שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  השגרירים שלנו בעולם: הציורים של ילדי איל"ן
  משרד החוץ השיק תערוכה של ציורים שהכינו ילדים הסובלים מנכויות פיזיות ומוטוריות שתנדוד בין שגרירויות ישראל בעולם. סגנית שר החוץ: "תרומה עצומה למדינת ישראל"
  משרד החוץ השיק היום (ג') תערוכת ציורים יוצרת דופן תחת הכותרת "שגרירים של כבוד". התערוכה מורכבת מציורים שהכינו ילדי עמותת איל"ן (איגוד ישראלי לילדים נפגעים) והיא תנדוד בשגרירויות ישראל ברחבי העולם.

  "שגרירים של כבוד". התערוכה החדשה של משרד החוץ ()
  "שגרירים של כבוד". התערוכה החדשה של משרד החוץ

  כל הציורים בתערוכה צוירו על ידי ילדים שסובלים מנכויות פיזיות ומוטוריות וממחלות שריר ועצב, והם הוכנו במסגרת שיעורי אומנות שיקומיים. במשרד החוץ החליטו לשתף פעולה עם איל"ן וחברת סודקסו, חברת המזון שאחראית בין היתר להסעדת עובדי המשרד, והציורים יודפסו על ניירות המגשים של סודקסו, במקביל לנדידת התערוכה.

   

  השגרירות הראשונה שבה תוצג התערוכה היא שגרירות ישראל בדרום קוריאה, כך אמר דובר משרד החוץ עמנואל נחשון, שהיה בין היוזמים של התערוכה. אחת התמונות המרשימות בתערוכה צוירה על ידי חגית חושן, צעירה בת 20 הסובלת משיתוק מוחין, בתו של שגריר ישראל בדרום קוריאה, חיים חושן.

  הציור של חגית חושן ()
  הציור של חגית חושן

  "שגרירים של כבוד". ציירי התערוכה עם סגנית שר החוץ חוטובלי ()
  "שגרירים של כבוד". ציירי התערוכה עם סגנית שר החוץ חוטובלי

  מקוריאה התערוכה תמריא לשגרירות ישראל באקוודור ומשם לשגרירויות נוספות ברחבי העולם, כשהשאיפה היא שהתערוכה תוצג גם בגלריות.

   

  "היצירות המרשימות לא נופלות מיצירות של אמנים גדולים ויכולות להיות מוצוגות במיטב הגלריות", אמרה סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי, שחנכה את התערכוה ונפגשה עם הילדים הנרגשים של איל"ן, והוסיפה: "היצירות שלכם הן תרומה עצומה למדינת ישראל ברחבי העולם".

   

  יו"ר הנהלת איל"ן, אהוד רצאבי, הציע למשרד החוץ לשלוח את תערוכת הציורים למדינות שהצביעו נגד ישראל בהצבעה האחרונה במועצת הביטחון, כדי שהן יראו את תרבות הנתינה וההתנדבות בחברה הישראלית.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים