שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  יו"ר ועדת הכספים מעכב מסירת כ-1,000 מכוניות חדשות
  יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני, אומר בשיחה ל-ynet כי אישור קבוצות הרישוי החדשות, שבהיעדרו מעוכבת מסירתן של כ-1000 מכוניות חדשות ללקוחות, יעלה לדיון רק בשבוע הבא. הרוכשים יאלצו להמשיך לחכות
  כפי שנחשף ב-ynet, השינויים בקבוצת הרישוי, הקובעת את גובה האגרה השנתית, מונעים מיבואניות הרכב למסור לרוכשים מכוניות שעברו השנה לקבוצת רישוי אחרת. ברשימת המכוניות שמסירתן מעוכבת נמצאים מאות דגמי מאזדה 3 (בגרסת פרימיום), טויוטה יאריס (בגרסת סול אוטומטית), טויוטה לנד-קרוזר (גרסת 3 דלתות) וכמה מדגמי חטיבת מיני.

   

   (צילום: AFP)
  (צילום: AFP)

   

  למרות שמשרד התחבורה העביר את הטפסים לאישור הוועדה בשבוע האחרון של דצמבר, כולל חתימות נדרשות של שר התחבורה ישראל כץ, שר האוצר משה כחלון

  ואישור משרד המשפטים למהלך, טרם עלה הנושא לאישור הוועדה.

   

  "אני לא מבין למה משרד התחבורה הגיש לנו את הניירת לאישור ברגע האחרון", אומר יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני מיהדות התורה. "בתחילה קיבלנו טיוטה של המסמכים, ללא כל החתימות הדרושות, רק בהמשך הן הושלמו. ועדת הכספים היא ועדה עמוסה שהרבה דברים מתנקזים אליה, כך שיש עוד הרבה עניינים אחרים שממתינים לאישור הוועדה, עוד לפני שמשרד התחבורה הגיש את הבקשה, והתור ארוך".

   

  זה לא סוד שאתה זועם על שר התחבורה ישראל כץ בעקבות ביצוע עבודות התשתית ברכבת בשבת. עיכוב הוא עונש על העבודות האלה?

  "זה נכון שהיינו פעם ידידים והיום כבר לא. אבל לא מדובר בעניין שצריך להגיש לוועדה, עם סדר יום עמוס באופן קבוע, רק בשבוע האחרון של שנה בציפייה שמייד נמצא זמן לאשרו".

   

  ועדיין, מדובר בעניין כמעט מנהלתי. זה באמת הכרחי לנהל פה קרב על גבם של כאלף אזרחים, ששילמו הרבה כסף על המכוניות האלה והרבה מס עבורן ולא יכולים לקבלן?

  "ועדת הכספים אינה חותמת גומי. אני אעלה את הנושא בשבוע הבא ואנחנו נדון ונשקול את הבקשה".

   

  ממשרד התחבורה נמסר כי המשרד העביר ב-25 בדצמבר 2016 לוועדת הכספים של הכנסת בקשה מסודרת לעדכון אגרות הרישוי שכללה את כל החתימות הנדרשות, כולל חתימת שר האוצר ופרוטוקול של וועדת האגרות. הבקשה הוגשה כבכל שנה, בשבוע האחרון של 2016 מתוך כוונה שתעלה לוועדה עד סוף השנה או לכל המאוחר בשבוע הראשון של השנה החדשה.

   

  משרד התחבורה פנה לוועדה מספר פעמים לזרז את הדיון בעדכון האגרות. צר לנו כי מאז הגשת הבקשה עברו 19 ימים וועדת הכספים טרם מצאה לנכון לדון בנושא. במטרה למנוע פגיעה ברוכשי רכב חדש, יבואני רכב הונח לרשום דגמי רכב חדש (משנת 2017) למעט כמה מאות כלי רכב, ששינוי גבולות אגרות משפיעים עליהם ונדרשו לגביהם אישור של ועדת כספים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "יו"ר ועדת הכספים מעכב מסירת כ-1,000 מכוניות חדשות"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים