שתף קטע נבחר

ראלי דקאר של סטפן פטרהאנסל בפעם ה-13

המירוץ הארוך, המפורסם והתובעני מכולם, הסתיים בניצחונו של "אלוף הדקאר" סטפן פטרהאנסל, שיוסיף עוד גביע ניצחון ל-12 שכבר יש לו מהאירוע

ראלי דקאר, מירוץ השטח הקשה בעולם, הסתיים היום (שבת) בבואנוס איירס, בירת ארגנטינה, שבועיים לאחר שהוזנק מאסונסיון, בירת פרגוואי. בעוד המחצית הראשונה של המירוץ הייתה דרמטית במיוחד, חלקו השני של הדקאר התנהל - באופן יחסי - על מי מנוחות. תהפוכות גדולות לא היו, דיונות הענק שמפילות חללים בכל שנה נעדרו, שני קטעי דירוג בוטלו וכמה אחרים קוצרו עקב תנאי מזג אוויר קשים. כל אלה פגעו כמובן גם במתח ובדרמה, חלק בלתי נפרד מהמירוץ המפורסם.

 

סטפן פטרהנסל - גביע 13 במספר ()
סטפן פטרהנסל - גביע 13 במספר

 

מכוניות

קבוצת פיז'ו שלטה במירוץ מיריית הזינוק ועד קו הסיום, תוך שהיא מצליחה הפעם למלא את כל המדרגות על הפודיום. סיריל דפרה במקום השלישי, סבסטיאן לואב שני ו"מר דקאר", סטפן פטרהאנסל הבלתי נגמר, במקום הראשון - בפעם ה-13 בסך הכל (אופנועים ומכוניות) עבורו במירוץ. נאני רומה מקבוצת טויוטה, היחיד שהצליח בדרך כלשהי לאתגר במקצת את נהגי הקבוצה, התקשה בהמשך לעמוד בקצב וסיים רביעי בפער אדיר של כשעה ורבע מהמוביל.

 

 

מלבד היכולת המרשימה שהביאה לשליטה מוחלטת במירוץ, ראוי לציין כי קבוצת פיז'ו נמנעה מהוראות קבוצתיות, ואיפשרה קרב ענקים מותח ודרמטי בין לואב לפטרהאנסל שהוכרע רק בקו הסיום ובפער של כחמש דקות בלבד, הקטן ביותר בין כל הקטגוריות. "זה היה קרב גדול עם סבסטיאן" אמר פטרהאנסל והוסיף כי "הוא חברי לקבוצה ויש בינינו הרבה כבוד. האווירה מצוינת, אנחנו מחייכים וצוחקים והשגנו את הדבר החשוב שהוא ניצחון לקבוצה".

 

אופנועים

סם סנדרלנד הבריטי הוא המנצח הגדול כאן, תוך שהוא מצליח לשמור על הובלת המירוץ בחלקו השני. הדקאר השנה אינו רק ניצחון ראשון עבורו, אלא גם פעם ראשונה בה הוא מצליח להגיע לקו הסיום לאחר שפרש בפעמיים הקודמות. חבריו לקבוצת ק.ט.מ תפסו את שתי המדרגות האחרות על הפודיום - מתיאס וולקר וג'אררד פארס בהתאמה.

 

סם סנדרלנד - שמר על ההובלה בכל המחצית השניה ()
סם סנדרלנד - שמר על ההובלה בכל המחצית השניה

 

ואן בוורן מקבוצת ימאהה ירד למקום הרביעי בקטע הדירוג העשירי של המירוץ, ועד הסיום הצליח לסגור את הפער עד פחות מדקה מהמקום השלישי. אבל המאוכזבים הגדולים של המירוץ ללא ספק הם רוכבי קבוצת הונדה, חואן ברדה ופאולו גונקאלבס, שסיימו חמישי ושישי בהתאמה ופעם נוספת לא הצליחו להביא ניצחון מיוחל. אגב, אם לא היו מקבלים את עונש הזמן על התדלוק הלא-חוקי בחלקו הראשון של המירוץ, היו מסיימים רשון ושלישי בהתאמה.

 

ג'אררד פארס - מקום שלישי ()
ג'אררד פארס - מקום שלישי

 

משאיות

קטגוריית המשאיות הייתה, כרגיל בשנים האחרונות, מותחת ומסקרנת. חרארד דה-רוי ההולנדי שהוביל את המחצית הראשונה, ירד למקום השלישי בפתיחת המחצית השניה עם טעות ניווט. טעות שגררה אחריה שלושה תקרים בקטע הדירוג השמיני, ואובדן זמן יקר אותו לא הצליח ההולנדי לסגור עד קו הסיום, בעיקר עקב ביטול וקיצור של כמה קטעי דירוג. "המטרה הייתה לנצח או לכל הפחות לסיים בפודיום, וזה מה שעשינו. היה לנו יום רע אחד, אבל זה לא אשמתו של איש. אני מרוצה בסך הכל מהתוצאה" אמר בסיום.

 

 

ניקלייב מחזיר את הגביע ל"אמא רוסיה" ()
ניקלייב מחזיר את הגביע ל"אמא רוסיה"

 

אדוארד ניקולייב הוא האיש שההחזיר את הגביע לקבוצת קמאז, עם ניצחון ה-13 במספר לקבוצה הרוסית ושני בקריירה. עמיתו לקבוצה, דמיטרי סטונינקוב, סיים שני. הישג ראשון עבורו שכן זו פעם ראשונה בה הוא חוזר עם מדליה מהמירוץ.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ynet רכב בפייסבוק
לוח winwin
מומלצים