שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  אושרו קווים נוספים לרכבת הקלה בגוש דן

  וועדת השרים לתכנון ובניה אישרה שני קווים נוספים שצפויים להסיע בין 70 ל-80 מיליון נוסעים בשנה. התחלת העבודות לא צפויה לפני 2018

  ועדת השרים לתכנון ובניה אישרה היום את תכניות שר התחבורה והמודיעין, ישראל כ"ץ לקו הירוק ולקו הסגול של הרכבת הקלה במטרופולין תל אביב. שני הקווים תוקצבו על ידי משרד התחבורה בהיקף של 30 מיליארד שקלים.

   

   (צילום: נת''ע) (צילום: נת''ע)
  (צילום: נת''ע)

   

  התכניות שאושרו הם למקטע המערבי של הקו הסגול (תת"ל 70 א') מתחנת ארלוזורוב בתל אביב עד אוניברסיטת בר אילן ובית החולים שיבא מערב, והמקטעים הדרומי והמרכזי של הקו הירוק (תת"ל 71 א' ו-ב') – מראשון לציון ועד רחוב שי עגנון בתל אביב. לאור זאת, חברת נת"ע האחראית על ביצוע הפרויקט, תתחיל מיידית בתכנון מפורט של המקטעים הנ"ל, במטרה להתחיל בעבודות כבר בשנת 2018. במקביל, מתקדם התכנון הסטטוטורי של המקטע המזרחי של הקו הסגול והמקטע הצפוני של הקו הירוק. הפעלת הקווים לכל אורכם מתוכננת לשנת 2024.

   

  הקו הירוק יקשר בין חולון וראשון לציון לבין מרכז תל אביב, אוניברסיטת תל אביב, הרצליה וקריית עתידים. עם תחילת הפעלתו הוא צפוי להסיע כ-80 מיליון נוסעים בשנה. הקו הסגול יקשר בין קריית אונו ויהוד למרכז תל אביב, דרך אוניברסיטת בר אילן, בית החולים שיבא, ושוק הכרמל. עם הפעלתו הוא צפוי להסיע כ-70 מיליון נוסעים בשנה.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: נת''ע
  תכנון הדמייה רכבת קלה מטרופולין גוש דן תל אביב
  צילום: נת''ע
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים