שתף קטע נבחר

תירוץ בבית הדין: "בגדתי בגלל מחסור בסקס"

אישה תבעה מבעלה לשעבר לשלם את כתובתה משום שבגד בה עם אחרת. הדיינים דחו את התירוץ שהציג בפניהם וחייבו אותו לשלם 70 אלף שקל

בית הדין הרבני בחיפה חייב לאחרונה גבר גרוש לשלם לאשתו לשעבר 70 אלף שקל עבור כתובתה, משום שבגד בה עם אישה אחרת. הדיינים דחו את גרסתו שלפיה "נאלץ" לבגוד מפני שאשתו כמעט לא קיימה עמו יחסי מין.

 

פסקי דין מעניינים נוספים - בערוץ משפט ב-ynet:

 

האישה גילתה על הבגידה לפני חמש שנים, כשגלשה באינטרנט ומצאה התכתבות של בעלה עם אישה אחרת. היא הסכימה למחול לו למען בתם, והם החלו במגוון טיפולים זוגיים. אולם שנתיים לאחר מכן התעורר חשדה של האישה בשנית. חוקר פרטי ששכרה אישש את חשדה שבעלה חזר לאותה אישה, ולאחר עימות הוא החליט לעזוב את הבית.

 

ב-2015 הגישה האישה תביעת גירושים ותשלום כתובה באמצעות עו"ד דורית ענבר-סברדליק. לאחר שהצדדים הסכימו להתגרש נותרה רק שאלת הכתובה.

 

האישה טענה שהיא זכאית לדמי הכתובה משום שבעלה לשעבר גרם לפירוק הנישואים בבגידותיו, ובסופו של דבר עזב את הבית. היא הוסיפה שככל שתיפסק לזכותה הכתובה, היא לא תתבע ממנו זכויות נוספות בבית המשפט למשפחה.

 

אך עו"ד מיקי חשמונאי טענה בשם הבעל שהתובעת לא זכאית לכתובה כיוון שהייתה "אישה מורדת" שכמעט לא קיימה עם הנתבע יחסי מין בשבע השנים האחרונות לנישואיהם. משכך, הוא "נשבר" ונאלץ להכיר אישה אחרת. עוד נטען כי הקשר עם המאהבת חודש רק לאחר שהנתבע עזב את הבית.

 

אין הצדקה לבגידה

הדיינים הרב יצחק אושינסקי, הרב דוד גרוזמן והרב אברהם דב זרביב, האזינו בכובד ראש לעדויות הצדדים ואף לעדות המאהבת, והתרשמו שהבעיות במערכת היחסים החלו לפני הבגידה ואף לפני הולדת הבת.

 

הם קבעו כי הם מעדיפים את גרסת התובעת בנוגע לבגידה השנייה, ולא קיבלו בעין יפה את טרוניות הנתבע בנוגע ליחסי האישות תוך ניסיון להאשים את האישה בבגידותיו. "גם אם נקבל את הטענה של הבעל כי האישה לא קיימה עמו יחסי אישות יותר מפעמיים בשבע שנים, אין הצדקה לקיום קשר מצדו עם אישה אחרת", כתבו בפסק הדין.

 

עם זאת, ומאחר שהדיינים התרשמו שגם האישה תרמה למשבר ביחסים, כמו גם בהתחשב בכך שמדובר בסכום מאוד גבוה של כתובה, הם החליטו לפסוק לה את סכום הכתובה על דרך האומדן, ובהתאם לערכי הכתובות הנהוגות כיום.

 

בסך הכול חויב הבעל לשעבר לשלם לאישה 70 אלף שקל עבור כתובתה. בד בבד, הדיינים הבהירו כי האישה לא תוכל לתבוע זכויות כספיות נוספות מבעלה לשעבר.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים