שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  דוקו חדש חושף: בן גוריון שלא היכרתם
  במעמקי הארכיונים מצאו יריב מוזר ויעל פרלוב ראיון נדיר בן שש שעות של דוד בן גוריון משנת 1968 - חמש שנים אחרי פרישתו. מה הוא חשב על היותנו עם סגולה? על תפקודו ועל המוסר האנושי? "אין דבר כזה עם פלסטיני, זו הארץ שלנו. אבל אני מעדיף שלום", אמר. צפו בטריילר

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  יש הרבה אבות לפרויקט הציוני, אולם הבולט מכולם הוא דוד בן גוריון, ראש הממשלה הראשון שדחף להכרזת העצמאות של ישראל ב-1948 וליווה את הקמת המדינה עד לפרישתו מהחיים הפוליטיים ב-1963. פרויקט דוקומנטרי חדש בשם "בן גוריון: אפילוג" חוזר דווקא לבן גוריון של שנת 1968 - חמש שנים אחרי התפטרותו. הוא מתבסס על ראיון נדיר בן שש שעות שנערך איתו כשהוא בן 82, שלא הוקרן מעולם. מביתו בשדה בוקר הוא מתבונן מבחוץ על היישוב והמדינה, עורך לעצמו חשבון נפש ומביע את דעתו על המתרחש סביבו ועל תחזיתו לעתיד האומה.

   

  הסרט בהפקתם של יעל פרלוב, יריב מוזר, ז'ולייט גוז'ון, פטריק וינוקר ובתמיכת hot 8 יעלה לאקרנים בישראל בחודש פברואר ויחשוף צדדים לא מוכרים באישיותו של המנהיג המזדקן - חמש שנים לפני מותו. האם עם ישראל הוא עם סגולה? מה דעתו על עתיד המדינה, על המוסר האנושי ועל יכולותיו של מנהיג? הראיון הנדיר גם יכיל התייחסויות למלחמת ששת הימים, מבצע סיני ומלחמת העצמאות, וכן על השואה וקבלת השילומים בעקבותיה - הכל בחומרי ארכיון נדירים בפילם 35 מ"מ, שיוצגו לראשונה עכשיו - ונראים רלוונטים כל כך גם היום.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "דוקו חדש חושף: בן גוריון שלא היכרתם"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מתוך הסרט "בן גוריון, אפילוג", HOT8
  דוד בן גורון מתוך הראיון ב-1968
  מתוך הסרט "בן גוריון, אפילוג", HOT8
  7 לילות
  מומלצים