שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  שנתיים חקירה, והמסקנה: "זה עב"ם". צפו
  מסוק של צבא צ'ילה זיהה עצם בלתי מזוהה טס ומוציא עשן. רשות ממשלתית חקרה, והשורה התחתונה: "לא יודעים מה זה היה, לא יודעים מה זה לא היה"

   

  הטייסים עקבו אחרי העב"ם

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  במשך שנתיים חקרה סוכנות ממשלתית עצם בלתי מזוהה שנראה ליד מסוק צבאי, והגיעה למסקנה אחת: מדובר בעצם בלתי מזוהה. בסרטון שצולם על ידי חיל הים הצ'יליאני נראה אובייקט לא מוכר מבצע תנועות לא רגילות ומוציא עשן ממקור בלתי ידוע. הסרטון הזה הוביל לגל של ספקולציות, והשורה התחתונה לא צפויה לשים לכך סוף.

   

  CEFAA, הסוכנות הממשלתית בצ'ילה שחוקרת עב"מים, חקרה את הסרטון במשך שנתיים, אבל לא הצליחה לזהות את העצם שנראה בשמי המדינה הדרום-אמריקנית. הסרטון צולם ממסוק ימי שביצע פטרול שגרתי מעל חופי צ'ילה בנובמבר 2014, כאשר המפעיל זיהה עצם טס לא הרחק ממנו.

   

  עב"ם בשמי צ'ילה: הסרטון המלא

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   
  מסתורין בשמיים
  מסתורין בשמיים

   

  הטכנאי כיוון את המצלמה לעבר אותו עצם באופן מיידי והתמקד בו בעזרת קרינת אינפרא-אדום, כדי לקבל בהירות רבה יותר. ב"דיילי מייל" נכתב כי הטייסים עקבו אחר העצם שמכונה UAP (תופעה אווירית בלתי מזוהה) ממרחק של כ-60 ק"מ וניסו כמה פעמים ליצור קשר איתו, אך ללא הצלחה.

   

  בהמשך הם דיווחו על המקרה לשתי תחנות מכ"ם סמוכות, אבל במכ"מים העצם לא זוהה, למרות שהיה לכאורה בתוך הטווח של שניהם. את מסוק הצבא המכ"מים כמובן כן זיהו. בנוסף, ב"הפינגטון פוסט" נכתב כי מפעילי התעבורה האווירית אישרו כי לא דווח על מטוסים אזרחיים או צבאיים שטסו באזור, ולמעשה כלל אסור לטוס באזור שבו נראה העב"ם.

   

  גם המכ"ם המוצב על המסוק לא הצליח לאתר את האובייקט שנראה בסרטון. העב"ם, שנראה בערך באותו גדול כמו של המסוק, תועד מוציא ענן עשן מגז או מים, לפני שנעלם בתוך העננים.

   

  גנרל ריקרדו ברמודס, ראש CEFAA בתקופת החקירה, אמר: "אנחנו לא יודעים מה זה היה, ואנחנו לא יודעים מה זה לא היה". הוא וחוקר נוסף בוועדה שוחח עם הקצינים בבסיס חיל הים בצ'ילה: "התרשמתי מהעדויות. הם מיומנים ומקצועיים, עם שנות ניסיון רבות, והם היו בטוחים שהם לא יכולים להסביר את מה שהם ראו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "שנתיים חקירה, והמסקנה: "זה עב"ם". צפו"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים