוחשית לו ולחבריו בעקבות חשש לסכין ולמטען. חששו הושפע מהעובדה שהייתה אמורה להתקיים עדלאידע במהלך היום. לטענת הנאשם צירוף כל העובדות הוביל אותו למסקנה אחת - שהמחבל נושא מטען נפץ.

  

"אין מחלוקת שהנאשם ירה מטווח קצר לאחר שכיוון את הנשק לראשו של המחבל ואין מחלוקת שיש בו כדי לסכן את חיי הזולת", הוסיפה השופטת. "הנאשם מודע לכך שהירי שביצע נטל חיי אדם". על המחלוקות הפתולוגיות בפרשה אמרה השופטת: "הנאשם ניסה לאחוז את החבל בשני קצותיו - מצד אחד טען שהמחבל זז ומצד שני טען שהוא כבר מת לפני שנורה על ידו".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
המפגינים מחוץ לבית הדין
צילום: רויטרס
מומלצים