שתף קטע נבחר

עם יד על הצלב: הבישוף שמעריץ את היהדות

הוא פעיל למען ישראל, ולא מבין מדוע הסתירו מהנוצרים את היופי שביהדות במשך מאות בשנים. הבישוף סמואל גורדון מדרום-אפריקה הוא חלק מתופעת האפריקנים שמגלים את ישראל שמעבר לתנ"ך: "התחלתי ללמוד עוד ועוד וחשבתי לעצמי, מה זה? זה נראה כאילו היינו בבור, וכל הידע הזה הוסתר מאיתנו"

 

 

מה מושך מנהיגים נוצרים באפריקה להכיר את היהדות ולהפיצה ביבשת השחורה? סמואל גורדון, בישוף דרום-אפריקני, מספר שיותר ויותר אפריקנים מגלים את היהדות - מבלי להצטרף אליה באופן מעשי. הם מגלים תמיכה בעם ישראל שאותו הכירו, עד כה, רק בגרסתו התנ"כית, העתיקה.

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

גורדון, מנהיג נוצרי, נולד בניגריה ומתגורר בדרום-אפריקה ב-12 השנים האחרונות. "במעגל הנוצרי קראו לי השליח סם גורדון", הוא מספר ל-ynet ו"אורות - טלוויזיה יהודית". "הייתי מנהיג נוצרי במשך 30 שנה, הנהגתי קהילות שונות מעיר אחת לעיר אחרת, בכל ניגריה, עד שהגעתי לדרום-אפריקה".

 

קראו עוד בערוץ היהדות

 

זה היה בשנת 2011. "משהו מאוד פרגמטי ומאוד דרמטי קרה בחיים שלי", גורדון אומר. "חלמתי שכל הלילה הייתי בקרב. איש נלחם איתי, ואני מדבר על קרב אמיתי, מלחמה אמיתית. אני זוכר שהתחלנו להילחם כי הוא אמר לי: 'זה הזמן לישראל, תבחר בישראל'".

 

"כשהתעוררתי רעדתי. בלילה הזה משהו קרה לי. אני מאמין שקראתי בתנ"ך שיעקב נלחם עם המלאך... אז ניסיתי לחפש חומרים וספרים כמו זה של רבי שלום ארוש. השגתי את הספר 'בגן החוכמה', וזה הדהים אותי. התחלתי ללמוד עוד ועוד וחשבתי לעצמי, מה זה? זה נראה כאילו היינו בבור, וכל היידע הזה הוסתר מאיתנו".

 

"גנבו את הנשמה של אפריקה"

ממרומי מעמדו ככומר בעל השפעה, התמלא גורדון ב"קנאת סופרים" ביהדות – לצד הכרה באג'נדה היהודית האנטי-מיסיונרית, שלא ששה להרחיב את שורותיה ולקלוט בני דתות אחרות לתוכה.

 

אוהבים את ישראל. גורדון בעצרת למען ישראל (צילום: אורות) (צילום: אורות)
אוהבים את ישראל. גורדון בעצרת למען ישראל(צילום: אורות)

 

"ככומר אנחנו מאומנים לחשוב שאנחנו, הנוצרים, 'העם הנבחר'. אבל ישראל היא הארץ של אלוהים, והיהודים הם אנשי הברית. זה החזון שלי, לי ולמשפחתי יש רצון מאוד גדול להיות יהודים. אבל התורה אמרה שהרעיון הוא לא להמיר את כולם ליהדות, וזו החלטה אישית".

 

גורדון מאמין שהכרה ביהדות, לאחר שנים של השמצות, עשויה לגאול את אפריקה ממצוקתה. "הנשמה של אפריקה נלקחה לפני המון שנים. חלק מהכוחות משתמשים בדת כדי לגנוב את הנשמה של אפריקה, ובגלל זה היום יש הרבה כנסיות גדולות ביבשת, אבל עדיין עוני רב. אפריקה ידועה בתור ארץ של מאבק. אם אפריקה תתחבר לאלוהים, לדרך הנכונה - אור גדול יבוא עליה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים