שתף קטע נבחר

קריית ארבע: מחאה נגד נהגי אוטובוס ערבים

חברי מועצה בקריית ארבע נגד נהגי אוטובוס ממזרח ירושלים: "נהג מסילוואן יכול 'בטעות' לסטות לחלחול עם הילדים שלנו". ראש העיר מסתייג מהטענות

השינוי התחבורתי בקריית ארבע שבמסגרתו החליפו קווי חברת אגד תעבורה את קווי חברת אגד שפעלה במקום מעורר דאגה רבה בקרב כמה מחברי מועצת העיר. הסיבה: חלק מהנהגים בחברה החדשה הם תושבי מזרח ירושלים.

המחאה נגד העסקת נהגי אוטובוס ממזרח ירושלים  ()
המחאה נגד העסקת נהגי אוטובוס ממזרח ירושלים
  

בסוף השבוע הפיצו חמישה מחברי מועצת קריית ארבע מכתב לתושבי העיר, שבו טענו כי אינם רוצים ערבים ישראלים תושבי מזרח ירושלים כנהגים בקווי האוטובוס בעירם. "נאמר לנו שהנהגים החדשים של קווי היישוב הם תושבי ג'בל מוכאבר, שועפט, סילוואן וכדומה. אנו חוששים למשפחותינו. ראינו לצערנו דוגמה חיה רק השבוע", כתבו בהתכוונם לפיגוע המשאית בשכונת ארמון הנציב בירושלים.

  

לפני כשבועיים החלה חברת אגד תעבורה לעבוד בקריית ארבע, במקום חברת אגד. "אנחנו לא רוצים שיעבדו פה מחבלים ושולחיהם", טען חבר מועצת העיר ישראל ברמסון, אחד מחמשת החתומים על המכתב. "הבקשה שלנו היא לגיטימית. כשהנהג הוא ערבי תושב מזרח ירושלים שמתגורר במקומות כמו ג'בל מוכאבר ועיסווייה יש חשש שהוא 'בטעות' ייסע לחלחול או לחברון הערבית עם הילדים שלנו, ואנחנו לא רוצים שזה יקרה. הרי המחבל שרצח את החיילים בפיגוע המשאית גם היה עם תעודת זהות כחולה".

  

במכתב צוין בין השאר שתושבי קריית ארבע דורשים ששירות צבאי או לאומי יהיה תנאי להעסקת הנהגים בקווים שפועלים בעיר, ושבימים הקרובים תוחתם עצומה במטרה ללחוץ על שר התחבורה ישראל כץ לפעול לשינוי הנושא. מי שמסתייג מהמכתב הוא דווקא ראש מועצת קריית ארבע, מלאכי לוינגר, שמנסה לפתור את העניין לרווחת התושבים מול שר התחבורה. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המחאה נגד נהגים ממזרח ירושלים
מומלצים