שתף קטע נבחר

חולצה מספר 10: בן 3 שנפצע בפיגוע משחק כדורגל

נתן בניטה נפצע בפיגוע בירושלים ב-2015 שבו נרצחו אביו אהרן והרב נחמיה לביא. הוא עבר כמה ניתוחים להצלת רגלו, והיום צורף באופן טקסי לקבוצת כדורגל שבה משחקים אחים ובנים שכולים. "חלומו היה לשחק כדורגל"

 

 

 

הילד נתן בניטה בן השלוש שנפצע בפיגוע באוקטובר 2015 שבו נרצח אביו, צורף היום (ה') באופן טקסי לקבוצת הכדורגל של אחים ובנים שכולים שהוקמה על ידי ארגון "משפחה אחת" OneFamily)). "חלומו של הילד, שכמעט איבד את רגלו, הוא לשחק כדורגל", אומרים בארגון.

 

באירוע שהתקיים בירושלים הקבוצה אימצה את נתן וצירפה אותו לשורותיה באופן סמלי. נתן קיבל את חולצת הקבוצה עם שמו והמספר 10. שחקני הקבוצה הכינו לנתן כמה מתנות והעניקו לו אותן לפני המשחק שנערך היום, שבו צפתה גם אדל, אמו של נתן.

 

נתן קיבל מתנות מחברי הקבוצה של "משפחה אחת" (צילום: OneFamily) (צילום: OneFamily)
נתן קיבל מתנות מחברי הקבוצה של "משפחה אחת"(צילום: OneFamily)

 (צילום: OneFamily) (צילום: OneFamily)
(צילום: OneFamily)

הטקס בירושלים. נתן קיבל את החולצה מספר 10 (צילום: OneFamily) (צילום: OneFamily)
הטקס בירושלים. נתן קיבל את החולצה מספר 10(צילום: OneFamily)
קבוצת הכדורגל של האחים והבנים השכולים הוקמה על ידי ארגון 'משפחה אחת' שמסייע למשפחות שכולות ונפגעות טרור. קבוצת הכדורגל של הארגון מורכבת מאחים שכולים, מיתומי פעולות טרור ומבצעים הצבאיים מאז שנת 2000, ומנפגעי טרור. "אנחנו משחקים לא רק כדי לנצח. כל שחקן בקבוצה הוא בן משפחה שלנו. אנחנו תמיד ביחד, בשמחות וגם באזכרות. היום הצטרף אלינו שחקן חדש, נתן בניטה, ומעכשיו יש לו משפחה גדולה ותומכת", אמר בפתח המשחק מאמן הקבוצה, עמי בן דוד.

 

שנטל בלזברג, מנכ"לית "משפחה אחת", מציינת כי "הקשרים שנוצרים בקבוצת הכדורגל פשוט מדהימים. שחקני הקבוצה הופכים להיות ממש חברים בלב ובנפש ותומכים האחד בשני בימים טובים ובימים קשים.

על המגרש רואים אמנם משחק כדורגל, אבל קורה שם משהו עמוק בהרבה. המשחק ותחושת הביחד מעניקים למשתתפים את הכוח להתגבר גם על מה שקורה מחוץ למגרש. מתוך זה ומתוך החיבה של נתן לכדורגל חשבנו שיהיה זה אך טבעי שהקבוצה תאמץ אותו ותלווה אותו".

 

הפיגוע שבו נפצע נתן ברגלו אירע כאשר משפחת בניטה עשתה את דרכה להתפלל בכותל המערבי בחול המועד סוכות. מחבל פלסטיני, מוהנד חלבי, התנפל על בני המשפחה, דקר למוות את האב, אהרן ז"ל ואת הרב נחמיה לביא ז"ל, ששמע את צעקות בני המשפחה וירד למקום כדי לסייע להם. האם אדל נפצעה קשה ומתן נפצע ברגלו. לאחר הפיגוע נאבקו הרופאים על חיי האם וכדי להציל את רגלו של נתן. לאחר כמה ניתוחים שב נתן ללכת ולשחק כדורגל. בשבוע שעבר גזר בית המשפט 35 שנות מאסר על עבד אל עזיז מרעי, הסייען שקנה את הסכין ששימשה את חלבי, שחוסל בזירת הפיגוע.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים