שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  בדרך למַעֲגָנָה לקחתי צַנְרָן ומַקְּלוֹר. חידון לשון

  לרגל יום העברית שחל השבוע: בחנו את עצמכם בחידון חידושי המילים של האקדמיה ללשון העברית. מהם נַעֲצוּצִים, מהי שְׁבִילָה ומהו פַּעֲמָן?

  יצאתי החוצה במאוץ עם צנרן ושמתי פעמיי למעגנה. לרגל יום העברית, המצוין מדי שנה ביום הולדתו של מחיה השפה אליעזר בן יהודה, תקיים האקדמיה ללשון העברית ביום חמישי יום פתוח במשכנה בקריית האוניברסיטה בגבעת רם. לקראת יום העברית, בחנו את עצמכם בחידון חידושי המילים, שבהמשך הכתבה.

   

  ביום הפתוח יתקיימו משעות אחר הצהריים המוקדמות בבית האקדמיה סדנאות של אנשי לשון ומומחי אקדמיה בכל תחומי הלשון: קריינות, ניקוד, עריכת לשון, פיסוק, שאלות ותשובות, החלטות בדקדוק ועוד. במהלך היום יתקיימו גם סיורים בחדר בן יהודה שבבית האקדמיה והמשתתפים יקבלו הדרכה אישית במאגרי האקדמיה.

   

  את אירועי היום הפתוח יחתום מופע מיוחד של שירה מדוברת (ספוקן וורד) עם אמני "פואטרי סלאם" בקטעים מקוריים לכבוד יום העברית. נוסף לסדנאות יוכלו המשתתפים לשמוע הרצאות בנושאים מגוונים: פענוח צפנים בשטרות עתיקים, גלגולי ביטויים, מילים במאבק, התנ"ך ואנחנו, לשונות הספורט מאז ועד היום, כמה מילים יש בעברית, לשון הפרסום ועוד.

   

  יועצת הלשון של רשת השידור רות אלמגור-רמון והקריין הוותיק דן כנר יערכו סדנת קריינות. לקראת סוף היום יתקיימו מפגשים עם הסופרת גיל הראבן והמתרגמת גילי בר־הלל.

   

  באתר האקדמיה יש פרטים על כלל אירועי היום הפתוח, מוצעות פעילויות למורים ולתלמידים ואף ניתן לראות, לבחור ולרכוש כרזות הנושאות מילים מחודשות - כחלק מיוזמה המשותפת למשרד התרבות והספורט. אותן כרזות נתלו בשלטי חוצות בתל אביב ובאשדוד. מכירים את המילים המחודשות? נראה אתכם פותרים את החידון של האקדמיה ללשון העברית.

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים