שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  חשיפה: ספר לימוד הנהיגה החדש של מדינת ישראל

  הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים הפיקה ספר לימוד נהיגה דיגיטלי מקיף, האמור לסייע לבני נוער לקראת תהליך לימוד נהיגה תיאורטי ומעשי. יו"ר הרשות, גיורא רום: כעת כל אחד יוכל ללמוד דרך אתר הרשות או הסלולר

  ספר לימוד נהיגה ראשון של המדינה - דיגיטלי ובסלולר. הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים הפיקה ספר לימוד נהיגה, שנועד לדבריה "להנגיש את לימודי הנהיגה באופן אחיד ונכון, במטרה לעזור לכלל משתמשי הדרך ובעיקר לנהג צעיר, בתהליך הלימוד ולאחר קבלת הרישיון". לדברי יו"ר הרשות, גיורא רום: "מדובר בספר לימוד הנהיגה הראשון מסוגו שיצא באופן רשמי. מטרת הרשות בהוצאת הספר היא יצירת אחידות והקפדה על איכות הלמידה".

   

  קישור לספר לימוד הנהיגה במחשב ובסלולר

   

  מתוך ספר לימוד הנהיגה של הרשות (הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים) (הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים)
  מתוך ספר לימוד הנהיגה של הרשות(הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים)

   

  רום מדגיש כי כיום, בני נוער המעוניינים להשיג רישיון נהיגה לומדים באופן עצמאי מספרי לימוד שונים, שחלקם מיושנים ולא מדויקים. לדבריו, הספר החדש שנמצא באתר הרשות, ראשון מסוגו בישראל, נכתב על-ידי מיטב המומחים בתחום ומושתת על חומר הלימוד המעודכן בבתי הספר. עוד אומר ראש הרשות כי גרסה ערבית של הספר תעלה במתכונת זהה בחודש הקרוב באתר הרשות. "אנו מאמינים כי ספר זה יעשיר את 'ארגז הכלים' של הנוהג ברכב, במיוחד הנהג החדש, ויתרום לשיפור איכות קבלת ההחלטות שלו, ולנהיגה בטוחה ואחראית".

   

  אחדים מפרקי הספר החדש (הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים) (הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים)
  אחדים מפרקי הספר החדש(הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים)

   

  ספר לימוד הנהיגה המכיל 168 עמודים וירטואליים תואם בתכניות, לדברי הרשות, ל'כרטיס התלמיד", תכנית הלימודים המאושרת והאחידה ללימוד נהיגה אותה קבע אגף הרישוי במשרד התחבורה. בהתאם, הספר הנחשף כאן לראשונה מכיל את כל המשימות שתלמיד נהיגה חייב לבצע, על-מנת לעבור בהצלחה את המבחן המעשי (טסט) של אגף הרישוי. הספר עלה כבר באתר הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים ויעלה בעתיד גם באתרי משרדי התחבורה והחינוך.

   

  מנוע החיפוש המפורט (הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים) (הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים)
  מנוע החיפוש המפורט(הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים)

   (הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים) (הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים)
  (הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים)

   

  הספר הדיגיטלי מורכב מחמישה חלקים עיקריים. ארבעת הראשונים כוללים משימות לימוד, מקלות ופשוטות לקשות ומורכבות. המשימות מפרטות טקסטואלית וויזואלית כיצד יש לבצע כל פעולה, מה אומרת הוראת החוק לגביה והסבר על ההיגיון העומד מאחורי הוראת החוק הרלוונטית. החלק החמישי נקרא "לדעת יותר ולנהוג" אמור להקנות ערך מוסף ומתאר כיצד יש להחליף צמיג, מה הכוחות הפועלים על הרכב, הסבר על מערכות בטיחות, השפעת אלכוהול על הנהיגה ועוד. כל פרק מסתיים בשאלות שנלקחו ממבחני תיאוריה רשמיים של רשות הרישוי.

   

   

   

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים
  ספר לימוד הנהיגה החדש
  הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים