שתף קטע נבחר

קיבל דרגות אלוף: מוטי אלמוז מונה לראש אכ"א

בטקס בקריה קיבל דובר צה"ל את דרגות האלוף ומונה רשמית לתפקיד ראש אגף כוח אדם בצה"ל במקום חגי טופולנסקי שיפרוש מהצבא. הרמטכ"ל: "האיש הנכון במקום הנכון". אלמוז ימשיך לשמש כדובר צה"ל עד למינוי מחליף

 

תת-אלוף מוטי אלמוז מונה הערב (ה') רשמית לתפקיד ראש אגף כוח אדם בצה"ל בטקס שנערך בלשכת הרמטכ"ל בקריה בתל אביב. בטקס הועלה אלמוז לדרגת אלוף.

 

אלמוז, שימשיך לכהן במקביל גם כדובר צה"ל עד למינוי מחליף, יחליף בתפקיד ראש אכ"א את אלוף חגי טופולנסקי שכיהן בתפקיד במשך שנתיים ושלושה חודשים ויסיים את שירותו בצה"ל לאחר כ-33 שנות שירות.

 

שר הביטחון ליברמן בירך את אלמוז: "האחריות של ראש אכ"א היא אחריות עצומה. אני בטוח שתעמוד במשימה זו כמו שעמדת בכל המשימות הקודמות ואני מאחל לשניכם הצלחה בדרך החדשה שאתם מתחילים".

אלמוז עם הרמטכ"ל איזנקוט ורעייתו (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
אלמוז עם הרמטכ"ל איזנקוט ורעייתו(צילום: דובר צה"ל)

הטקס החגיגי בקריה (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
הטקס החגיגי בקריה(צילום: דובר צה"ל)

זה שבא וזה שהולך. אלמוז לצד קודמו בתפקיד חגי טופולנסקי (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
זה שבא וזה שהולך. אלמוז לצד קודמו בתפקיד חגי טופולנסקי(צילום: דובר צה"ל)

הרמטכ"ל איזנקוט המשיך את דבריו של ליברמן: "מוטי מקבל אחריות ופיקוד על המשאב החשוב ביותר שלנו, כוח האדם בצה"ל. מוטי מביא איתו לתפקיד שירות קרבי ארוך, 10 שנים כתת-אלוף בשלושה תפקידים מרכזיים. אני משוכנע שמוטי הוא האיש המתאים במקום הנכון ובזמן הנכון לקבל מחגי היום את המקל ביד בוטחת וימשיך את המרוץ של האחריות ושל החובה של כל אחד מאיתנו לתרום את המקסימום שהוא יכול כדי לעשות צבא טוב יותר".

 

איזנקוט גם נפרד מראש אכ"א היוצא טופולנסקי: "אני חושב שחגי הוא איש מופת, בהתנהלות, בדרך, בצניעות, אבל בעיקר ברמת הדרישות והנורמות שלו קודם כל מעצמו ואחרי זה מהיחידות שהוא פיקד עליהן ואני ראיתי את זה בזווית הרחבה שבה הוא קידם נושאים בצה"ל".

 

האלוף טופולנסקי ביקש להודות לאנשים שעליו פיקד בשנות שירותיו. "העשייה של צה"ל וצה"ל עצמו הוא המעיין הנובע, הוא אבן הבניין העיקרית של מדינת ישראל. לא רק שאין לו תחליף, לצה"ל יש תפקיד מאוד משמעותי גם במישור הביטחוני, שם אני סומך עליו במאה אחוז וגם במישור הלאומי-חברתי, החינוכי והערכי, להוציא אזרחים טובים למדינת ישראל".

 

אלמוז סיכם: "הזכות לעמוד בראש המערך המשמעותי והמשפיע ולהיות שותף בחבורת הפיקוד הבכיר של צה"ל. אתגרים רבים ועבודה רבה בפנינו ואפשר בקלות לעסוק בלבה הרותחת של ענייני היום ואתגרי המחר, אבל אני מבקש להניח לזה עכשיו ולהגיד תודה לחגי. אני מבקש להגיד לכם תודה, שר הביטחון והרמטכ"ל, על האמון הגדול שנתתם בי. אני מבטיח לעשות הכול כדי להמשיך ולקחת חלק בחיזוקו של צה"ל ובשמירה על עוצמתו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דובר צה"ל
אלמוז והרמטכ"ל
צילום: דובר צה"ל
מומלצים