שתף קטע נבחר

איראן וסוריה ישלמו 178 מיליון דולר להורי תינוקת שנרצחה בפיגוע

חיה זיסל בראון בת השלושה חודשים נרצחה בפיגוע דריסה בתחנה של הרכבת הקלה בירושלים. בית משפט בארצות הברית פסק להורים, שלבתם הייתה אזרחות אמריקנית, את הפיצוי הגבוה

 

 

חיה זיסל. נרצחה לאחר ביקור עם הוריה בכותל ()
חיה זיסל. נרצחה לאחר ביקור עם הוריה בכותל
מערכה משפטית שניהלו הורי תינוקת שנרצחה בפיגוע דריסה הסתיימה בניצחון על הטרור: בית־משפט בארה"ב פסק כי איראן וסוריה ישלמו להם פיצוי עתק של 178 מיליון דולר.

 

האירוע התרחש ב־2014 בתחנה של הרכבת הקלה בירושלים, כאשר פעיל חמאס התנגש עם רכבו בעגלה שבה הייתה חיה זיסל בראון, תינוקת בת שלושה חודשים. התינוקת נהרגה. אביה שמואל נפצע, אמה חנה יצאה ללא פגע. באירוע נרצחה גם קארן ימימה, תיירת בהליכי גיור. חמאס קיבל אחריות לפיגוע ושיבח את המחבל.

 

פיגוע הדריסה ברכבת הקלה ב-2014 ()
פיגוע הדריסה ברכבת הקלה ב-2014

הורי התינוקת, בת בכורה שנולדה לאחר ציפייה ארוכה, החליטו לצאת למאבק משפטי נגד הטרור. מכיוון שלבתם הייתה אזרחות אמריקנית הם הגישו לבית משפט בארה"ב תביעה נגד איראן ונגד סוריה, בנימוק שהן מממנות את פיגועי חמאס. ההורים יוצגו על ידי עו"ד ניצנה דרשן־לייטנר, מנהלת "שורת הדין", ארגון המנהל מערכה משפטית עולמית נגד הטרור. בית־המשפט פסק להורים פיצוי של 178 מיליון דולר.

 

דרשן־לייטנר: "פסק־הדין שולח מסר ברור שמחיר כבד יושת על כל מי שמממן טרור ושופך דמם של חפים מפשע. נמשיך לרדוף ללא הרף את סוריה ואיראן בכל אמצעי משפטי העומד לרשותנו, על מנת שלקורבנות הטרור ייעשה צדק".

 

הארגון זכה עד היום בפסקי דין של כשני מיליארד דולר. כ־200 מיליון דולר הגיעו ישירות לקורבנות הטרור ומשפחותיהם. סבה של התינוקת שנרצחה, שמשון הלפרין, הוא בנו של הרב רפאל הלפרין המנוח, איש ציבור חרדי ומייסד אימפריית המשקפיים.

 

עשרה חודשים לאחר שבתם התינוקת נרצחה בפיגוע, ההורים חנה ושמוליק בראון חבקו בת.  בצירוף מקרים מיוחד, החובש שהגיע באמבולנס לביתם כדי לקחת את האם ללידה בבית החולים, היה אותו החובש שטיפל בבתם התינוקת חיה זיסל ז"ל מיד אחרי הפיגוע.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים