שתף קטע נבחר

זה הזמן להגשים את החלומות שלכם

לרובנו יש חלומות גדולים שאת חלקם אנחנו משתיקים משום שאנחנו חוששים מהתגובה של הסביבה או מחוסר הצלחה בהגשמתו. מיכל פולת מסבירה שלכל חלום יש תפקיד, לא רק ברמה האישית אלא גם ברמה הארצית ולכן חשוב להגשים את החלומות שלנו

יש לכם חלום שאתם כל הזמן דוחים את הגשמתו? אני לא מתכוונת לחלום על לרדת עוד 5 קילו, או לחלום על להיות בלונדינית (או עם בלונדינית). אני גם לא מדברת על החלום לקנות וילה בקיסריה (או פשוט דירה), וגם לא על הפנטזיה להיות מפורסמ/ת או מיליונר/ית.

 

אני מדברת על החלומות האלו שאנחנו מנסים להשתיק, אבל הם משמיעים את קולם בכל פעם שאנחנו ברגע של שקט עם עצמנו. אני מדברת על החלומות האלו שיש לנו, לעיתים מילדות, ואנחנו כל הזמן הודפים - כי "מה יגידו עלינו", כי "צריך להתרכז בדברים חשובים יותר", כי "אין בזה כסף", כי "צריך להיות ריאליסטיים".

 (צילום: Shutterstock) (צילום: Shutterstock)
(צילום: Shutterstock)

זה יכול להיות חלום לשיר או לעסוק בצילום, זה יכול להיות חלום לבלות יותר זמן בטבע, זה יכול להיות חלום להרצות או לפתח מוצר חדש שהרווחיות שלו עומדת בסימן שאלה, וזה יכול להיות אפילו

חלום לארגן מסיבה או לקחת קורס פוטושופ. העיסוק עצמו פחות משנה. מה שחשוב זה מאיפה החלום מגיע, והכוונה שלי היא לרצונות שמגיעים עמוק מתוכנו.

 

האם יש לכם חלום כזה שנדחה ונדחה, חלום שנראה לכם לא אחראי להגשים, או שזה לא הזמן הנכון, והזמן הנכון אף פעם לא מגיע? אולי עכשיו זה הזמן?

 

הנה כמה סיבות טובות למה כדאי לפעול להגשמת החלומות שלנו:

 

החלומות שלנו הם קריאה מהנשמה

כל אחד מאיתנו הוא נשמה שעטתה על עצמה גוף, והגיעה לעולם הזה כדי לחוות חוויות פיזיות ורגשיות. החוויות האלו רשומות במה שמכונה "התסריט" שלנו, "הרשימה" או "התוכנית הנשמתית". התסריט הזה סמוי מאיתנו, ואחת הדרכים לקבל הצצה על מה שמופיע בו, היא להקשיב לרצונות העמוקים שלנו.

 

כשאנחנו מתחילים לצעוד בשביל מסוים, אנחנו לא יודעים מה נפגוש מעבר לעיקול. אולי אהבת חייך מחכה לך בשיעור פיתוח קול שכבר שנתיים מתחשק לך להירשם אליו? אולי אם תלכי ללמוד פוטושופ זה יביא לך אפשרויות עבודה שכיום את בכלל לא מסוגלת לדמיין? הנשמה שלנו מאותתת לנו על הנתיב הנכון לנו באמצעות הרצונות שלנו, אך מאחר ורשות הבחירה קיימת, הא לא מספרת לנו מה מחכה לנו בהמשך הדרך.

 

יש לנו כספת סודית שנפתחת כשאנחנו פועלים להגשמת החלומות שלנו

לפני שאנחנו נולדים, כאשר הנשמה בונה את אותה תוכנית חיים, היא מכינה לעצמה מאגר אנרגטי שנועד לעזור לנו לממש את התוכנית הזו. האנרגיה הזו מתבטאת בין היתר בכסף, בבריאות, בדלתות שנפתחות, בחיוניות ובתחושה של רוח גבית לעשייה שלנו.

 

כמו שלכל רכב יש סוד דלק אחר שמתאים לו, כך גם לכל אחד מאיתנו יש במאגר האנרגטי שלו סוג אחר של אנרגיה. האנרגיה שלנו מותאמת לתוכנית הנשמתית שלנו, שמתבטאת, כאמור, ברצונות העמוקים שלנו. כשאנחנו מנסים להשתמש באנרגיה הזו כדי לממש דברים שלא בתכנית הנשמתית שלנו, זה כמו שננסה לנסוע עם סוג דלק לא מתאים לאוטו.

 

המשמעות היא שכאשר אנחנו לא ממששים את החלומות שלנו, אנחנו פחות חיוניים ואנרגטיים, החיים שלנו יותר קשים ואנחנו חווים יותר תקלות.

 

היקום מחכה שנגשים את החלומות שלנו

תסתכלו סביכם; כל דבר ששינה את העולם היה פעם חלום של מישהו, שאולי היה נראה לא אפשרי בהתחלה. כל פיתוח של המצאה חדשה, מתבסס בחלקו על ידע שהיה קיים קודם. למשל, המחשב הראשון שהומצא תפס חדר שלם. הוא לא היה פרקטי ופופולרי כמו המחשבים הניידים של היום, אבל אי אפשר היה להמציא אותם בלעדיו, וגם לא את הסמארטפונים.

 (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)
 

גם העשייה היומיומית שלנו משפיעה על אנשים אחרים. כמה פעמים למדתם משהו מסרטון יוטיוב של מישהו מעיר או ארץ אחרת, שכלל לא יודע שאתם קיימים? כמה פעמים קראתם פוסט בפייסבוק שהשפיע עליכם, מבלי שהאדם ששיתף אותו יודע מכך?

 

הנשמה שלנו לא פועלת בוואקום. ברמה הרוחנית, כולנו מחוברים לגוף אחד גדול, שביחד יוצר את כל הבריאה. לכל אחד מאיתנו יש תפקיד אחר בגוף הזה, והתכנית הנשמתית שלנו היא חלק מתכנית כוללת של הבריאה. אם אנחנו לא ממלאים את החלק שלנו – הוא חסר לכל הבריאה.

 

צ'רלס בבג', מי שהיה הראשון להגות ולתכנן מחשב הניתן לתיכנות, לא זכה לראות את המחשב נבנה במהלך חייו בשל קשיים כלכליים איתם התמודד. דמיינו לעצמכם שהוא מראש היה מוותר ולא משקיע את הזמן בתכנון המחשב. איפה האנושות היתה היום? החלק שלו בפאזל תרם לכולנו, למרות שבזמנו הוא לא יכול היה לראות זאת.

 

אושר אמיתי מגיע כשאנחנו מגשימים את החלומות שלנו

הרבה אנשים רודפים אחרי האושר. יש נטייה לחשוב שאם רק נשיג יותר כסף, סטטוס נחשב יותר, בן זוג גבוה יותר או מכונית נחשקת – אז נהיה מאושרים. הדברים האלו חיצוניים, ואנשים שמגשימים אותם מגלים שהם עדין לא מאושרים – לא באמת.

 

יותר ויותר אנשים היום מספרים שהיה להם הכל – כסף, מעמד, עבודה טובה, משפחה נהדרת - ועדיין, הם הרגישו שמשהו חסר. הרבה פעמים נחמד ונוח לנו בחיים; הכל בסך-הכל בסדר, אין על מה להתלונן. אבל אנחנו לא מאושרים.

 

הסיבה היא שהאושר מגיע כשאנחנו מתפתחים, לא כשנוח לנו; האושר מגיע כשאנחנו מתמודדים עם אתגרים ויוצאים מהם חזקים יותר ומסוגלים יותר; כשאנחנו יוצאים מאזורי הנוחות שלנו ומגשימים את עצמנו. אלו הזמנים בהם אנחנו חווים סיפוק עמוק, שמחה ואפילו אושר.

 

עדיף לחיות עם חוסר הצלחה מאשר עם חוסר העזה

לא את כל החלומות שלנו נצליח להגשים. ייתכן וננסה להגשים את תכנית הנשמה שלנו, ונראה שהיא לא מצליחה להתממש בעולם המעשי שאנחנו חיים בו. ועדין, בידיעה שניסינו באמת יש תחושת שלמות. עדיף לדעת שניסינו ושלא הצלחנו מאשר לחיות עם תהיות על "מה היה קורה אילו" או עם חרטה על כך שבכלל לא העזנו.

 (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)
  

נוסף לכך, ההתמודדות עם האתגרים שיהיו לנו בדרך, המסקנות שנגיע אליהן, היכולות שנפתח - כל אלו ישכללו אותנו ויכינו אותנו להגשמת החלום הבא. למשל: פלוני חלם להקים קונדיטוריה. הקונדיטוריה נסגרה כעבור שנתיים, אבל הנסיון שהוא צבר בשנתיים האלו, ההתמודדות עם הפחדים בדרך, המיומנויות שהוא רכש מניהול העסק והעובדים - כל אלו בנו את האישיות שלו ואת היכולות שלו, כך שלעסק הבא שהוא ייבחר להקים יהיה סיכוי רב להצליח.

  

לסיכום, כדאי מאוד להגשים חלומות; זה מאוד מתגמל ברמה האישית וגם תורם לאחרים בצורות שלא תמיד אנחנו יכולים לראות. רק לפני שיוצאים לדרך חשוב לוודא שבאמת מדובר בחלומות שלנו ולא בחלומות של אחרים.

 

מיכל פולת , יועצת ומלווה תהליכי שינוי והגשמה

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
תנו דרור לחלומות שלכם
צילום: shutterstock
צילום: מאיה חבקין
מיכל פולת
צילום: מאיה חבקין
מומלצים